March 22, 2022
|
Branford - Branford, FL
ICON KEY: FHSAA 1A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 David Cooper SR Branford 12.0h 11.7h 13.4h 11.7h 10
2 Austin Malaguti SO Branford 12.1h 10.7h 13.3h 14.2h 8
3 Therrance Morgan SO Hamilton County 12.2h 10.9h 13.1h 15.4h 6
4 Ethan Bailey JR Branford 12.3h 9.6h 15.1h 8.7h 5
5 Decorrious Green SO Hamilton County 12.6h 8.8h 11.6h 16.4h 4
6 Arkayvion Jones 8 Branford 12.7h 12.0h 13.3h 11.3h 3
7 Brandon Guiffreda JR Branford 12.9h 13.4h 11.8h 16.4h 2
8 Gavin Frost JR Branford 12.9h 9.1h 10.7h 16.0h 1
9 Marquis Hawkins 7 Hamilton County 13.0h 12.9h 11.3h 13.3h -
10 Ely Taylor JR Branford 13.2h 9.5h 17.0h 15.7h -
11 Hector Velasquez SO Branford 13.2h 16.7h 10.3h 14.3h -
12 Logan Thompson SO Branford 13.5h 9.7h 17.6h 9.4h -
13 Tolby Terry FR Branford 13.7h 10.2h 15.9h 16.4h -
14 Rayjon Beasley 6 Branford 14.9h 16.5h 18.1h 13.5h -
15 Rodney Robinson 6 Branford 15.6h 16.5h 17.0h 20.3h -
  Ethan McCall 8 Branford NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Hector Velasquez SO Branford 10.7h 13.2h 9.2h 16.3h 16.2h 14.8h -
14 Rayjon Beasley 6 Branford 17.1h 14.9h 16.4h 17.2h 16.1h 15.0h -
15 Rodney Robinson 6 Branford 11.5h 15.6h 14.8h 16.2h 19.8h 18.5h -
  Ethan McCall 8 Branford NT NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Cooper SR Branford 9.6h 11.0h 13.7h 14.9h 12.0h 10
2 Austin Malaguti SO Branford 11.6h 12.2h 10.9h 15.8h 12.1h 8
3 Therrance Morgan SO Hamilton County 9.2h 10.3h 14.5h 13.3h 12.2h 6
4 Ethan Bailey JR Branford 11.2h 12.8h 10.7h 9.9h 12.3h 5
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Decorrious Green SO Hamilton County 12.2h 12.6h 4
7 Brandon Guiffreda JR Branford 9.4h 12.9h 2
9 Marquis Hawkins 7 Hamilton County 15.4h 13.0h -
10 Ely Taylor JR Branford 15.3h 13.2h -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Arkayvion Jones 8 Branford 12.5h 12.7h 3
8 Gavin Frost JR Branford 16.5h 12.9h 1
12 Logan Thompson SO Branford 10.5h 13.5h -
13 Tolby Terry FR Branford 14.0h 13.7h -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Cooper SR Branford 22.8h 26.6h 26.6h 30.5h 24.0h 29.7h 10
2 Arkayvion Jones 8 Branford 27.3h 25.2h 17.6h 28.3h 25.2h 29.3h 8
3 Therrance Morgan SO Hamilton County 26.0h 20.4h 21.2h 25.2h 25.2h 28.5h 6
4 Austin Malaguti SO Branford 18.6h 33.3h 23.7h 27.9h 25.8h 19.1h 5
5 Brandon Guiffreda JR Branford 28.6h 29.9h 21.0h 28.9h 26.2h 21.5h 4
6 Gavin Frost JR Branford 31.0h 26.8h 26.8h 21.8h 26.3h 20.7h 3
7 Hector Velasquez SO Branford 30.4h 29.6h 30.7h 25.8h 26.9h 19.6h 2
8 Ely Taylor JR Branford 25.4h 32.5h 29.0h 33.9h 27.3h 32.5h 1
9 Marquis Hawkins 7 Hamilton County 33.6h 31.4h 27.8h 20.0h 27.8h 19.7h -
10 Logan Thompson SO Branford 28.8h 20.5h 25.7h 23.4h 28.5h 35.1h -
11 Tolby Terry FR Branford 23.2h 27.0h 35.8h 36.4h 29.3h 29.6h -
12 Rodney Robinson 6 Branford 36.0h 30.6h 40.7h 30.3h 31.6h 35.0h -
13 Rayjon Beasley 6 Branford 36.2h 36.2h 23.5h 38.8h 31.8h 35.9h -
  Ethan McCall 8 Branford NT NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Cooper SR Branford 24.0h 25.9h 28.3h 24.9h 22.8h 10
3 Therrance Morgan SO Hamilton County 25.2h 31.1h 18.4h 28.5h 31.3h 6
4 Austin Malaguti SO Branford 25.8h 28.9h 27.1h 29.2h 18.6h 5
6 Gavin Frost JR Branford 26.3h 30.2h 25.0h 20.5h 19.4h 3
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Arkayvion Jones 8 Branford 25.2h 8
5 Brandon Guiffreda JR Branford 26.2h 4
8 Ely Taylor JR Branford 27.3h 1
9 Marquis Hawkins 7 Hamilton County 27.8h -
  Ethan McCall 8 Branford NT   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Hector Velasquez SO Branford 29.3h 26.9h 19.4h 23.7h 24.8h 32.3h 2
10 Logan Thompson SO Branford 27.7h 28.5h 34.2h 23.4h 33.9h 35.7h -
11 Tolby Terry FR Branford 29.3h 29.3h 34.9h 27.0h 29.9h 22.0h -
12 Rodney Robinson 6 Branford 27.8h 31.6h 25.9h 37.9h 37.6h 39.5h -
13 Rayjon Beasley 6 Branford 35.0h 31.8h 28.3h 37.8h 34.3h 23.2h -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Josue Sierra Berrios SR Branford 55.5h 42.8h 47.8h 48.9h 10
2 Anthony Wright SO Hamilton County 57.0h 1:10.1h 52.4h 1:01.0h 8
3 Adrik Miller SR Branford 57.2h 1:04.1h 52.7h 1:03.5h 6
4 Erick Merine JR Hamilton County 58.8h 50.6h 57.7h 51.2h 5
5 Nathanial Ortiz FR Hamilton County 59.1h 1:16.2h 48.4h 1:13.2h 4
6 Shayne Long JR Branford 1:00.9h 1:13.7h 1:06.4h 1:17.3h 3
7 Alex Hallstram FR Branford 1:01.2h 1:00.6h 47.7h 49.0h 2
8 Christian Dye JR Hamilton County 1:01.6h 43.1h 45.6h 1:13.9h 1
9 Hector Velasquez SO Branford 1:02.4h 1:18.6h 1:01.8h 48.7h -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josue Sierra Berrios SR Branford 55.5h 10
2 Anthony Wright SO Hamilton County 57.0h 8
3 Adrik Miller SR Branford 57.2h 6
4 Erick Merine JR Hamilton County 58.8h 5
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Nathanial Ortiz FR Hamilton County 59.1h 55.5h 1:12.1h 4
6 Shayne Long JR Branford 1:00.9h 1:15.5h 59.1h 3
7 Alex Hallstram FR Branford 1:01.2h 47.7h 58.8h 2
8 Christian Dye JR Hamilton County 1:01.6h 53.6h 1:18.2h 1
9 Hector Velasquez SO Branford 1:02.4h 1:09.3h 53.0h -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Justin Hernandez SR Branford 1:35.0h 2:12.0h 1:48.2h 10
2 Seth Humphries SR Branford 2:57.5h 2:22.0h 1:46.5h 8
3 Nathaniel Rojas SO Branford 2:14.4h 2:40.0h 2:09.6h 6
4 Gavin Richmond SO Branford 3:11.8h 2:44.0h 2:27.6h 5
5 Neriq Arriaga FR Hamilton County 2:07.6h 2:48.0h 3:21.6h 4
6 Chaniel Crumity 7 Hamilton County 3:08.7h 3:05.0h 3:30.8h 3
7 John Thomas 8 Hamilton County 2:57.1h 3:19.0h 4:06.7h 2
8 Jacob Richmond 7 Branford 3:16.6h 3:27.0h 3:47.7h 1
9 Ethan Ascough 7 Branford 4:16.7h 3:27.0h 3:49.7h -
  Zander Hegenauer SO Branford NT NT NT   
  Adrik Miller SR Branford NT NT NT   
  Nathanial Ortiz FR Hamilton County NT NT NT   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Justin Hernandez SR Branford 5:24.0h 4:48.3h 10
2 Sam March SR St. Francis 5:53.0h 6:24.7h 8
3 Neriq Arriaga FR Hamilton County 6:00.0h 4:48.0h 6
4 Cole Kozera SO Hamilton County 6:10.0h 5:33.0h 5
5 Zander Hegenauer SO Branford 6:27.0h 6:19.2h 4
6 Gavin Richmond SO Branford 6:50.0h 7:26.9h 3
7 Jacob Richmond 7 Branford 7:43.0h 5:51.8h 2
8 Ethan Ascough 7 Branford 7:53.0h 6:13.6h 1
  Nathaniel Rojas SO Branford NT NT   
  Seth Humphries SR Branford NT NT   
  Sam March SR St. Francis NT NT   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
  Jacob Richmond 7 Branford NT NT NT NT NT NT
  Justin Hernandez SR Branford NT NT NT NT NT NT
  Zander Hegenauer SO Branford NT NT NT NT NT NT
  Nathaniel Rojas SO Branford NT NT NT NT NT NT
  Seth Humphries SR Branford NT NT NT NT NT NT
  Gavin Richmond SO Branford NT NT NT NT NT NT
  Cole Kozera SO Hamilton County NT NT NT NT NT NT

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ian Cooper SO Branford 18.2h 15.7h 18.0h 19.4h 14.5h 13.5h 17.2h 10
2 Damon Danaher SR Branford 19.6h 23.6h 21.9h 20.9h 22.3h 15.9h 16.5h 8
  Joel Brennen SR Branford NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ian Cooper SO Branford 22.9h 19.4h 21.1h 15.3h 10
  Joel Brennen SR Branford NT NT NT NT   
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Damon Danaher SR Branford 26.9h 17.9h 18.4h 15.2h 19.4h 20.9h 16.3h 8

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ian Cooper SO Branford 50.6h 41.3h 54.5h 59.5h 49.1h 53.6h 10
2 Damon Danaher SR Branford 59.7h 43.9h 43.9h 48.9h 49.4h 1:04.2h 8
3 Tolby Terry FR Branford 1:06.5h 1:01.4h 1:09.4h 1:03.1h 56.9h 1:11.6h 6
  Joel Brennen SR Branford NT NT NT NT NT NT   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ian Cooper SO Branford 49.1h 43.2h 43.7h 1:03.9h 45.2h 10
  Joel Brennen SR Branford NT NT NT NT NT   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Damon Danaher SR Branford 49.4h 1:04.2h 8
3 Tolby Terry FR Branford 56.9h 46.0h 6

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Branford 56.1h 46.4h 33.8h 41.7h 38.9h 47.8h 10
2 Hamilton County Decorrious Green, Therrance Morgan, Erick Merine 1:01.5h 47.7h 53.9h 42.9h 57.2h 37.6h 8

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Branford 3:21.1h 4:19.9h 2:54.0h 4:49.2h 4:24.4h 3:46.0h 10
2 Hamilton County Erick Merine, Therrance Morgan, Nathanial Ortiz 4:02.0h 3:20.8h 4:26.2h 3:03.9h 3:35.3h 4:02.0h 8

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Branford 7:02.2h 9:23.0h 10
2 Hamilton County Neriq Arriaga, Jesus Isidro, Chaniel Crumity, Cole Kozera 9:59.2h 11:45.0h 8

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Cash Blalock JR Branford 1.58m 1.36m 1.43m 1.72m 5' 7.75" 9
1 Riley Brown SR St. Francis 1.98m 2.18m 2.12m 1.72m 5' 7.75" 9
3 Shayne Long JR Branford 1.95m 1.28m 1.97m 1.60m 5' 3" 5.5
3 Ethan Bailey JR Branford 1.86m 1.17m 1.30m 1.60m 5' 3" 5.5
5 Ely Taylor JR Branford 1.10m 1.65m 1.89m 1.45m 4' 9" 4
  Christian Dye JR Hamilton County NH NH NH NH NH   

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Erick Merine JR Hamilton County 3.91m 3.96m 5.58m 4.91m 18' 3.75" 10
2 Cash Blalock JR Branford 5.15m 4.99m 5.54m 4.43m 18' 2.25" 8
3 Ethan Bailey JR Branford 5.09m 4.51m 5.30m 4.82m 17' 4.75" 6
4 Arkayvion Jones 8 Branford 6.59m 4.53m 5.15m 4.64m 16' 10.75" 5
5 Elyjah Jones FR Branford 5.98m 3.99m 5.11m 4.19m 16' 9.25" 4
6 Ely Taylor JR Branford 5.89m 4.70m 4.75m 3.75m 15' 7" 3
7 Christian Dye JR Hamilton County 4.25m 5.65m 4.38m 3.55m 14' 4.5" 2

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Alex Hallstram FR Branford 11.35m 10.33m 37' 3" 10
2 Elyjah Jones FR Branford 10.63m 9.14m 34' 10.5" 8
3 Christian Dye JR Hamilton County 9.68m 9.00m 31' 9.25" 6

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Devin Mosley SR Branford 12.78m 41' 11.25" 10
2 Thomas Duarte SR St. Francis 12.70m 41' 8" 8
3 Kyson Johnson SR Branford 11.90m 39' 0.5" 5.5
3 Sam March SR St. Francis 11.90m 39' 0.5" 5.5
5 Andy Rubert SR St. Francis 10.91m 35' 9.5" 4
6 Ethan Humphries SR Branford 8.89m 29' 2" 3
7 William Phillips SR Branford 8.70m 28' 6.5" 2
8 Tate Dampier SO Branford 8.53m 28' 0" 1
9 Alex Natale SR St. Francis 7.90m 25' 11" -
10 John Thomas 8 Hamilton County 5.11m 16' 9.25" -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Sam March SR St. Francis 48.64m 39.87m 43.06m 130' 10" 10
2 Kyson Johnson SR Branford 31.67m 36.82m 30.93m 120' 10" 8
3 Andy Rubert SR St. Francis 46.49m 36.32m 26.15m 119' 2" 6
4 Devin Mosley SR Branford 25.03m 32.93m 38.53m 108' 0" 5
5 Ethan Humphries SR Branford 23.35m 27.80m 24.74m 91' 2" 4
6 Alex Natale SR St. Francis 22.29m 25.04m 23.04m 82' 2" 3
7 Thomas Duarte SR St. Francis 22.90m 24.36m 23.87m 79' 11" 2
8 Tate Dampier SO Branford 15.48m 21.50m 19.57m 70' 6" 1
9 William Phillips SR Branford 17.92m 20.14m 18.93m 66' 1" -
10 John Thomas 8 Hamilton County 10.89m 9.64m 7.52m 31' 7" -

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Andy Rubert SR St. Francis 42.62m 44.32m 37.93m 139' 10" 10
2 Devin Mosley SR Branford 41.09m 39.45m 50.95m 134' 10" 8
3 Kyson Johnson SR Branford 40.38m 46.84m 37.55m 132' 6" 6
4 Riley Brown SR St. Francis 34.78m 37.56m 36.52m 114' 1" 5
5 Sam March SR St. Francis 28.30m 36.79m 23.49m 92' 10" 4
6 Ethan Humphries SR Branford 26.48m 22.51m 19.07m 86' 10" 3
7 Alex Natale SR St. Francis 18.05m 19.31m 13.36m 59' 3" 2
8 William Phillips SR Branford 17.92m 21.32m 21.32m 58' 9" 1
9 Tate Dampier SO Branford 16.65m 15.15m 15.15m 54' 7" -