March 19, 2022
|
Mickey Miller Blackwell Stadium - Gulf Shores, AL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Myla Reed 9 Baker 12.62 10
2 Sanora Campbell SR Pine Forest 12.64 8
3 Morgan Davis 11 Saraland High School 12.65 6
4 Destiny Roper 10 Foley 12.79 5
5 Gretta Sutton 11 Saraland High School 12.83 4
6 Trinity Myers SR Choctawhatchee 12.89 3
7 Tia Acker 11 St. Michael Catholic High 12.93 2
8 Dezire Gee JR Pine Forest 12.99 1
9 Isabella Rodriguez 12 Hebron Christian 13.03 -
10 Brittnee Hosey 11 Baker 13.09 -
10 Ty'Keila Chambers 10 Baker 13.09 -
12 Kaylin Jackson 9 Pike County HS 13.20 -
13 Ja'Terralyn Hamilton 10 Faith Academy 13.30 -
14 Chandler Miller 10 Whitehaven High School 13.35 -
15 Quanajah Smith 10 Pike County HS 13.40 -
16 Indira L. Santiago-De 10 Spanish Fort 13.46 -
17 Jamyiah Cleveland 10 Blount High School 13.47 -
18 Anna Sikes 12 Saraland High School 13.48 -
19 Adriana Lampon SO Choctawhatchee 13.57 -
20 Khalia Inglemon 11 Robertsdale 13.58 -
21 Keylin Hernandez SR Choctawhatchee 13.69 -
22 Imani Square 12 Mary G Montgomery 13.87 -
23 Zyonah Taylor SR Pine Forest 13.88 -
24 Anne Stockman 10 St. Paul's Episcopal 13.92 -
25 Angel Prim 10 Foley 13.94 -
26 Jayla Mickles 10 Foley 14.00 -
27 Treasure Reed 12 Daphne 14.07 -
28 Jamya James 12 Blount High School 14.15 -
29 Christin Cooper 10 Whitehaven High School 14.17 -
30 Alaylah McCants 9 Vigor High School 14.18 -
31 Madison Johnson 11 Daphne 14.19 -
32 Madeline Dudley 9 Bayside Academy 14.21 -
33 Malicca Brown 11 Gulf Shores HS 14.22 -
34 Iyanna Patterson 12 Goshen 14.26 -
35 Hannah Wells 9 Mary G Montgomery 14.31 -
36 Kyandra Cummings 8 Goshen 14.38 -
37 Aariane Toliver 11 Daphne 14.42 -
38 Alyssa Mose 9 Alma Bryant 14.43 -
39 Anna Kiernan 9 St. Michael Catholic High 14.45 -
40 Kaylin Green 9 Blount High School 14.45 -
41 Kyleigh Kitchens 10 Robertsdale 14.55 -
42 Jaden Kidd 8 McGill-Toolen Catholic 14.60 -
43 Kennedy Truitt 12 Hebron Christian 14.80 -
44 Haleigh Farrar 10 St. Michael Catholic High 14.81 -
45 Sarah Gossling 11 Hebron Christian 14.85 -
46 Amelia Revels 12 Fairhope 14.91 -
47 Amber Patrick 11 Mary G Montgomery 15.02 -
48 Naomi Butler 7 Pensacola Christian 15.06 -
49 Maryn Lester 12 Fairhope 15.11 -
50 Hannah Ajibola 7 Pensacola Christian 15.11 -
51 Angelina Bercant 9 Robertsdale 15.13 -
52 Xiomara Wright 8 Pensacola Christian 15.13 -
53 Jenna Pence 10 Elberta High School 15.13 -
54 Bailey Klapp 9 Fairhope 15.52 -
55 Azariah Nobles 12 Faith Academy 15.73 -
56 Melissa Haney 11 Spanish Fort 15.81 -
57 Carlisha Jackson 11 Pike County HS 15.94 -
58 Juvia Mendoza 11 Spanish Fort 15.95 -
59 Shy-Tasia Thomas 10 Vigor High School 16.14 -
60 Taylor Tolbert 10 Alma Bryant 16.55 -
61 Alyssa Sparks 9 Goshen 17.34 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Kyleigh Kitchens 10 Robertsdale 14.55 -
47 Amber Patrick 11 Mary G Montgomery 15.02 -
53 Jenna Pence 10 Elberta High School 15.13 -
57 Carlisha Jackson 11 Pike County HS 15.94 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Alaylah McCants 9 Vigor High School 14.18 -
51 Angelina Bercant 9 Robertsdale 15.13 -
59 Shy-Tasia Thomas 10 Vigor High School 16.14 -
61 Alyssa Sparks 9 Goshen 17.34 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
50 Hannah Ajibola 7 Pensacola Christian 15.11 -
52 Xiomara Wright 8 Pensacola Christian 15.13 -
54 Bailey Klapp 9 Fairhope 15.52 -
56 Melissa Haney 11 Spanish Fort 15.81 -
58 Juvia Mendoza 11 Spanish Fort 15.95 -
60 Taylor Tolbert 10 Alma Bryant 16.55 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Zyonah Taylor SR Pine Forest 13.88 -
34 Iyanna Patterson 12 Goshen 14.26 -
42 Jaden Kidd 8 McGill-Toolen Catholic 14.60 -
44 Haleigh Farrar 10 St. Michael Catholic High 14.81 -
45 Sarah Gossling 11 Hebron Christian 14.85 -
48 Naomi Butler 7 Pensacola Christian 15.06 -
49 Maryn Lester 12 Fairhope 15.11 -
55 Azariah Nobles 12 Faith Academy 15.73 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Angel Prim 10 Foley 13.94 -
29 Christin Cooper 10 Whitehaven High School 14.17 -
31 Madison Johnson 11 Daphne 14.19 -
32 Madeline Dudley 9 Bayside Academy 14.21 -
33 Malicca Brown 11 Gulf Shores HS 14.22 -
36 Kyandra Cummings 8 Goshen 14.38 -
38 Alyssa Mose 9 Alma Bryant 14.43 -
46 Amelia Revels 12 Fairhope 14.91 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ty'Keila Chambers 10 Baker 13.09 -
19 Adriana Lampon SO Choctawhatchee 13.57 -
21 Keylin Hernandez SR Choctawhatchee 13.69 -
24 Anne Stockman 10 St. Paul's Episcopal 13.92 -
27 Treasure Reed 12 Daphne 14.07 -
35 Hannah Wells 9 Mary G Montgomery 14.31 -
37 Aariane Toliver 11 Daphne 14.42 -
39 Anna Kiernan 9 St. Michael Catholic High 14.45 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Trinity Myers SR Choctawhatchee 12.89 3
13 Ja'Terralyn Hamilton 10 Faith Academy 13.30 -
18 Anna Sikes 12 Saraland High School 13.48 -
22 Imani Square 12 Mary G Montgomery 13.87 -
26 Jayla Mickles 10 Foley 14.00 -
28 Jamya James 12 Blount High School 14.15 -
40 Kaylin Green 9 Blount High School 14.45 -
43 Kennedy Truitt 12 Hebron Christian 14.80 -
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Sanora Campbell SR Pine Forest 12.64 8
12 Kaylin Jackson 9 Pike County HS 13.20 -
14 Chandler Miller 10 Whitehaven High School 13.35 -
15 Quanajah Smith 10 Pike County HS 13.40 -
16 Indira L. Santiago-De 10 Spanish Fort 13.46 -
17 Jamyiah Cleveland 10 Blount High School 13.47 -
20 Khalia Inglemon 11 Robertsdale 13.58 -
Girls' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Myla Reed 9 Baker 12.62 10
3 Morgan Davis 11 Saraland High School 12.65 6
4 Destiny Roper 10 Foley 12.79 5
5 Gretta Sutton 11 Saraland High School 12.83 4
7 Tia Acker 11 St. Michael Catholic High 12.93 2
8 Dezire Gee JR Pine Forest 12.99 1
9 Isabella Rodriguez 12 Hebron Christian 13.03 -
10 Brittnee Hosey 11 Baker 13.09 -