April 20, 2022
|
Orange Park - Orange Park, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Thania Barton JR St. Augustine 57.82 58.98 1:00.14 10
2 Kalani Vreen JR Gainesville 59.87 46.10 1:15.44 8
3 Evanne Miller FR Matanzas 1:00.04 1:06.65 45.63 6
4 Mia Chiqounis JR Ponte Vedra 1:01.71 1:10.97 52.46 5
5 Kaygen Williamson SO Clay 1:02.63 1:15.16 59.50 4
6 Salah Miller JR Menendez 1:04.64 56.24 1:08.52 3
7 Kemora Russell SO Ridgeview (OP) 1:05.62 57.75 54.47 2
8 Madreeka Toussaint SO Matanzas 1:05.65 1:25.35 52.52 1
9 Natalie Geter JR St. Augustine 1:06.81 58.80 1:12.83 -
10 Mia-Bella Gutierrez JR Ridgeview (OP) 1:06.82 47.45 50.12 -
11 Nia Bradley SR Gainesville 1:07.25 1:01.87 47.08 -
12 Ameerah Evans JR Ridgeview (OP) 1:07.70 1:15.15 1:21.92 -
13 Dayla Lock FR Gainesville 1:08.84 48.19 1:29.50 -
14 Ella Manchester FR Menendez 1:09.21 1:19.60 58.83 -
15 Payton Miles SO Fleming Island 1:09.44 1:19.86 1:30.28 -
16 Tyler Brown SR Orange Park 1:10.43 1:01.98 59.87 -
17 Tamya Nickelson SR Clay 1:11.80 57.44 1:11.09 -
18 Emily Herren FR Middleburg 1:25.70 1:12.85 1:18.85 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Dayla Lock FR Gainesville 1:08.84 59.21 1:28.12 1:25.37 -
16 Tyler Brown SR Orange Park 1:10.43 1:13.96 1:04.80 50.71 -
18 Emily Herren FR Middleburg 1:25.70 1:40.27 1:50.56 1:22.28 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Salah Miller JR Menendez 1:11.11 1:04.64 3
7 Kemora Russell SO Ridgeview (OP) 1:07.59 1:05.62 2
9 Natalie Geter JR St. Augustine 1:02.14 1:06.81 -
10 Mia-Bella Gutierrez JR Ridgeview (OP) 1:00.14 1:06.82 -
11 Nia Bradley SR Gainesville 53.80 1:07.25 -
14 Ella Manchester FR Menendez 51.91 1:09.21 -
17 Tamya Nickelson SR Clay 1:10.37 1:11.80 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Thania Barton JR St. Augustine 1:10.54 57.82 1:12.28 1:00.14 45.10 57.25 10
2 Kalani Vreen JR Gainesville 1:17.24 59.87 48.50 52.69 58.08 1:00.47 8
3 Evanne Miller FR Matanzas 1:00.64 1:00.04 1:16.86 48.64 55.84 58.24 6
4 Mia Chiqounis JR Ponte Vedra 1:10.35 1:01.71 55.54 46.29 1:11.59 1:07.27 5
5 Kaygen Williamson SO Clay 57.00 1:02.63 1:12.03 1:18.29 48.23 1:15.16 4
8 Madreeka Toussaint SO Matanzas 1:00.40 1:05.65 1:10.91 1:08.28 1:21.41 54.49 1
12 Ameerah Evans JR Ridgeview (OP) 1:02.29 1:07.70 58.23 1:03.64 1:04.32 1:05.67 -
15 Payton Miles SO Fleming Island 54.17 1:09.44 1:03.19 59.72 1:24.72 1:12.92 -