April 21, 2022
|
Shorecrest Prep - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A Region Qualifier

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jervon Hinton SR Admiral Farragut 58.39 1:06.28 47.87 38.93 52.60 59.97 53.13 10
2 Brett Bush SR Indian Rocks Christian 40.09 50.63 1:03.82 56.96 52.74 41.67 1:01.71 8
3 Justin Millican JR St. Stephens Episcopal 1:08.64 43.83 57.56 1:01.78 52.80 38.55 52.80 6
4 Weston McMillen SO Indian Rocks Christian 44.38 45.97 1:07.10 57.06 52.83 47.02 40.15 5
5 Charlie Sherrill SR St. Stephens Episcopal 1:07.19 37.63 38.17 53.75 53.75 1:08.27 1:00.20 4
6 Garrett Anderson SO Indian Rocks Christian 1:07.45 1:02.60 49.65 52.35 53.96 55.58 40.47 3
7 Enrique Negrón FR Shorecrest Prep 1:04.66 58.14 47.27 44.55 54.33 53.79 51.62 2
8 Brandon McArthur 8 Bradenton Christian 1:01.70 40.41 1:08.80 1:04.98 54.60 57.33 44.23 1
9 Anthony (AJ) Russo SR Cardinal Mooney 41.55 1:09.25 1:08.70 59.28 55.40 1:04.27 58.17 -
10 Manuel Silvestre FR Northside Christian 56.16 38.92 49.49 54.49 55.60 45.04 59.50 -
11 Nick Bearden FR Shorecrest Prep 43.94 51.73 47.84 55.62 55.62 57.85 1:03.41 -
12 Lucas Hassler JR Cardinal Mooney 46.53 1:10.36 1:02.99 49.37 56.74 53.91 1:13.77 -
13 Tyler Moody JR Northside Christian 59.55 40.66 49.82 1:12.15 57.26 1:03.56 50.39 -
14 Sanjay Motwani SO St. Stephens Episcopal 53.45 41.38 51.73 54.03 57.47 51.73 42.53 -
15 Jacob Miller SO Admiral Farragut 41.96 1:08.98 51.16 54.04 57.48 1:13.58 1:01.51 -
16 Michael Yencik JR Cardinal Mooney 51.59 42.89 59.12 46.95 57.96 1:10.72 52.75 -
17 Jacobi Cheedy JR Admiral Farragut 48.37 1:09.01 1:13.73 1:15.50 58.98 58.39 48.37 -
18 Andres Cabrera JR Keswick Christian 45.79 45.19 1:17.12 1:13.51 1:00.25 1:11.70 48.20 -
19 Scott Holbrook SR Northside Christian 1:09.76 1:06.06 46.92 1:00.50 1:01.73 56.18 49.39 -
20 Rolando Velasquez FR Bradenton Christian 1:10.82 1:13.33 1:13.33 1:16.46 1:02.67 1:02.05 59.54 -
21 Jordan Naylor SO Canterbury (SP) 58.65 1:24.34 1:00.62 51.40 1:05.89 47.44 1:22.37 -
22 Jason Luedeke 8 Out-of-Door 1:27.65 1:07.25 1:12.54 1:26.14 1:15.56 1:32.94 1:31.43 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Tyler Moody JR Northside Christian 57.26 58.41 45.24 1:07.00 42.95 54.40 -
16 Michael Yencik JR Cardinal Mooney 57.96 1:02.60 1:09.56 42.31 49.27 1:12.45 -
18 Andres Cabrera JR Keswick Christian 1:00.25 43.99 1:14.11 48.81 57.84 1:18.33 -
19 Scott Holbrook SR Northside Christian 1:01.73 1:16.55 1:17.17 1:10.38 49.39 1:14.70 -
20 Rolando Velasquez FR Bradenton Christian 1:02.67 53.27 1:05.81 55.78 52.65 1:17.71 -
21 Jordan Naylor SO Canterbury (SP) 1:05.89 1:21.71 56.01 54.69 51.40 1:16.44 -
22 Jason Luedeke 8 Out-of-Door 1:15.56 1:02.72 1:35.21 1:11.03 1:32.19 57.43 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Justin Millican JR St. Stephens Episcopal 52.80 6
6 Garrett Anderson SO Indian Rocks Christian 53.96 3
7 Enrique Negrón FR Shorecrest Prep 54.33 2
10 Manuel Silvestre FR Northside Christian 55.60 -
11 Nick Bearden FR Shorecrest Prep 55.62 -
12 Lucas Hassler JR Cardinal Mooney 56.74 -
15 Jacob Miller SO Admiral Farragut 57.48 -
17 Jacobi Cheedy JR Admiral Farragut 58.98 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jervon Hinton SR Admiral Farragut 52.60 1:00.49 1:08.38 1:00.49 44.71 55.23 10
2 Brett Bush SR Indian Rocks Christian 52.74 1:05.40 48.52 40.61 1:01.18 45.36 8
4 Weston McMillen SO Indian Rocks Christian 52.83 1:00.23 1:08.15 1:04.46 41.74 45.97 5
5 Charlie Sherrill SR St. Stephens Episcopal 53.75 1:08.80 1:00.20 38.17 39.24 1:07.73 4
8 Brandon McArthur 8 Bradenton Christian 54.60 58.97 56.79 55.70 49.14 57.88 1
9 Anthony (AJ) Russo SR Cardinal Mooney 55.40 45.43 57.07 57.07 46.54 1:09.25 -
14 Sanjay Motwani SO St. Stephens Episcopal 57.47 1:04.95 58.62 48.28 41.38 1:10.69 -