March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 3200m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mary Biagini JR Bishop Kenny 11:40.54
2 Ella Menke JR Sarasota 11:41.17
3 Ava Baldauf SR West Orange 11:43.91
4 Belicia O'Grady FR Fort Walton Beach 11:44.22
5 Kaycie Aquilino SO St. Brendan 11:44.24
6 Amelia Tackling SO Ponte Vedra 11:45.18
7 Sarah Montague 7 Pine Crest 11:48.11
8 Kathryn Saunders SR Bishop Kenny 11:48.25
9 Samantha Sadorf SR Spanish River 11:48.46
10 Skyler Gillett JR Alonso 11:49.27
11 Daniela Alvarez JR St. Brendan 11:49.92
12 Elyse Carmichael FR Washington (Pensacola) 11:50.14
13 Kylie Stephens JR Berkeley Prep 11:50.33
14 Brooke Gerrits JR Viera 11:51.17
15 Lauren Conover SR Mandarin 11:52.78
16 Reagan Chambless FR Seffner Christian 11:52.88
17 Hilaree Vega SO Ponte Vedra 11:54.45
18 Reagan Cancro FR Satellite 11:58.80
19 Stella Lewis JR Leon 11:59.96
20 Davis Johnson SO Bishop Kenny 12:00.66
21 Shelby Viseur SR Sunlake 12:01.19
22 Mallory Robinson JR Leon 12:04.71
23 Emily Wheldon SO Bishop Kenny 12:05.38
24 Kelly Davis SR Chiles 12:05.80
25 Olivia Torres SR Gulliver Prep 12:06.18
26 Ella Hodges SR Chiles 12:08.08
27 Meia Popp SO Bolles 12:09.95
28 Grace Adams SR Fleming Island 12:17.62
29 Payton Rusk JR George Jenkins 12:18.59
30 Marlea Feld JR Fleming Island 12:20.95
31 Kaitlyn Frost SR Bishop Snyder 12:24.04
32 Catalina Romero SO St. Francis 12:24.35
33 Isabella Hutchins SO Bishop Kenny 12:26.93
34 Sofia Martinez SR Lourdes 12:29.68
35 Emily McDermott SO Berkeley Prep 12:30.95
36 Alexis Holmes SO Bishop Kenny 12:38.52
37 Emma Supple FR Pine Crest 12:42.53
38 Karina Martinez FR St. Brendan 12:43.23
39 Sofia Kaynor FR Boca Raton 12:43.74
40 Lila Feeley FR Pine Crest 12:47.87
41 Keagan Miller SO Mandarin 12:53.97
42 Campbell Hough FR Niceville 12:54.79
43 Lindsey Heller SO Pine Crest 12:58.16
44 Sophia Aldana SO Niceville 13:51.32
45 Camile Barrios SR Celebration 13:53.32
46 Ashlyn Speigner SR Wakulla 14:39.64
Girls 3200m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mary Biagini JR Bishop Kenny 11:40.54
2 Ella Menke JR Sarasota 11:41.17
3 Ava Baldauf SR West Orange 11:43.91
4 Belicia O'Grady FR Fort Walton Beach 11:44.22
5 Kaycie Aquilino SO St. Brendan 11:44.24
6 Amelia Tackling SO Ponte Vedra 11:45.18
8 Kathryn Saunders SR Bishop Kenny 11:48.25
9 Samantha Sadorf SR Spanish River 11:48.46
10 Skyler Gillett JR Alonso 11:49.27
11 Daniela Alvarez JR St. Brendan 11:49.92
12 Elyse Carmichael FR Washington (Pensacola) 11:50.14
13 Kylie Stephens JR Berkeley Prep 11:50.33
14 Brooke Gerrits JR Viera 11:51.17
15 Lauren Conover SR Mandarin 11:52.78
16 Reagan Chambless FR Seffner Christian 11:52.88
17 Hilaree Vega SO Ponte Vedra 11:54.45
18 Reagan Cancro FR Satellite 11:58.80
19 Stella Lewis JR Leon 11:59.96
21 Shelby Viseur SR Sunlake 12:01.19
24 Kelly Davis SR Chiles 12:05.80
26 Ella Hodges SR Chiles 12:08.08
27 Meia Popp SO Bolles 12:09.95
28 Grace Adams SR Fleming Island 12:17.62
29 Payton Rusk JR George Jenkins 12:18.59
34 Sofia Martinez SR Lourdes 12:29.68
35 Emily McDermott SO Berkeley Prep 12:30.95
Girls 3200m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Sarah Montague 7 Pine Crest 11:48.11
20 Davis Johnson SO Bishop Kenny 12:00.66
22 Mallory Robinson JR Leon 12:04.71
23 Emily Wheldon SO Bishop Kenny 12:05.38
25 Olivia Torres SR Gulliver Prep 12:06.18
30 Marlea Feld JR Fleming Island 12:20.95
31 Kaitlyn Frost SR Bishop Snyder 12:24.04
32 Catalina Romero SO St. Francis 12:24.35
33 Isabella Hutchins SO Bishop Kenny 12:26.93
36 Alexis Holmes SO Bishop Kenny 12:38.52
37 Emma Supple FR Pine Crest 12:42.53
38 Karina Martinez FR St. Brendan 12:43.23
39 Sofia Kaynor FR Boca Raton 12:43.74
40 Lila Feeley FR Pine Crest 12:47.87
41 Keagan Miller SO Mandarin 12:53.97
42 Campbell Hough FR Niceville 12:54.79
43 Lindsey Heller SO Pine Crest 12:58.16
44 Sophia Aldana SO Niceville 13:51.32
45 Camile Barrios SR Celebration 13:53.32
46 Ashlyn Speigner SR Wakulla 14:39.64