March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 1600m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mary Ellen Eudaly SR Cambridge Christian 4:54.41 4:16.14 4:57.36 4:13.20 5:44.46 4:51.47 10
2 Jillian Candelino JR Bolles 4:57.91 6:18.35 3:55.35 5:03.87 5:09.83 5:33.66 8
3 Elli Black 8 Cambridge Christian 5:00.65 4:09.54 4:54.64 4:18.56 4:24.58 4:42.62 6
4 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 5:00.94 4:27.84 5:06.96 4:48.91 3:42.70 3:54.74 5
5 Brooke Hooper SO Pine Crest 5:08.93 3:39.34 4:28.77 6:16.90 4:28.77 6:23.08 4
6 Emma Hencock JR St. Brendan 5:12.00 6:20.64 4:00.24 5:43.20 6:42.48 3:54.00 3
7 Liviy Tole Junior Auburn 5:12.46 5:15.59 5:59.33 5:53.08 3:48.10 4:13.10 2
8 Hailey Howard SR Calvary Christian (Clr) 5:12.81 3:48.36 5:50.35 6:31.02 5:44.10 3:45.23 1
9 Abby Merner 8 Auburn 5:13.85 6:22.90 5:20.13 5:35.82 5:57.79 4:45.61 -
10 Lindy White SO Ponte Vedra 5:14.04 6:07.43 6:32.55 4:26.94 4:42.64 6:19.99 -
11 Alyssa Wyatt SR Mandarin 5:14.82 5:43.16 4:49.64 4:24.45 5:52.60 5:02.23 -
12 Lily Moore JR Leon 5:15.78 4:00.00 5:25.26 5:31.57 4:09.47 5:28.42 -
13 Catalina Edwards JR Celebration 5:16.05 6:31.91 4:12.84 3:57.04 4:41.29 3:47.56 -
14 Reece Knowlton SO South Walton 5:17.05 4:23.16 5:20.22 5:04.37 3:51.45 3:57.79 -
15 Susan Koeppel SO Maclay 5:17.92 6:53.30 6:37.40 4:27.06 6:31.05 3:48.91 -
16 Avery Fronrath SO King's Academy 5:18.93 4:59.80 5:12.56 4:59.80 5:02.99 4:27.91 -
17 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:19.03 6:32.41 6:03.70 6:00.51 5:34.99 5:47.75 -
18 Elizabeth McClure FR Bolles 5:19.26 3:53.06 6:23.12 6:10.35 4:37.76 5:28.84 -
19 Trinity Holland JR Niceville 5:19.36 4:02.72 3:59.52 4:09.10 6:48.78 5:22.56 -
20 Grace Marston SR Lakewood Ranch 5:19.59 5:35.57 6:45.88 5:19.59 5:48.36 5:19.59 -
21 Addison Boyer SO South Fork 5:20.15 6:20.98 6:30.59 6:24.18 3:56.91 4:25.73 -
22 Noelle Vu SO Mount Dora 5:21.05 4:13.63 5:59.58 6:15.63 5:24.26 4:16.84 -
23 Hadley Ropp SR Bolles 5:21.11 6:22.12 6:12.49 5:56.44 3:44.78 6:22.12 -
24 Annie Loehle SR Mandarin 5:21.63 6:09.88 4:17.31 4:20.52 6:03.45 5:31.28 -
25 Rylee Plexico 8 Auburn 5:21.81 5:41.12 4:30.32 6:39.05 3:51.71 4:39.98 -
26 Elizabeth Csikai JR Bolles 5:22.44 5:09.55 4:50.20 4:05.06 5:25.67 4:37.30 -
27 Braelyn Wahy SO Satellite 5:25.17 4:26.64 6:56.22 4:52.66 4:29.90 7:02.73 -
28 Isabella Narvaez JR Viera 5:30.14 5:59.86 3:57.70 3:51.10 6:59.28 5:23.54 -
29 Chloe Fernander SR Choctawhatchee 5:31.86 4:12.22 5:58.41 4:55.36 5:18.59 4:02.26 -
30 Lauren Conover SR Mandarin 5:36.16 6:50.12 5:39.53 3:58.68 6:43.40 5:22.72 -
31 Emma O'Day JR Boca Raton 5:36.95 5:20.11 6:07.28 4:32.93 5:26.85 4:36.30 -
32 Zoe Pustilnik SR Spanish River 5:38.99 6:02.72 5:08.48 5:15.26 5:05.10 6:46.79 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Hailey Howard SR Calvary Christian (Clr) 6:18.50 5:12.81 5:40.97 4:25.89 6:24.76 4:41.53 1
10 Lindy White SO Ponte Vedra 6:13.71 5:14.04 6:19.99 5:23.47 4:48.92 4:04.96 -
11 Alyssa Wyatt SR Mandarin 5:52.60 5:14.82 4:33.90 5:27.42 4:59.08 6:08.34 -
17 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:19.03 5:19.03 4:47.13 6:54.74 6:16.46 6:54.74 -
19 Trinity Holland JR Niceville 5:03.40 5:19.36 3:49.94 4:57.01 4:05.91 4:47.43 -
22 Noelle Vu SO Mount Dora 4:10.42 5:21.05 6:47.74 6:44.53 4:07.21 5:43.53 -
23 Hadley Ropp SR Bolles 3:47.99 5:21.11 3:47.99 5:50.01 5:50.01 6:34.97 -
24 Annie Loehle SR Mandarin 6:38.83 5:21.63 5:37.72 6:19.53 6:25.96 6:22.74 -
26 Elizabeth Csikai JR Bolles 6:46.28 5:22.44 5:35.34 6:39.83 6:17.26 3:55.39 -
28 Isabella Narvaez JR Viera 5:07.03 5:30.14 4:43.92 4:43.92 5:40.05 4:10.91 -
29 Chloe Fernander SR Choctawhatchee 4:35.45 5:31.86 4:35.45 5:41.82 5:21.91 6:21.64 -
30 Lauren Conover SR Mandarin 4:42.38 5:36.16 6:29.95 5:29.44 5:42.89 4:32.29 -
32 Zoe Pustilnik SR Spanish River 5:59.33 5:38.99 6:23.06 7:03.74 7:07.13 4:31.20 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Emma Hencock JR St. Brendan 5:30.72 4:22.08 3:47.76 6:14.40 5:12.00 6:39.36 3
7 Liviy Tole Junior Auburn 5:37.46 4:28.72 4:50.59 4:03.72 5:12.46 4:38.09 2
12 Lily Moore JR Leon 5:50.52 4:18.94 4:18.94 5:41.05 5:15.78 6:31.57 -
13 Catalina Edwards JR Celebration 6:31.91 5:38.18 4:09.68 4:44.45 5:16.05 6:28.75 -
14 Reece Knowlton SO South Walton 4:54.86 6:07.78 6:14.12 5:26.57 5:17.05 6:23.63 -
15 Susan Koeppel SO Maclay 5:46.54 4:33.42 5:49.72 6:24.69 5:17.92 5:46.54 -
16 Avery Fronrath SO King's Academy 5:28.50 3:43.26 6:09.96 4:53.42 5:18.93 4:24.72 -
18 Elizabeth McClure FR Bolles 4:24.99 5:22.46 6:51.85 6:32.69 5:19.26 4:21.80 -
21 Addison Boyer SO South Fork 6:40.19 6:43.39 5:04.15 6:20.98 5:20.15 4:09.72 -
27 Braelyn Wahy SO Satellite 3:54.13 5:47.94 4:26.64 5:34.93 5:25.17 4:49.41 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mary Ellen Eudaly SR Cambridge Christian 4:54.41 5:20.91 3:46.70 6:10.96 5:09.13 4:42.64 10
2 Jillian Candelino JR Bolles 4:57.91 5:42.60 4:01.31 5:27.71 4:54.93 5:18.77 8
3 Elli Black 8 Cambridge Christian 5:00.65 6:24.84 6:12.81 3:48.50 6:18.82 4:30.59 6
4 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 5:00.94 4:42.89 4:33.86 5:43.08 6:13.17 5:46.08 5
5 Brooke Hooper SO Pine Crest 5:08.93 3:36.26 5:42.92 3:51.70 3:54.79 3:45.52 4
9 Abby Merner 8 Auburn 5:13.85 3:42.84 6:26.04 6:41.73 5:16.99 4:23.64 -
20 Grace Marston SR Lakewood Ranch 5:19.59 3:43.72 6:39.49 3:59.70 6:36.30 4:44.44 -
25 Rylee Plexico 8 Auburn 5:21.81 4:07.80 3:58.14 6:22.96 5:57.21 6:55.14 -
31 Emma O'Day JR Boca Raton 5:36.95 3:55.87 4:16.09 4:39.67 4:59.89 5:57.17 -