April 6, 2022
|
Wharton High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alan Meriga SR Wharton 4:32.56 10
2 Chigo Anunobi SR Armwood 4:34.38 8
3 Cade Toohey SO Wharton 4:54.81 6
4 Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) 4:56.43 5
5 Eric Major SR Chamberlain 5:03.43 4
6 Brett Brown JR Wharton 5:16.80 3
7 Orestes Otero JR Chamberlain 5:21.85 2
8 Yael Cruz JR Armwood 5:22.34 1
9 Emanuel Camacho SR Wharton 5:23.58 -
10 Alexander Merveous SR Armwood 5:23.95 -
11 Joel Rodriguez Morales SR Freedom (Tampa) 5:29.50 -
12 Jason McGriff SR Tampa Bay Tech 5:30.79 -
13 Duncan Goldtrap FR Armwood 5:32.01 -
14 Anthony Joannides JR King 5:33.30 -
15 Noah Allen FR Chamberlain 5:33.95 -
16 Arnold Moran JR Hillsborough 5:35.56 -
17 Damien McEntee SO King 5:37.02 -
18 Nicolas Fernandez JR King 5:38.34 -
19 Derrick Hall SO Freedom (Tampa) 5:41.59 -
20 Juan Salazar SO Tampa Bay Tech 5:44.82 -
21 Joe Mena FR Chamberlain 5:51.02 -
22 Gregory Cobb SO Strawberry Crest 5:53.59 -
23 Angel Hernandez JR Strawberry Crest 5:56.09 -
24 Owen Bigelow SO Hillsborough 6:08.29 -
25 Cole Lopez SO Strawberry Crest 6:17.14 -
26 Akhilesh Peddu SR Middleton 6:29.26 -
27 Andrew Bryant JR Middleton 6:29.51 -
28 Yanni Trimikliniostis SR Strawberry Crest 6:35.46 -
  Joel Carrsquillo SR Middleton NT   
  Isaiah Taylor SR Middleton NT   
  Mason Desilles FR Freedom (Tampa) NT   
  Luis Perez JR King NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Yael Cruz JR Armwood 5:22.34 1
12 Jason McGriff SR Tampa Bay Tech 5:30.79 -
17 Damien McEntee SO King 5:37.02 -
18 Nicolas Fernandez JR King 5:38.34 -
19 Derrick Hall SO Freedom (Tampa) 5:41.59 -
20 Juan Salazar SO Tampa Bay Tech 5:44.82 -
21 Joe Mena FR Chamberlain 5:51.02 -
22 Gregory Cobb SO Strawberry Crest 5:53.59 -
23 Angel Hernandez JR Strawberry Crest 5:56.09 -
24 Owen Bigelow SO Hillsborough 6:08.29 -
25 Cole Lopez SO Strawberry Crest 6:17.14 -
26 Akhilesh Peddu SR Middleton 6:29.26 -
27 Andrew Bryant JR Middleton 6:29.51 -
28 Yanni Trimikliniostis SR Strawberry Crest 6:35.46 -
  Joel Carrsquillo SR Middleton NT   
  Isaiah Taylor SR Middleton NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alan Meriga SR Wharton 4:32.56 10
2 Chigo Anunobi SR Armwood 4:34.38 8
3 Cade Toohey SO Wharton 4:54.81 6
4 Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) 4:56.43 5
5 Eric Major SR Chamberlain 5:03.43 4
6 Brett Brown JR Wharton 5:16.80 3
7 Orestes Otero JR Chamberlain 5:21.85 2
9 Emanuel Camacho SR Wharton 5:23.58 -
10 Alexander Merveous SR Armwood 5:23.95 -
11 Joel Rodriguez Morales SR Freedom (Tampa) 5:29.50 -
13 Duncan Goldtrap FR Armwood 5:32.01 -
14 Anthony Joannides JR King 5:33.30 -
15 Noah Allen FR Chamberlain 5:33.95 -
16 Arnold Moran JR Hillsborough 5:35.56 -
  Mason Desilles FR Freedom (Tampa) NT   
  Luis Perez JR King NT