March 30, 2022
|
DeLand - DeLand, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ezaiah Shine SO Mainland 10.90 10
2 Robert Durden SR Mainland 11.00 7
2 Michael Soto, Jr. JR DeLand 11.00 7
4 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 11.10 4.5
4 Ja Quan May SR Pine Ridge 11.10 4.5
6 Travius Davis SR Spruce Creek 11.20 2.5
6 Jamil Cunningham SO DeLand 11.20 2.5
8 Anthony Atanda SR Deltona 11.30 1
9 Sabian Evans SR Spruce Creek 11.40 -
9 Treneir Washington JR Mainland 11.40 -
11 jason mcintosh SR Atlantic (PO) 11.50 -
11 Jaden Brown SR Pine Ridge 11.50 -
11 Jonathon Williams JR Mainland 11.50 -
14 Fabian McKnight SR DeLand 11.60 -
14 David Onwunali JR Spruce Creek 11.60 -
14 Elijah Ford   Warner Christian 11.60 -
17 Tyree Weatherspoon FR Deltona 11.70 -
17 Marc Dessources SR Pine Ridge 11.70 -
17 Andrew Lattimore SR DeLand 11.70 -
20 Frederick McCaskill SO DeLand 11.80 -
20 Noah Hancock SR Deltona 11.80 -
20 Erick Gilbert JR DeLand 11.80 -
20 Sinsear Small SR Pine Ridge 11.80 -
20 Ryan Herdel FR Father Lopez 11.80 -
25 Damarko Evans JR Spruce Creek 11.90 -
25 Elijah Thompson SO Pine Ridge 11.90 -
27 Logan Camara JR Mainland 12.00 -
27 Chandler Mitzo SO Deltona 12.00 -
27 Sebastian Bracamonte SR University (OC) 12.00 -
27 Lawrence Sampson JR Spruce Creek 12.00 -
27 Prophet Williams SO University (OC) 12.00 -
27 Abbas Kareem SO Mainland 12.00 -
27 Javonte Irwin SO University (OC) 12.00 -
27 Dylan Johnson SO DeLand 12.00 -
35 Travon Myrie SR DeLand 12.10 -
35 Jalon Brown SR Pine Ridge 12.10 -
37 Jaay-R Cook FR University (OC) 12.20 -
37 Cole Bowman SR Mainland 12.20 -
37 Antonio Williams SO DeLand 12.20 -
37 Jonah Ginocchetti JR Father Lopez 12.20 -
37 Zahir Allen JR Mainland 12.20 -
42 Marion Smokes SO DeLand 12.30 -
42 Amir Myrie FR DeLand 12.30 -
44 Seth Sawyer JR Mainland 12.40 -
44 Jaden Rodriguez FR Trinity Christian (Deltona) 12.40 -
44 Jaden Baker SO DeLand 12.40 -
44 Jace Marshall JR Mainland 12.40 -
44 Zane Hair SR Deltona 12.40 -
49 Keenan Plummer FR Atlantic (PO) 12.50 -
49 Kaden Golder JR Mainland 12.50 -
49 Jared Bracamonte SO University (OC) 12.50 -
52 Jaiden Howard SO Mainland 12.60 -
52 Colin Hughes FR DeLand 12.60 -
52 Blaine Bissoondutt SO Trinity Christian (Deltona) 12.60 -
52 Hiram Cook FR DeLand 12.60 -
56 Lech Sweeney SO Father Lopez 12.70 -
56 Christian Knox FR Mainland 12.70 -
56 Emmanuel White SR Deltona 12.70 -
56 Drew Whiting JR Mainland 12.70 -
56 Jaylin Henry SO University (OC) 12.70 -
61 Payton Rosamilia SO University (OC) 12.80 -
62 damien Day FR Atlantic (PO) 12.90 -
62 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 12.90 -
62 Rylin Shroyer FR Pine Ridge 12.90 -
62 Xamuel Bressler FR Calvary Christian (OB) 12.90 -
66 Willie Harris JR Spruce Creek 13.00 -
66 dauari bolden JR Atlantic (PO) 13.00 -
66 Jerome Hicks SO Mainland 13.00 -
69 jayden delian SO Atlantic (PO) 13.10 -
69 Ramani Barton FR Mainland 13.10 -
71 Gabriel coleman SO Atlantic (PO) 13.20 -
71 Kavon Davis JR Mainland 13.20 -
71 Logan Rentz FR Spruce Creek 13.20 -
71 Zion Sanchez Rivera FR University (OC) 13.20 -
71 Ryan Ntankeh SO University (OC) 13.20 -
76 Jaciel Cipriano FR University (OC) 13.30 -
76 Kenan Smith JR DeLand 13.30 -
78 Wyatt Fry SO University (OC) 13.40 -
78 Fard Williams FR DeLand 13.40 -
80 Kayden Smith FR DeLand 13.50 -
81 Anthony Avila SO Deltona 13.60 -
82 Jonathan Francis JR Mainland 13.70 -
82 Damani Scatliffe FR University (OC) 13.70 -
84 Ty Wright SO University (OC) 13.80 -
85 Timothy Conway SR DeLand 13.90 -
86 Kevin Herrera SO Deltona 14.10 -
87 Jacob Reedy JR University (OC) 14.30 -
87 Erick Soto Perez SO Deltona 14.30 -
87 Randall Cruz FR Deltona 14.30 -
90 Landen Barnes FR Spruce Creek 14.40 -
90 Andres Rodriques SO Mainland 14.40 -
92 Allen Fuller SR University (OC) 14.60 -
93 Jordan mills SO Matanzas 16.20 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Robert Durden SR Mainland 11.00 7
6 Travius Davis SR Spruce Creek 11.20 2.5
9 Treneir Washington JR Mainland 11.40 -
11 Jonathon Williams JR Mainland 11.50 -
69 Ramani Barton FR Mainland 13.10 -
71 Kavon Davis JR Mainland 13.20 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 11.10 4.5
9 Sabian Evans SR Spruce Creek 11.40 -
14 David Onwunali JR Spruce Creek 11.60 -
17 Marc Dessources SR Pine Ridge 11.70 -
25 Damarko Evans JR Spruce Creek 11.90 -
27 Abbas Kareem SO Mainland 12.00 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ezaiah Shine SO Mainland 10.90 10
4 Ja Quan May SR Pine Ridge 11.10 4.5
11 Jaden Brown SR Pine Ridge 11.50 -
25 Elijah Thompson SO Pine Ridge 11.90 -
66 Willie Harris JR Spruce Creek 13.00 -
90 Andres Rodriques SO Mainland 14.40 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 jason mcintosh SR Atlantic (PO) 11.50 -
20 Sinsear Small SR Pine Ridge 11.80 -
42 Amir Myrie FR DeLand 12.30 -
49 Kaden Golder JR Mainland 12.50 -
56 Christian Knox FR Mainland 12.70 -
66 Jerome Hicks SO Mainland 13.00 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Elijah Ford   Warner Christian 11.60 -
27 Lawrence Sampson JR Spruce Creek 12.00 -
37 Zahir Allen JR Mainland 12.20 -
44 Jace Marshall JR Mainland 12.40 -
62 Rylin Shroyer FR Pine Ridge 12.90 -
71 Gabriel coleman SO Atlantic (PO) 13.20 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Frederick McCaskill SO DeLand 11.80 -
35 Jalon Brown SR Pine Ridge 12.10 -
42 Marion Smokes SO DeLand 12.30 -
49 Keenan Plummer FR Atlantic (PO) 12.50 -
56 Emmanuel White SR Deltona 12.70 -
66 dauari bolden JR Atlantic (PO) 13.00 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Logan Camara JR Mainland 12.00 -
37 Cole Bowman SR Mainland 12.20 -
44 Seth Sawyer JR Mainland 12.40 -
52 Jaiden Howard SO Mainland 12.60 -
56 Drew Whiting JR Mainland 12.70 -
82 Jonathan Francis JR Mainland 13.70 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Ryan Herdel FR Father Lopez 11.80 -
27 Javonte Irwin SO University (OC) 12.00 -
37 Jonah Ginocchetti JR Father Lopez 12.20 -
56 Lech Sweeney SO Father Lopez 12.70 -
76 Kenan Smith JR DeLand 13.30 -
80 Kayden Smith FR DeLand 13.50 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Andrew Lattimore SR DeLand 11.70 -
27 Dylan Johnson SO DeLand 12.00 -
37 Antonio Williams SO DeLand 12.20 -
52 Colin Hughes FR DeLand 12.60 -
62 damien Day FR Atlantic (PO) 12.90 -
85 Timothy Conway SR DeLand 13.90 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Anthony Atanda SR Deltona 11.30 1
14 Fabian McKnight SR DeLand 11.60 -
35 Travon Myrie SR DeLand 12.10 -
44 Jaden Baker SO DeLand 12.40 -
52 Hiram Cook FR DeLand 12.60 -
61 Payton Rosamilia SO University (OC) 12.80 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Tyree Weatherspoon FR Deltona 11.70 -
27 Sebastian Bracamonte SR University (OC) 12.00 -
37 Jaay-R Cook FR University (OC) 12.20 -
49 Jared Bracamonte SO University (OC) 12.50 -
56 Jaylin Henry SO University (OC) 12.70 -
69 jayden delian SO Atlantic (PO) 13.10 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Michael Soto, Jr. JR DeLand 11.00 7
6 Jamil Cunningham SO DeLand 11.20 2.5
20 Erick Gilbert JR DeLand 11.80 -
44 Zane Hair SR Deltona 12.40 -
87 Randall Cruz FR Deltona 14.30 -
93 Jordan mills SO Matanzas 16.20 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Jaden Rodriguez FR Trinity Christian (Deltona) 12.40 -
62 Xamuel Bressler FR Calvary Christian (OB) 12.90 -
71 Logan Rentz FR Spruce Creek 13.20 -
76 Jaciel Cipriano FR University (OC) 13.30 -
82 Damani Scatliffe FR University (OC) 13.70 -
86 Kevin Herrera SO Deltona 14.10 -
Boys' 100 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Noah Hancock SR Deltona 11.80 -
27 Chandler Mitzo SO Deltona 12.00 -
52 Blaine Bissoondutt SO Trinity Christian (Deltona) 12.60 -
71 Zion Sanchez Rivera FR University (OC) 13.20 -
78 Wyatt Fry SO University (OC) 13.40 -
90 Landen Barnes FR Spruce Creek 14.40 -
Boys' 100 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Prophet Williams SO University (OC) 12.00 -
62 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 12.90 -
78 Fard Williams FR DeLand 13.40 -
81 Anthony Avila SO Deltona 13.60 -
84 Ty Wright SO University (OC) 13.80 -
87 Erick Soto Perez SO Deltona 14.30 -
Boys' 100 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
71 Ryan Ntankeh SO University (OC) 13.20 -
87 Jacob Reedy JR University (OC) 14.30 -
92 Allen Fuller SR University (OC) 14.60 -