April 23, 2022
|
South Fort Myers - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Liusmar Rivas Velasquez FR Barron Collier 59.62 53.07 1:03.20 1:04.39 43.53 1:04.39 10
2 Kathryn Lynch JR Naples 1:01.21 1:02.44 56.32 1:04.89 1:01.21 46.52 8
3 Tarrah Naghib JR Naples 1:02.50 52.50 1:16.88 1:08.13 1:05.63 1:15.63 6
4 Aaliyah Carter JR Golden Gate 1:02.90 1:00.39 48.44 49.70 52.21 1:20.52 5
5 Laura Godsea SR Estero 1:04.08 58.32 1:11.13 1:19.46 1:23.31 50.63 4
6 Brittany Curley JR Cypress Lake 1:04.51 51.61 56.13 1:04.51 46.45 1:13.55 3
7 Hannah Finman FR Naples 1:04.54 1:17.45 1:18.10 1:22.62 49.70 1:22.62 2
8 Akisha Fleuridor JR Dunbar 1:05.49 1:04.18 53.05 1:14.01 1:12.70 1:11.39 1
9 Ann-Campbell Brown SO Barron Collier 1:05.54 49.81 53.09 47.85 1:23.24 1:00.96 -
10 Kinberly Thelusma SR South Fort Myers 1:06.48 1:04.49 1:04.49 59.84 1:01.83 1:20.44 -
11 Jackeline Perez SO Barron Collier 1:06.77 50.75 1:26.14 1:07.44 1:22.80 1:05.44 -
12 Karlee Schmid JR Fort Myers 1:06.89 1:11.58 1:22.28 1:26.96 1:16.26 1:06.89 -
13 Destiny Davenport FR Dunbar 1:07.02 1:13.73 1:15.07 46.92 58.31 1:21.10 -
14 Jade Fisher SR South Fort Myers 1:08.61 1:16.85 48.03 1:03.13 1:26.45 52.83 -
15 Tatianna Stillman SO Dunbar 1:08.89 1:29.56 1:29.56 1:07.52 1:02.01 57.87 -
16 Breanna Padilla SO East Lee County 1:09.42 1:18.45 1:10.12 58.32 1:12.90 50.68 -
17 Iasmyn Menezes SO Cypress Lake 1:09.46 1:19.88 50.71 52.10 1:23.36 59.74 -
18 Lucy Brodeur JR Estero 1:09.88 1:22.46 1:19.67 1:18.97 1:06.39 1:14.08 -
19 Abigail Young SO Estero 1:10.45 1:13.27 1:00.59 1:13.27 1:30.18 1:23.14 -
20 Brianna Raphael JR South Fort Myers 1:13.25 1:08.86 1:13.25 54.21 1:32.30 1:29.37 -
21 Allyssa Monestime FR Golden Gate 1:15.64 1:17.16 1:36.82 1:33.04 1:21.70 1:24.72 -
  Thalia Telusnord FR Lely DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Bria Brocklington FR Fort Myers DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Lucy Brodeur JR Estero 1:02.90 1:09.88 1:29.45 -
21 Allyssa Monestime FR Golden Gate 1:20.18 1:15.64 1:23.21 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Karlee Schmid JR Fort Myers 1:25.62 1:06.89 1:08.23 -
14 Jade Fisher SR South Fort Myers 1:10.67 1:08.61 50.09 -
16 Breanna Padilla SO East Lee County 54.85 1:09.42 56.93 -
19 Abigail Young SO Estero 54.25 1:10.45 1:08.34 -
20 Brianna Raphael JR South Fort Myers 1:16.18 1:13.25 1:04.46 -
  Thalia Telusnord FR Lely DNF DNF DNF -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Brittany Curley JR Cypress Lake 48.39 58.71 1:15.48 1:04.51 3
8 Akisha Fleuridor JR Dunbar 1:23.83 49.12 1:23.83 1:05.49 1
9 Ann-Campbell Brown SO Barron Collier 48.50 1:00.30 1:25.21 1:05.54 -
10 Kinberly Thelusma SR South Fort Myers 1:02.50 54.52 46.54 1:06.48 -
11 Jackeline Perez SO Barron Collier 1:00.76 1:11.45 1:04.10 1:06.77 -
13 Destiny Davenport FR Dunbar 1:25.12 1:22.44 1:21.10 1:07.02 -
17 Iasmyn Menezes SO Cypress Lake 1:09.46 54.88 52.79 1:09.46 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Liusmar Rivas Velasquez FR Barron Collier 59.62 1:02.61 1:12.14 1:09.16 1:03.80 1:09.76 10
2 Kathryn Lynch JR Naples 1:01.21 53.87 56.93 43.46 1:00.60 42.85 8
3 Tarrah Naghib JR Naples 1:02.50 1:06.88 1:16.25 43.75 56.25 48.75 6
4 Aaliyah Carter JR Golden Gate 1:02.90 1:03.53 1:01.02 47.81 1:08.57 1:04.79 5
5 Laura Godsea SR Estero 1:04.08 1:21.39 1:04.72 50.63 57.04 1:07.29 4
7 Hannah Finman FR Naples 1:04.54 1:23.91 1:22.62 1:06.48 48.41 58.09 2
15 Tatianna Stillman SO Dunbar 1:08.89 48.92 1:16.47 1:16.47 1:10.96 1:13.03 -
  Bria Brocklington FR Fort Myers DNF DNF DNF DNF DNF DNF -