April 12, 2022
|
Avon Park HS - Avon Park, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rolant Simon JR Hardee 10.85 10
2 Keveun Mason FR Lake Placid 10.91 8
3 Hezekiah Austin SR Hardee 11.22 6
4 Ryan Valdez JR Hardee 11.33 5
5 Michael Fleitas JR Donahue Academy 11.38 4
6 Dontavian Smith SR DeSoto County 11.72 3
7 Tommy Patterson JR Donahue Academy 11.77 2
8 Travis Kerney SR Sebring 11.78 1
9 Phoenix Winchester JR Sebring 11.90 -
10 Michael Long JR Donahue Academy 11.97 -
11 Terrell Walton FR Lake Placid 12.00 -
12 Walsone Beaubrian JR Sebring 12.10 -
13 Nick Kadlec JR Donahue Academy 12.12 -
14 Fred Hankerson SO Sebring 12.71 -
15 Daniel Smith SO Lake Placid 12.89 -
  Brown Jayden SO DeSoto County NT   
  Kevaughn Salkey SR Avon Park NT   
  Huss Sebastien Fleurimont SO Avon Park NT   
  Tanner Waddell JR Avon Park NT   
  Joshua Parker SR Avon Park NT   
  Arthur Miller SR Gateway Charter NT   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Phoenix Winchester JR Sebring 11.90 -
12 Walsone Beaubrian JR Sebring 12.10 -
13 Nick Kadlec JR Donahue Academy 12.12 -
15 Daniel Smith SO Lake Placid 12.89 -
  Kevaughn Salkey SR Avon Park NT   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Ryan Valdez JR Hardee 11.33 5
7 Tommy Patterson JR Donahue Academy 11.77 2
8 Travis Kerney SR Sebring 11.78 1
10 Michael Long JR Donahue Academy 11.97 -
11 Terrell Walton FR Lake Placid 12.00 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rolant Simon JR Hardee 10.85 10
2 Keveun Mason FR Lake Placid 10.91 8
3 Hezekiah Austin SR Hardee 11.22 6
5 Michael Fleitas JR Donahue Academy 11.38 4
  Arthur Miller SR Gateway Charter NT   
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Dontavian Smith SR DeSoto County 11.72 3
14 Fred Hankerson SO Sebring 12.71 -
  Brown Jayden SO DeSoto County NT   
  Huss Sebastien Fleurimont SO Avon Park NT   
  Joshua Parker SR Avon Park NT   
  Tanner Waddell JR Avon Park NT   

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jalen Knighten JR Sebring 22.65 10
2 Dontavian Smith SR DeSoto County 22.81 8
3 Ryan Valdez JR Hardee 22.87 6
4 Keveun Mason FR Lake Placid 22.94 5
5 Cornelius Douse JR Sebring 23.71 4
6 Hezekiah Austin SR Hardee 23.83 2.5
6 Justin Felty JR DeSoto County 23.83 2.5
8 Quan Shuler JR Sebring 24.88 1
9 Fedner Delhomme SO Hardee 25.37 -
10 Walsone Beaubrian JR Sebring 25.44 -
  Terrell Walton FR Lake Placid NT   
  Brown Jayden SO DeSoto County NT   
  Kevaughn Salkey SR Avon Park NT   
  Tanner Waddell JR Avon Park NT   
  Huss Sebastien Fleurimont SO Avon Park NT   
  Joshua Parker SR Avon Park NT   
  Nick Kadlec JR Donahue Academy NT   
  Michael Long JR Donahue Academy NT   
  Tommy Patterson JR Donahue Academy NT   
  Arthur Miller SR Gateway Charter NT   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Quan Shuler JR Sebring 24.88 1
  Tommy Patterson JR Donahue Academy NT   
  Michael Long JR Donahue Academy NT   
  Nick Kadlec JR Donahue Academy NT   
  Terrell Walton FR Lake Placid NT   
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ryan Valdez JR Hardee 22.87 6
5 Cornelius Douse JR Sebring 23.71 4
6 Justin Felty JR DeSoto County 23.83 2.5
6 Hezekiah Austin SR Hardee 23.83 2.5
  Kevaughn Salkey SR Avon Park NT   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jalen Knighten JR Sebring 22.65 10
2 Dontavian Smith SR DeSoto County 22.81 8
4 Keveun Mason FR Lake Placid 22.94 5
10 Walsone Beaubrian JR Sebring 25.44 -
  Arthur Miller SR Gateway Charter NT   
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Fedner Delhomme SO Hardee 25.37 -
  Brown Jayden SO DeSoto County NT   
  Huss Sebastien Fleurimont SO Avon Park NT   
  Joshua Parker SR Avon Park NT   
  Tanner Waddell JR Avon Park NT   

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hector Perez SO Avon Park 52.72 10
2 Michael Fleitas JR Donahue Academy 53.53 8
3 Fredrick Grabner JR Avon Park 54.03 6
4 Zamarion Albritton JR Sebring 54.21 5
5 Rian DeJesus FR Sebring 55.45 4
6 Edson Becerra SO Lake Placid 56.88 3
7 Charles Dale FR Sebring 58.35 2
8 Leonard Frame SO Hardee 58.38 1
9 Kai Landress FR Hardee 58.69 -
10 Daniel Smith SO Lake Placid 59.84 -
11 Matthew Scheck SO Donahue Academy 1:01.00 -
11 Zachary Simmons FR Hardee 1:01.00 -
13 Trey Grimes SO DeSoto County 1:03.00 -
14 Kamari Lazarre SR Hardee 1:04.60 -
15 Jacob Gordon SO Donahue Academy 1:05.00 -
16 Dominic Jahnke SO Donahue Academy 1:06.00 -
17 Hunter Halloran SO Sebring 1:09.00 -
  Issac Santamaria SO LaBelle NT   
  Caleb Adams JR DeSoto County NT   
  Ceasar Maldonado SR DeSoto County NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Rian DeJesus FR Sebring 55.45 4
8 Leonard Frame SO Hardee 58.38 1
11 Matthew Scheck SO Donahue Academy 1:01.00 -
14 Kamari Lazarre SR Hardee 1:04.60 -
  Caleb Adams JR DeSoto County NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Edson Becerra SO Lake Placid 56.88 3
7 Charles Dale FR Sebring 58.35 2
9 Kai Landress FR Hardee 58.69 -
17 Hunter Halloran SO Sebring 1:09.00 -
  Ceasar Maldonado SR DeSoto County NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hector Perez SO Avon Park 52.72 10
2 Michael Fleitas JR Donahue Academy 53.53 8
3 Fredrick Grabner JR Avon Park 54.03 6
4 Zamarion Albritton JR Sebring 54.21 5
  Issac Santamaria SO LaBelle NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Daniel Smith SO Lake Placid 59.84 -
11 Zachary Simmons FR Hardee 1:01.00 -
13 Trey Grimes SO DeSoto County 1:03.00 -
15 Jacob Gordon SO Donahue Academy 1:05.00 -
16 Dominic Jahnke SO Donahue Academy 1:06.00 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Stephens JR Sebring 2:13.00 10
2 Noah Zander SO LaBelle 2:15.00 8
3 Justin Funderberg SO Hardee 2:18.00 6
4 Christamas Wood SR Hardee 2:19.00 5
5 Ivan Floresta JR Sebring 2:20.00 4
6 Ben Freeze SO Donahue Academy 2:21.24 3
7 Emmanuel Maldonado SR DeSoto County 2:21.69 2
8 Anthony Reyes SO Lake Placid 2:22.00 1
9 David Morales FR LaBelle 2:37.00 -
10 Anthony Sostre-Soto JR Avon Park 2:42.00 -
11 Dominic Jahnke SO Donahue Academy 2:47.00 -
12 Wyatt Gilbert FR Sebring 2:49.00 -
13 Andres Plata JR Donahue Academy 2:54.19 -
14 Joel Soto JR DeSoto County 2:54.51 -
15 Obed Gonzalez JR Hardee 3:07.00 -
16 Chris Colon SR Sebring 3:12.00 -
  Fredrick Grabner JR Avon Park NT   
  Gabriel Lowry FR Avon Park NT   
  Joe Barajas SO Lake Placid NT   
  Edson Becerra SO Lake Placid NT   
  Christoffer Garcia SR Avon Park NT   
  Diego Sandate SO DeSoto County NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 David Morales FR LaBelle 2:37.00 -
10 Anthony Sostre-Soto JR Avon Park 2:42.00 -
11 Dominic Jahnke SO Donahue Academy 2:47.00 -
12 Wyatt Gilbert FR Sebring 2:49.00 -
13 Andres Plata JR Donahue Academy 2:54.19 -
14 Joel Soto JR DeSoto County 2:54.51 -
15 Obed Gonzalez JR Hardee 3:07.00 -
16 Chris Colon SR Sebring 3:12.00 -
  Gabriel Lowry FR Avon Park NT   
  Christoffer Garcia SR Avon Park NT   
  Joe Barajas SO Lake Placid NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Stephens JR Sebring 2:13.00 10
2 Noah Zander SO LaBelle 2:15.00 8
3 Justin Funderberg SO Hardee 2:18.00 6
4 Christamas Wood SR Hardee 2:19.00 5
5 Ivan Floresta JR Sebring 2:20.00 4
6 Ben Freeze SO Donahue Academy 2:21.24 3
7 Emmanuel Maldonado SR DeSoto County 2:21.69 2
8 Anthony Reyes SO Lake Placid 2:22.00 1
  Fredrick Grabner JR Avon Park NT   
  Edson Becerra SO Lake Placid NT   
  Diego Sandate SO DeSoto County NT   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Leo Borjorn SO Donahue Academy 4:48.00 10
2 Winston Fairchild SR Donahue Academy 4:58.00 8
3 Jacob Duncan SO Hardee 5:06.00 6
4 Caleb Nadaskay FR Hardee 5:10.00 5
5 Andrew Graham JR Donahue Academy 5:11.00 4
6 Angel Aviles SR Hardee 5:13.00 3
7 Anthony Reyes SO Lake Placid 5:22.00 2
8 William Barben JR Sebring 5:40.00 1
  Austin Ulm FR Sebring NT   
  Alex Gonzalez-Ruiz JR Lake Placid NT   
  Angel Gonzalez JR Lake Placid NT   
  Christoffer Garcia SR Avon Park NT   
  Jarrel Cruz FR Sebring NT   
  Zuriel Hernandez FR Sebring NT   
  Omar Sanchez FR LaBelle NT   
  Andres Plata JR Donahue Academy NT   
  Hector Perez SO Avon Park NT   
  Anthony Sostre-Soto JR Avon Park NT   
  Gabriel Lowry FR Avon Park NT   
  Chase Bryant FR Hardee NT   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Delong JR Sebring 10:22.00 10
2 Leo Borjorn SO Donahue Academy 10:25.00 8
3 Daniel Morgan SR Sebring 10:31.00 6
4 Gerald Schoen SR Sebring 10:39.00 5
5 Andrew Graham JR Donahue Academy 11:00.00 4
6 Winston Fairchild SR Donahue Academy 11:17.00 3
7 Luis Casiano SR LaBelle 12:00.00 2
8 Colten Meier JR Sebring 12:18.00 1
  Alex Gonzalez-Ruiz JR Lake Placid NT   
  Angel Aviles SR Hardee NT   
  Russell Bryant FR Hardee NT   
  Ben Cockerham FR Hardee NT   
  Jacob Duncan SO Hardee NT   

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Junior Pierre JR Hardee 16.52 10
2 Kruz Jimenez JR LaBelle 16.95 8
3 Remington Jones FR DeSoto County 20.41 6
4 Jon Moseley JR Hardee 21.13 5
5 Micael Suarez JR Avon Park 21.98 4
  Jeffrey Claudes SR Avon Park NT   
  Kennette Esquilin SR Avon Park NT   
  Javaun Jones SO Hardee NT   
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Junior Pierre JR Hardee 16.52 10
2 Kruz Jimenez JR LaBelle 16.95 8
3 Remington Jones FR DeSoto County 20.41 6
  Kennette Esquilin SR Avon Park NT   
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jon Moseley JR Hardee 21.13 5
5 Micael Suarez JR Avon Park 21.98 4
  Jeffrey Claudes SR Avon Park NT   
  Javaun Jones SO Hardee NT   

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Junior Pierre JR Hardee 45.48 10
2 Quan Shuler JR Sebring 46.38 8
3 Kennette Esquilin SR Avon Park 46.68 6
4 Judah Berry JR Sebring 46.72 5
5 Kason Blanton SO Sebring 48.44 4
6 Jon Moseley JR Hardee 49.41 3
7 Matthew Scheck SO Donahue Academy 50.87 2
8 Micael Suarez JR Avon Park 56.21 1
9 Wajdi Haifa SO Lake Placid 59.56 -
  Herson Garcia FR Hardee NT   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Junior Pierre JR Hardee 45.48 10
2 Quan Shuler JR Sebring 46.38 8
3 Kennette Esquilin SR Avon Park 46.68 6
4 Judah Berry JR Sebring 46.72 5
5 Kason Blanton SO Sebring 48.44 4
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jon Moseley JR Hardee 49.41 3
7 Matthew Scheck SO Donahue Academy 50.87 2
8 Micael Suarez JR Avon Park 56.21 1
9 Wajdi Haifa SO Lake Placid 59.56 -
  Herson Garcia FR Hardee NT   

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Jamesley Paul SO Sebring 1.78m 5' 10" 10
2 Jaimie Kelly JR Donahue Academy 1.68m 5' 6" 5.2
2 Jon Moseley JR Hardee 1.68m 5' 6" 5.2
2 Luis Calderon FR Sebring 1.68m 5' 6" 5.2
2 Leo Borjorn SO Donahue Academy 1.68m 5' 6" 5.2
2 Sebastian Niewald SR Donahue Academy 1.68m 5' 6" 5.2
7 Michael Long JR Donahue Academy 1.52m 4' 11.75" 2
  Jeffrey Claudes SR Avon Park NH NH   
  Jaheem West SR Avon Park NH NH   
  Joshua Parker SR Avon Park NH NH   
  Jakeem West SR Avon Park NH NH   
  Caleb Nadaskay FR Hardee NH NH   

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Angel Aviles SR Hardee 3.00m 9' 10" 10
2 Fabian Galvan FR Hardee 2.55m 8' 4.25" 7
2 Austin Chapman FR Hardee 2.55m 8' 4.25" 7
4 Daniel Smith SO Lake Placid 2.25m 7' 4.5" 4.5
4 Kai Landress FR Hardee 2.25m 7' 4.5" 4.5
  Joe Barajas SO Lake Placid NH NH   

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Ryan Valdez JR Hardee 5.52m 18' 1.5" 10
2 Justin Felty JR DeSoto County 5.48m 17' 11.75" 8
3 Jamesley Paul SO Sebring 5.45m 17' 10.75" 6
4 Tommy Patterson JR Donahue Academy 5.37m 17' 7.5" 5
5 Terrell Walton FR Lake Placid 5.23m 17' 2" 4
6 Jakwate Harrison JR Sebring 5.21m 17' 1.25" 3
7 Michael Fleitas JR Donahue Academy 5.13m 16' 10" 2
8 Kai Landress FR Hardee 5.09m 16' 8.5" 1
9 Nazir Gilchrist SR DeSoto County 5.00m 16' 5" -
10 Kruz Jimenez JR LaBelle 4.98m 16' 4.25" -
11 Jaimie Kelly JR Donahue Academy 4.86m 15' 11.5" -
12 Fred Hankerson SO Sebring 4.84m 15' 10.5" -
13 Caleb Adams JR DeSoto County 4.64m 15' 2.75" -
14 Angel Gonzalez JR Lake Placid 4.44m 14' 7" -
  Brown Jayden SO DeSoto County NM NM   
  Jeffrey Claudes SR Avon Park NM NM   
  Keveun Mason FR Lake Placid NM NM   
  Daniel Smith SO Lake Placid NM NM   
  Ethan Cadet FR Sebring NM NM   
  Kevaughn Salkey SR Avon Park NM NM   
  Jakeem West SR Avon Park NM NM   
  Jaheem West SR Avon Park NM NM   
  Javaun Jones SO Hardee NM NM   

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Junior Pierre JR Hardee 11.08m 36' 4.25" 10
2 Nazir Gilchrist SR DeSoto County 10.66m 34' 11.75" 8
3 Ezra Anderson JR Sebring 10.47m 34' 4.25" 6
4 Quan Shuler JR Sebring 9.97m 32' 8.5" 5
  Gabriel Lowry FR Avon Park NM NM   
  Tanner Waddell JR Avon Park NM NM   
  Kruz Jimenez JR LaBelle NM NM   
  Cornelius Douse JR Sebring NM NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Robert Swaine JR Sebring 11.27m 36' 11.75" 10
2 Anthony Delcuadro JR Sebring 10.66m 34' 11.75" 8
3 Warren Cornell JR Hardee 10.05m 32' 11.75" 6
4 Wajdi Haifa SO Lake Placid 10.00m 32' 9.75" 5
5 Lucas Stam JR Lake Placid 9.75m 32' 0" 4
6 Winston Fairchild SR Donahue Academy 9.44m 30' 11.75" 1.5
6 Eric Felix SR Hardee 9.44m 30' 11.75" 1.5
6 Max Lofton SR LaBelle 9.44m 30' 11.75" 1.5
6 maurice McClain JR LaBelle 9.44m 30' 11.75" 1.5
10 Rey Mier SO Hardee 9.14m 30' 0" -
11 Nicholas Smith JR Lake Placid 7.31m 23' 11.75" -
11 Jacob Gordon SO Donahue Academy 7.31m 23' 11.75" -
13 Rafael Zamora SO Hardee 6.09m 19' 11.75" -
  Noah Browning JR Lake Placid NM NM   
  Mohammad Ouf JR Lake Placid NM NM   
  Luis Calderon FR Sebring NM NM   
  Nicholas Acosta JR Sebring NM NM   
  Joshua Parker SR Avon Park NM NM   
  Jakeem West SR Avon Park NM NM   
  Tariq Williams SR Avon Park NM NM   

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Caleb Bush SR Sebring 37.82m 124' 1" 10
2 Kadin Baker JR Sebring 31.74m 104' 2" 8
3 maurice McClain JR LaBelle 29.84m 97' 11" 6
4 Wajdi Haifa SO Lake Placid 27.90m 91' 6" 5
5 Max Lofton SR LaBelle 27.00m 88' 7" 4
6 Colt Bennet SR Sebring 25.23m 82' 9" 3
7 Matthew Scheck SO Donahue Academy 23.80m 78' 1" 2
8 Rey Mier SO Hardee 23.74m 77' 11" 1
9 Evan Dressel SO Sebring 23.43m 76' 10" -
10 Mohammad Ouf JR Lake Placid 21.85m 71' 8" -
11 Rickey Sanchez SR Hardee 21.70m 71' 2" -
12 Jacob Gordon SO Donahue Academy 21.00m 68' 11" -
13 Nicholas Smith JR Lake Placid 20.23m 66' 4" -
14 Ismael Mejia SR Hardee 17.40m 57' 1" -
  Sebastian Niewald SR Donahue Academy NM NM   
  Noah Browning JR Lake Placid NM NM   
  Eric Felix SR Hardee NM NM   
  Tariq Williams SR Avon Park NM NM   

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Zachary Simmons FR Hardee 30.17m 99' 0" 10
2 Wajdi Haifa SO Lake Placid 25.64m 84' 1" 8
3 Rey Mier SO Hardee 25.60m 84' 0" 6
4 Mohammad Ouf JR Lake Placid 19.47m 63' 10" 5
5 Nicholas Smith JR Lake Placid 15.97m 52' 5" 4
6 Ismael Mejia SR Hardee 11.49m 37' 8" 3
  maurice McClain JR LaBelle NM NM