April 7, 2022
|
Wewahitchka - Wewahitchka, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hunter Shuler SO Blountstown 2:16.64 10
2 Austin Pennington JR Blountstown 2:18.14 8
3 Deondre Sims SO Marianna 2:20.64 6
4 BJ Cole SO Wewahitchka 2:21.07 4
5 Burton Abbott FR Blountstown 2:21.59 3
6 Eukovi Smith SR Gadsden County 2:22.32 2
7 Hunter Lan FR Wewahitchka 2:22.69 1
8 Nathaniel Alford SR Liberty County 2:23.63 -
9 Emmanuel Morgan SR Marianna 2:25.33 -
10 Nathan Lipford 8 Port St. Joe 2:26.51 -
11 Ethan Priest 8 Bozeman 2:26.64 -
12 David Rich SO Wewahitchka 2:27.09 -
13 Trevor Goodman FR Marianna 2:27.52 -
14 James Duncan FR Blountstown 2:29.70 -
15 Lamar Sowell JR Graceville 2:31.95 -
16 Eric Olds FR Rutherford 2:32.10 -
17 Logan Jamison 8 Bozeman 2:32.30 -
18 Christian Hildebrand SO Chipley 2:36.69 -
19 Keshawn Daniels SO Graceville 2:36.93 -
20 Carson Bentley SR Liberty County 2:37.12 -
21 Chase Bethea JR Marianna 2:44.10 -
22 Isaiah Markham FR Vernon 2:44.30 -
23 Dexton Teat FR Franklin County 2:45.12 -
24 Conner Ruthven 8 Bozeman 2:45.49 -
25 Joel Lewis SO Wakulla Christian 2:47.44 -
26 Michael Glisson 8 Liberty County 2:48.96 -
27 Justin Wilson JR Bozeman 2:50.05 -
28 Miquel Gavrun SO Wewahitchka 2:51.83 -
29 Ryan Kelleher SR Sneads 2:51.86 -
30 Cole Bailey 8 Wewahitchka 2:54.65 -
31 Joseph Barwick FR Wakulla Christian 2:55.53 -
32 Ryan Coxwell SO Wewahitchka 2:56.92 -
33 Clifford-Earle Ross JR Sneads 2:57.46 -
34 Nick Simental JR Bozeman 2:57.58 -
35 Jackson Touchton 7 Port St. Joe 3:00.62 -
36 Joseph Earp 8 Bozeman 3:02.45 -
37 John Shiver 7 Franklin County 3:05.10 -
38 George Holland SO Graceville 3:14.25 -
39 Jered Archibald 8 Wewahitchka 3:18.74 -
40 Elias Barfoot SO Sneads 3:20.18 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Austin Pennington JR Blountstown 2:18.14 8
4 BJ Cole SO Wewahitchka 2:21.07 4
7 Hunter Lan FR Wewahitchka 2:22.69 1
24 Conner Ruthven 8 Bozeman 2:45.49 -
26 Michael Glisson 8 Liberty County 2:48.96 -
28 Miquel Gavrun SO Wewahitchka 2:51.83 -
29 Ryan Kelleher SR Sneads 2:51.86 -
30 Cole Bailey 8 Wewahitchka 2:54.65 -
32 Ryan Coxwell SO Wewahitchka 2:56.92 -
35 Jackson Touchton 7 Port St. Joe 3:00.62 -
36 Joseph Earp 8 Bozeman 3:02.45 -
37 John Shiver 7 Franklin County 3:05.10 -
39 Jered Archibald 8 Wewahitchka 3:18.74 -
40 Elias Barfoot SO Sneads 3:20.18 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 David Rich SO Wewahitchka 2:27.09 -
13 Trevor Goodman FR Marianna 2:27.52 -
18 Christian Hildebrand SO Chipley 2:36.69 -
19 Keshawn Daniels SO Graceville 2:36.93 -
22 Isaiah Markham FR Vernon 2:44.30 -
23 Dexton Teat FR Franklin County 2:45.12 -
25 Joel Lewis SO Wakulla Christian 2:47.44 -
27 Justin Wilson JR Bozeman 2:50.05 -
31 Joseph Barwick FR Wakulla Christian 2:55.53 -
33 Clifford-Earle Ross JR Sneads 2:57.46 -
34 Nick Simental JR Bozeman 2:57.58 -
38 George Holland SO Graceville 3:14.25 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hunter Shuler SO Blountstown 2:16.64 10
3 Deondre Sims SO Marianna 2:20.64 6
5 Burton Abbott FR Blountstown 2:21.59 3
6 Eukovi Smith SR Gadsden County 2:22.32 2
8 Nathaniel Alford SR Liberty County 2:23.63 -
9 Emmanuel Morgan SR Marianna 2:25.33 -
10 Nathan Lipford 8 Port St. Joe 2:26.51 -
11 Ethan Priest 8 Bozeman 2:26.64 -
14 James Duncan FR Blountstown 2:29.70 -
15 Lamar Sowell JR Graceville 2:31.95 -
16 Eric Olds FR Rutherford 2:32.10 -
17 Logan Jamison 8 Bozeman 2:32.30 -
20 Carson Bentley SR Liberty County 2:37.12 -
21 Chase Bethea JR Marianna 2:44.10 -