April 9, 2022
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Bendig SR Fleming Island 1:58.21 10
2 Michael Officer SR Episcopal 1:59.37 8
3 Tanner Simonds SO Creekside 2:00.38 6
4 Matthew Stratton SR St. Johns Country Day 2:03.11 5
5 Jesse Benavides SR Creekside 2:04.95 4
6 Roman Mollicone SO Fleming Island 2:06.10 3
7 McCall Williams JR Creekside 2:07.38 2
8 Bryce Kelly SR Creekside 2:07.76 1
9 Colby Green SO Ponte Vedra 2:07.81 -
10 Jacob Harvey JR Creekside 2:08.00 -
11 Tanner Andrade Brinsko FR Ponte Vedra 2:08.95 -
12 Richard Nichols SO St. Johns Country Day 2:10.40 -
13 Michael DeRousse SO Fleming Island 2:11.39 -
14 Jackson Dravo JR Creekside 2:12.65 -
15 Dillon Mantei JR St. Augustine 2:13.39 -
16 John Deutch JR Ponte Vedra 2:14.29 -
17 William Etheridge SR Clay 2:17.95 -
18 Joe Palsha SO Creekside 2:18.20 -
19 Jack Singletary SO Creekside 2:18.86 -
20 Gavin Stopa FR Creekside 2:20.47 -
21 Liam Dougherty SO St. Augustine 2:21.01 -
22 Sam Shelton FR Orange Park 2:21.78 -
23 DeAndre Turner FR Columbia 2:22.23 -
24 Michael Wickersham FR Ponte Vedra 2:24.24 -
25 Elliot Benson JR Creekside 2:25.12 -
26 Noah Gil FR Creekside 2:25.31 -
27 Andrew Wells FR Tocoi Creek 2:25.80 -
28 Solomon Mendoza SO Creekside 2:28.87 -
29 Gehrig Van De Water SR Orange Park 2:32.05 -
30 Maksimus Kozhevnikov SO Tocoi Creek 2:32.07 -
31 Logan Staley FR Columbia 2:32.44 -
32 Jacob McLeod FR Columbia 2:35.36 -
33 Anden Herman FR Tocoi Creek 2:35.36 -
34 Ethan Lezhak SO Creekside 2:35.79 -
35 Robert Escoffery SR Oakleaf 2:36.89 -
36 Aidan Baker FR Tocoi Creek 2:38.61 -
37 Nathaniel Albers FR Creekside 2:38.69 -
38 Adiel Almanzaenri JR St. Augustine 2:43.31 -
39 Ryan Mitrosky SO St. Augustine 2:43.36 -
40 Tristan Taylor FR Creekside 2:43.67 -
41 Evan Brown JR Oakleaf 3:33.45 -
42 Branden Williams JR Oakleaf 3:34.32 -
  Marcus Shinhoster JR Orange Park NT   
  Jason Lester SR Orange Park NT   
  Graham Myers SO St. Johns Country Day NT   
  Damarise Johnson SR Columbia NT   
  Certain Williams JR West Port DNS   
  Noah Looney SO Clay DNS   
  Jeremiah Jewell FR Clay DNS   
  Eduardo Diaz SR West Port DNS   
  Luke Williams JR Bartram Trail DNS   
  Brandon Noble JR West Port DNS   
  Kyle Verdi SR West Port DNS   
  Zion Dugan SR St. Johns Country Day DNS   
  Danny Sakowski JR Fleming Island DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 William Etheridge SR Clay 2:17.95 -
25 Elliot Benson JR Creekside 2:25.12 -
27 Andrew Wells FR Tocoi Creek 2:25.80 -
28 Solomon Mendoza SO Creekside 2:28.87 -
29 Gehrig Van De Water SR Orange Park 2:32.05 -
30 Maksimus Kozhevnikov SO Tocoi Creek 2:32.07 -
31 Logan Staley FR Columbia 2:32.44 -
32 Jacob McLeod FR Columbia 2:35.36 -
33 Anden Herman FR Tocoi Creek 2:35.36 -
34 Ethan Lezhak SO Creekside 2:35.79 -
35 Robert Escoffery SR Oakleaf 2:36.89 -
36 Aidan Baker FR Tocoi Creek 2:38.61 -
37 Nathaniel Albers FR Creekside 2:38.69 -
38 Adiel Almanzaenri JR St. Augustine 2:43.31 -
39 Ryan Mitrosky SO St. Augustine 2:43.36 -
40 Tristan Taylor FR Creekside 2:43.67 -
41 Evan Brown JR Oakleaf 3:33.45 -
42 Branden Williams JR Oakleaf 3:34.32 -
  Zion Dugan SR St. Johns Country Day DNS   
  Jeremiah Jewell FR Clay DNS   
  Noah Looney SO Clay DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Bryce Kelly SR Creekside 2:07.76 1
9 Colby Green SO Ponte Vedra 2:07.81 -
11 Tanner Andrade Brinsko FR Ponte Vedra 2:08.95 -
12 Richard Nichols SO St. Johns Country Day 2:10.40 -
13 Michael DeRousse SO Fleming Island 2:11.39 -
14 Jackson Dravo JR Creekside 2:12.65 -
15 Dillon Mantei JR St. Augustine 2:13.39 -
16 John Deutch JR Ponte Vedra 2:14.29 -
18 Joe Palsha SO Creekside 2:18.20 -
19 Jack Singletary SO Creekside 2:18.86 -
20 Gavin Stopa FR Creekside 2:20.47 -
21 Liam Dougherty SO St. Augustine 2:21.01 -
22 Sam Shelton FR Orange Park 2:21.78 -
23 DeAndre Turner FR Columbia 2:22.23 -
24 Michael Wickersham FR Ponte Vedra 2:24.24 -
26 Noah Gil FR Creekside 2:25.31 -
  Graham Myers SO St. Johns Country Day NT   
  Jason Lester SR Orange Park NT   
  Marcus Shinhoster JR Orange Park NT   
  Damarise Johnson SR Columbia NT   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Bendig SR Fleming Island 1:58.21 10
2 Michael Officer SR Episcopal 1:59.37 8
3 Tanner Simonds SO Creekside 2:00.38 6
4 Matthew Stratton SR St. Johns Country Day 2:03.11 5
5 Jesse Benavides SR Creekside 2:04.95 4
6 Roman Mollicone SO Fleming Island 2:06.10 3
7 McCall Williams JR Creekside 2:07.38 2
10 Jacob Harvey JR Creekside 2:08.00 -
  Brandon Noble JR West Port DNS   
  Luke Williams JR Bartram Trail DNS   
  Kyle Verdi SR West Port DNS   
  Eduardo Diaz SR West Port DNS   
  Danny Sakowski JR Fleming Island DNS   
  Certain Williams JR West Port DNS