April 23, 2022
|
Trinity Catholic High - Ocala, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Tyler SR Citrus 4:29.92 10
2 Tristan Pank SR Vanguard (Ocala) 4:32.30 8
3 Clayton Knight SO Vanguard (Ocala) 4:32.65 6
4 Santos Aguilar SR South Lake 4:32.69 5
5 Joshua Moore SR Vanguard (Ocala) 4:33.10 4
6 Lash Bradshaw SR Lake Minneola 4:36.27 3
7 Brandon Rydzewski SR Lecanto 4:40.02 2
8 Paden Whetten JR Lake Minneola 4:54.19 1
9 Zachary Curreri SO Lecanto 4:55.79 -
10 Logan Shaw JR Citrus 5:02.00 -
11 Sawyer Ehman SO Pasco 5:03.54 -
12 Evan Tobin SO Citrus 5:07.17 -
13 Christopher Teodoru SO Lake Minneola 5:12.03 -
14 Isaac Rosario SO Springstead 5:17.59 -
15 Ross Lewis SO Pasco 5:19.36 -
16 Elijah Toler JR Springstead 5:19.58 -
17 Antonio McPherson JR Springstead 5:19.71 -
18 Zev Jungreis JR South Lake 5:20.03 -
19 Christopher Jacobs JR Belleview 5:21.89 -
20 Dylan Nanku FR South Lake 5:41.45 -
21 Ian Reinhard FR Leesburg 5:53.63 -
22 Nervon Eugene FR Leesburg 6:22.80 -
23 Benedict D'Water SO Pasco 9:18.05 -
  Johnathan Acrum FR Belleview NT   
  Leandro Martins FR Belleview NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Christopher Teodoru SO Lake Minneola 5:12.03 -
14 Isaac Rosario SO Springstead 5:17.59 -
15 Ross Lewis SO Pasco 5:19.36 -
16 Elijah Toler JR Springstead 5:19.58 -
17 Antonio McPherson JR Springstead 5:19.71 -
18 Zev Jungreis JR South Lake 5:20.03 -
19 Christopher Jacobs JR Belleview 5:21.89 -
20 Dylan Nanku FR South Lake 5:41.45 -
21 Ian Reinhard FR Leesburg 5:53.63 -
22 Nervon Eugene FR Leesburg 6:22.80 -
23 Benedict D'Water SO Pasco 9:18.05 -
  Johnathan Acrum FR Belleview NT   
  Leandro Martins FR Belleview NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Tyler SR Citrus 4:29.92 10
2 Tristan Pank SR Vanguard (Ocala) 4:32.30 8
3 Clayton Knight SO Vanguard (Ocala) 4:32.65 6
4 Santos Aguilar SR South Lake 4:32.69 5
5 Joshua Moore SR Vanguard (Ocala) 4:33.10 4
6 Lash Bradshaw SR Lake Minneola 4:36.27 3
7 Brandon Rydzewski SR Lecanto 4:40.02 2
8 Paden Whetten JR Lake Minneola 4:54.19 1
9 Zachary Curreri SO Lecanto 4:55.79 -
10 Logan Shaw JR Citrus 5:02.00 -
11 Sawyer Ehman SO Pasco 5:03.54 -
12 Evan Tobin SO Citrus 5:07.17 -