April 28, 2022
|
Cypress Creek (Wesley Chapel) - Wesley Chapel, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Damien Pickett Jr FR Zephyrhills 40.04 1:03.86 1:04.87 50.68 43.08 49.67 10
2 Christian Clemens JR Zephyrhills 39.87 54.22 38.27 53.15 1:08.57 1:01.13 8
3 Masqal Pierre JR Gaither 1:04.85 50.50 46.78 53.15 1:07.50 49.97 6
4 Prince Milton SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 43.76 1:08.84 1:05.64 53.36 52.30 1:03.50 5
5 Ryan Pryce SO Land O'Lakes 1:04.71 50.15 1:04.71 53.92 1:09.56 57.70 4
6 Jacob Koenig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:10.88 58.79 1:05.93 54.94 42.31 1:10.88 3
7 Shad Thomas JR Gulf 42.41 43.51 56.18 55.07 1:11.04 1:11.60 2
8 Kyle Horvath SO Land O'Lakes 51.55 1:07.07 41.02 55.43 43.79 55.99 1
9 Dominic Gonzalez JR Freedom (Tampa) 43.24 39.31 1:00.08 56.15 59.52 48.29 -
10 Andrew Cadavid JR Sunlake 1:12.76 43.20 40.36 56.84 42.63 45.48 -
11 Reginald Jean SR Wesley Chapel 41.72 43.43 52.57 57.14 44.57 1:13.71 -
12 Rohan Parekh SO Sunlake 46.78 45.05 1:06.99 57.75 1:05.84 1:00.06 -
13 Maximus Burrell SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 53.95 1:07.44 55.13 58.64 52.78 52.78 -
14 Cameron Martir SO Fivay 52.97 54.73 47.67 58.85 45.32 1:08.27 -
15 Aaron Patten SO Land O'Lakes 46.06 1:16.17 1:09.08 59.04 46.65 1:15.58 -
16 Elijah Debeauville JR Wesley Chapel 1:09.38 1:11.85 1:06.90 1:01.94 1:02.56 47.70 -
17 Andre Corredor SR Sunlake 53.68 1:20.51 1:02.41 1:02.41 1:10.53 1:13.65 -
18 James Scala FR Fivay 45.62 1:14.37 46.87 1:02.49 46.25 59.37 -
19 Xavier Hernandez FR Wesley Chapel 1:09.80 46.97 58.71 1:05.23 56.10 59.36 -
20 Osman Hafiz SO Freedom (Tampa) 56.14 1:00.82 51.46 1:06.83 55.47 46.79 -
  Enrique Maduro SR River Ridge NT NT NT NT NT NT   
  Jimmy McAuley SR Zephyrhills NT NT NT NT NT NT   
  William Douglass SR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT NT   
  Kyle Mahoney SR River Ridge NT NT NT NT NT NT   
  Robert Kyle SR River Ridge NT NT NT NT NT NT   
  Adrien Clark FR Fivay NT NT NT NT NT NT   
  Jacoryus Demps SR Gaither DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Aaron Patten SO Land O'Lakes 45.46 1:07.31 48.42 59.04 1:02.59 -
17 Andre Corredor SR Sunlake 43.69 1:01.17 1:20.51 1:02.41 59.29 -
20 Osman Hafiz SO Freedom (Tampa) 1:18.20 1:12.85 1:10.18 1:06.83 48.79 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Andrew Cadavid JR Sunlake 56.84 -
11 Reginald Jean SR Wesley Chapel 57.14 -
12 Rohan Parekh SO Sunlake 57.75 -
13 Maximus Burrell SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 58.64 -
16 Elijah Debeauville JR Wesley Chapel 1:01.94 -
18 James Scala FR Fivay 1:02.49 -
19 Xavier Hernandez FR Wesley Chapel 1:05.23 -
  William Douglass SR Freedom (Tampa) NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Prince Milton SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 53.36 1:01.90 5
6 Jacob Koenig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 54.94 59.89 3
8 Kyle Horvath SO Land O'Lakes 55.43 54.88 1
9 Dominic Gonzalez JR Freedom (Tampa) 56.15 1:07.38 -
14 Cameron Martir SO Fivay 58.85 1:04.15 -
  Adrien Clark FR Fivay NT NT   
  Enrique Maduro SR River Ridge NT NT   
  Kyle Mahoney SR River Ridge NT NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Damien Pickett Jr FR Zephyrhills 1:02.85 55.25 39.53 45.62 56.26 50.68 53.22 10
2 Christian Clemens JR Zephyrhills 40.93 59.53 55.28 1:02.19 39.33 53.15 49.43 8
3 Masqal Pierre JR Gaither 38.80 43.06 44.65 57.94 1:06.97 53.15 59.00 6
5 Ryan Pryce SO Land O'Lakes 49.07 38.29 1:01.47 49.07 1:04.71 53.92 53.38 4
7 Shad Thomas JR Gulf 1:03.89 58.93 50.67 41.31 57.28 55.07 53.42 2
  Robert Kyle SR River Ridge NT NT NT NT NT NT NT   
  Jimmy McAuley SR Zephyrhills NT NT NT NT NT NT NT   
  Jacoryus Demps SR Gaither DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF