April 5- 7, 2022
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 800m Run Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:17.36 10
2 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:26.31 8
3 Jamariya Robinson SO Miami Northwestern 2:26.91 6
4 Jurni Janac SO Miami Northwestern 2:27.97 5
5 LUCIA CASTILLO-RIOS FR Miami Palmetto 2:30.27 4
6 Sammya Brown SR Miami Norland 2:33.20 3
7 Isabella Marty JR Varela 2:33.64 2
8 Elicia Bryant JR Homestead 2:36.61 1
9 Rickaiya Lewis JR Miami Northwestern 2:38.18 -
10 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:38.66 -
11 Audrey Simon JR Coral Gables 2:39.07 -
12 MICHAELA THOMPSON FR Miami Palmetto 2:43.80 -
13 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:44.74 -
14 Allison Seoane JR Braddock 2:46.60 -
15 Deztinie Lewis FR Miami Washington 2:53.33 -
16 Tashauna Henry FR Miami Norland 2:57.75 -

Girls 800m Run Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 LUCIA CASTILLO-RIOS FR Miami Palmetto 2:31.84
2 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:33.85
3 Jamariya Robinson SO Miami Northwestern 2:34.50
4 Jurni Janac SO Miami Northwestern 2:35.20
5 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:38.18
6 Elicia Bryant JR Homestead 2:37.04
7 Tashauna Henry FR Miami Norland 2:39.28
8 Rickaiya Lewis JR Miami Northwestern 2:40.70
9 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:41.37
10 Sammya Brown SR Miami Norland 2:43.49
11 Isabella Marty JR Varela 2:39.37
12 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:47.14
13 Allison Seoane JR Braddock 2:47.38
14 MICHAELA THOMPSON FR Miami Palmetto 2:47.97
15 Audrey Simon JR Coral Gables 2:48.02
16 Deztinie Lewis FR Miami Washington 2:49.97
17 Bianca Dixon SO Goleman 2:50.25
18 Bernice Bellamour SR Dr. Krop 2:50.27
19 Di-Raphaella Nelson SR Miami Norland 2:50.57
20 Jasmine Castro JR Braddock 2:50.72
21 VICTORIA HOUGH FR Miami Palmetto 2:51.90
22 Joyah Anderssohn JR Miami Killian 2:52.87
23 Alessia Hernandez SO Braddock 2:56.05
24 Penelope Heller FR Miami Beach 2:56.98
25 Helen Pena JR Miami Coral Park 2:58.09
26 Paola Figureoa FR JC Bermudez Doral 2:59.14
27 Antonia Lombo SO Miami Beach 2:59.22
28 Emily Gomez JR Coral Reef 3:00.09
29 Ashley Merein SO Miami Coral Park 3:02.56
30 Ashley Portilla SR American 3:03.58
31 Ximena Lara SO Ferguson 3:04.05
32 Arielizabeth Guerra SO Goleman 3:06.35
33 Cheanyah Alford JR Miami Carol City 3:07.16
34 Priscilla Scullin FR Coral Gables 3:07.64
35 Dezyree DeLaHuerta SO Mourning 3:07.81
36 Alexandria Guillianes FR Hialeah-Miami Lakes 3:08.06
37 Alica Rodriguez SO Hialeah Gardens 3:10.59
38 Siloe Montiel JR North Miami 3:12.13
39 Brenda Hernandez SO Hialeah Gardens 3:14.13
40 Isabella Arbolaez SO Goleman 3:15.47
41 Saniah Cardenas SO Miami Central 3:16.78
42 Carolina Loria JR Coral Reef 3:19.19
43 Isabella Grimaldi SO Ferguson 3:19.66
44 Silvia Portocarrero SO Ferguson 3:20.12
45 Isabella Ferrandiz   Miami Senior 3:21.67
46 Kyra Briceno FR Hialeah-Miami Lakes 3:22.47
47 Paula Gomez JR Southwest Miami 3:22.72
48 Diana Orellana FR Miami Senior 3:22.96
49 Erica Walls JR Miami Carol City 3:25.78
50 Paola Oropeza JR Miami Coral Park 3:27.21
51 Chanel Fisher FR Miami Springs 3:31.04
52 Camila Allred FR JC Bermudez Doral 3:32.93
53 Kesha Bazile FR Miami Carol City 3:40.03
54 Savannah Jean-Baptiste SO Miami Washington 3:45.48
55 Joselyn Coreas   Miami Senior 4:03.17
56 Maria Viana FR JC Bermudez Doral 4:11.43
57 Meaganne Wisecup JR Miami Springs 4:12.83
58 Giselle Lewis FR Miami Springs 4:39.98
  Valentina Cortez JR Southwest Miami DNF
  Wynter Reid FR American DNF
Girls 800m Run Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:33.85
6 Elicia Bryant JR Homestead 2:37.04
18 Bernice Bellamour SR Dr. Krop 2:50.27
26 Paola Figureoa FR JC Bermudez Doral 2:59.14
27 Antonia Lombo SO Miami Beach 2:59.22
33 Cheanyah Alford JR Miami Carol City 3:07.16
37 Alica Rodriguez SO Hialeah Gardens 3:10.59
42 Carolina Loria JR Coral Reef 3:19.19
47 Paula Gomez JR Southwest Miami 3:22.72
48 Diana Orellana FR Miami Senior 3:22.96
49 Erica Walls JR Miami Carol City 3:25.78
55 Joselyn Coreas   Miami Senior 4:03.17
Girls 800m Run Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jurni Janac SO Miami Northwestern 2:35.20
7 Tashauna Henry FR Miami Norland 2:39.28
11 Isabella Marty JR Varela 2:39.37
12 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:47.14
13 Allison Seoane JR Braddock 2:47.38
17 Bianca Dixon SO Goleman 2:50.25
29 Ashley Merein SO Miami Coral Park 3:02.56
40 Isabella Arbolaez SO Goleman 3:15.47
41 Saniah Cardenas SO Miami Central 3:16.78
51 Chanel Fisher FR Miami Springs 3:31.04
52 Camila Allred FR JC Bermudez Doral 3:32.93
  Valentina Cortez JR Southwest Miami DNF
Girls 800m Run Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:38.18
9 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:41.37
21 VICTORIA HOUGH FR Miami Palmetto 2:51.90
22 Joyah Anderssohn JR Miami Killian 2:52.87
24 Penelope Heller FR Miami Beach 2:56.98
32 Arielizabeth Guerra SO Goleman 3:06.35
34 Priscilla Scullin FR Coral Gables 3:07.64
35 Dezyree DeLaHuerta SO Mourning 3:07.81
44 Silvia Portocarrero SO Ferguson 3:20.12
54 Savannah Jean-Baptiste SO Miami Washington 3:45.48
57 Meaganne Wisecup JR Miami Springs 4:12.83
58 Giselle Lewis FR Miami Springs 4:39.98
  Wynter Reid FR American DNF
Girls 800m Run Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 LUCIA CASTILLO-RIOS FR Miami Palmetto 2:31.84
8 Rickaiya Lewis JR Miami Northwestern 2:40.70
14 MICHAELA THOMPSON FR Miami Palmetto 2:47.97
20 Jasmine Castro JR Braddock 2:50.72
23 Alessia Hernandez SO Braddock 2:56.05
30 Ashley Portilla SR American 3:03.58
31 Ximena Lara SO Ferguson 3:04.05
38 Siloe Montiel JR North Miami 3:12.13
39 Brenda Hernandez SO Hialeah Gardens 3:14.13
45 Isabella Ferrandiz   Miami Senior 3:21.67
46 Kyra Briceno FR Hialeah-Miami Lakes 3:22.47
53 Kesha Bazile FR Miami Carol City 3:40.03
Girls 800m Run Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jamariya Robinson SO Miami Northwestern 2:34.50
10 Sammya Brown SR Miami Norland 2:43.49
15 Audrey Simon JR Coral Gables 2:48.02
16 Deztinie Lewis FR Miami Washington 2:49.97
19 Di-Raphaella Nelson SR Miami Norland 2:50.57
25 Helen Pena JR Miami Coral Park 2:58.09
28 Emily Gomez JR Coral Reef 3:00.09
36 Alexandria Guillianes FR Hialeah-Miami Lakes 3:08.06
43 Isabella Grimaldi SO Ferguson 3:19.66
50 Paola Oropeza JR Miami Coral Park 3:27.21
56 Maria Viana FR JC Bermudez Doral 4:11.43