April 6, 2022
|
Wharton High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chigo Anunobi SR Armwood 2:00.96 10
2 Jimmy Ortigoza-Rodriguez SR Chamberlain 2:02.16 8
3 Cade Toohey SO Wharton 2:08.13 6
4 Elijah Law SO Freedom (Tampa) 2:08.80 5
5 Landon Ress SO Strawberry Crest 2:09.07 4
6 Dane Deevers SR Wharton 2:11.23 3
7 Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) 2:18.08 2
8 Mikenson Albert JR Middleton 2:21.15 1
9 Miles Davis JR Armwood 2:21.60 -
10 Lucas Garcia SO Wharton 2:21.83 -
11 Blake Adkins SR Strawberry Crest 2:21.97 -
12 Chandler Grover JR Middleton 2:22.00 -
13 Anthony Joannides JR King 2:22.03 -
14 Damien McEntee SO King 2:22.50 -
15 David Ojo SO Middleton 2:22.82 -
16 Joel Carrsquillo SR Middleton 2:23.18 -
17 Benedict Maloney SO Freedom (Tampa) 2:24.19 -
18 Alexander Merveous SR Armwood 2:24.68 -
19 Fabian Tossas JR Tampa Bay Tech 2:24.77 -
20 Gavin Raitt FR Wharton 2:25.19 -
21 Arnold Moran JR Hillsborough 2:28.42 -
22 Nicolas Fernandez JR King 2:28.69 -
23 Patrick Cseh SO Strawberry Crest 2:29.47 -
24 Benjamin Fleischman SR Strawberry Crest 2:29.58 -
25 Owen Bigelow SO Hillsborough 2:35.79 -
26 Lincoln Brown JR Tampa Bay Tech 2:35.94 -
27 Janlion Cornwall SR Armwood 2:38.77 -
28 Sebastian Godoy JR Tampa Bay Tech 2:46.27 -
  Luis Perez JR King NT   
  Austin Kline SR Chamberlain NT   
  Jeremiah Sank FR Hillsborough NT   
  Maurice Jefferson FR Hillsborough NT   
  Khalil Hall SO Tampa Bay Tech NT   
  Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) NT   
  Raul Cruz SR Chamberlain NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Mikenson Albert JR Middleton 2:21.15 1
12 Chandler Grover JR Middleton 2:22.00 -
14 Damien McEntee SO King 2:22.50 -
15 David Ojo SO Middleton 2:22.82 -
17 Benedict Maloney SO Freedom (Tampa) 2:24.19 -
19 Fabian Tossas JR Tampa Bay Tech 2:24.77 -
20 Gavin Raitt FR Wharton 2:25.19 -
21 Arnold Moran JR Hillsborough 2:28.42 -
22 Nicolas Fernandez JR King 2:28.69 -
23 Patrick Cseh SO Strawberry Crest 2:29.47 -
25 Owen Bigelow SO Hillsborough 2:35.79 -
26 Lincoln Brown JR Tampa Bay Tech 2:35.94 -
28 Sebastian Godoy JR Tampa Bay Tech 2:46.27 -
  Austin Kline SR Chamberlain NT   
  Jeremiah Sank FR Hillsborough NT   
  Maurice Jefferson FR Hillsborough NT   
  Khalil Hall SO Tampa Bay Tech NT   
  Raul Cruz SR Chamberlain NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chigo Anunobi SR Armwood 2:00.96 10
2 Jimmy Ortigoza-Rodriguez SR Chamberlain 2:02.16 8
3 Cade Toohey SO Wharton 2:08.13 6
4 Elijah Law SO Freedom (Tampa) 2:08.80 5
5 Landon Ress SO Strawberry Crest 2:09.07 4
6 Dane Deevers SR Wharton 2:11.23 3
7 Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) 2:18.08 2
9 Miles Davis JR Armwood 2:21.60 -
10 Lucas Garcia SO Wharton 2:21.83 -
11 Blake Adkins SR Strawberry Crest 2:21.97 -
13 Anthony Joannides JR King 2:22.03 -
16 Joel Carrsquillo SR Middleton 2:23.18 -
18 Alexander Merveous SR Armwood 2:24.68 -
24 Benjamin Fleischman SR Strawberry Crest 2:29.58 -
27 Janlion Cornwall SR Armwood 2:38.77 -
  Luis Perez JR King NT   
  Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) NT