April 22, 2022
|
Ely - Pompano Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Xhamani Thompson SR Dillard 56.84 10
2 Kelyse Jackson FR Boyd Anderson 58.25 8
3 Kayla Jackson SR Boyd Anderson 59.88 6
4 Talia Brown FR South Fork 1:00.96 5
5 Tiana Small SR Northeast (OP) 1:01.46 4
6 Patchnalie Compere FR Plantation 1:05.11 3
7 Amira Johnson JR Plantation 1:06.09 2
8 Kahlia Exantus SO Coconut Creek 1:06.32 1
9 Shamika Oriol SR Stranahan 1:06.80 -
10 Christina Rameau SO Boynton Beach 1:07.40 -
11 Dana Mora Brazoban FR Plantation 1:07.97 -
12 Maydine Nichols JR Stranahan 1:08.98 -
13 Richardine Parker SO Northeast (OP) 1:12.60 -
14 BRIANNA PIERRE JR Ely 1:15.03 -
15 Cabrini Exavier FR Boynton Beach 1:16.38 -
16 Dasjah Williams FR Stranahan 1:22.23 -
  Zareya Bradwell SO Dillard DNF   
  Chandell Lyons JR Dillard DNF   
  Nyesha Louima FR Coconut Creek DNS   
  Asia Gilbert SO Coconut Creek DNS   
  Natalie Dresser FR South Fork DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Patchnalie Compere FR Plantation 1:05.11 3
12 Maydine Nichols JR Stranahan 1:08.98 -
16 Dasjah Williams FR Stranahan 1:22.23 -
  Natalie Dresser FR South Fork DNS   
  Asia Gilbert SO Coconut Creek DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Amira Johnson JR Plantation 1:06.09 2
8 Kahlia Exantus SO Coconut Creek 1:06.32 1
9 Shamika Oriol SR Stranahan 1:06.80 -
10 Christina Rameau SO Boynton Beach 1:07.40 -
11 Dana Mora Brazoban FR Plantation 1:07.97 -
13 Richardine Parker SO Northeast (OP) 1:12.60 -
14 BRIANNA PIERRE JR Ely 1:15.03 -
  Nyesha Louima FR Coconut Creek DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Xhamani Thompson SR Dillard 56.84 10
2 Kelyse Jackson FR Boyd Anderson 58.25 8
3 Kayla Jackson SR Boyd Anderson 59.88 6
4 Talia Brown FR South Fork 1:00.96 5
5 Tiana Small SR Northeast (OP) 1:01.46 4
15 Cabrini Exavier FR Boynton Beach 1:16.38 -
  Chandell Lyons JR Dillard DNF   
  Zareya Bradwell SO Dillard DNF