March 30, 2022
|
DeLand - DeLand, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Myrick SR DeLand 2:05.70 10
2 Royce Eggert JR University (OC) 2:07.00 8
3 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 2:07.40 6
4 Noah Ennabili SO DeLand 2:09.60 5
5 Riley Garrison JR DeLand 2:09.90 4
6 Diego De La Vega SO DeLand 2:10.40 3
7 Carlos Cerrud SO Deltona 2:11.70 2
8 Caleb Elkind JR University (OC) 2:12.00 1
9 Ayden Burns SO DeLand 2:13.20 -
10 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:13.30 -
11 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:13.80 -
12 Felipe Paredes FR Father Lopez 2:15.80 -
12 Logan Camara JR Mainland 2:15.80 -
14 Liam Winegardner JR DeLand 2:15.90 -
15 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 2:17.20 -
16 Arthur Francisco SR DeLand 2:17.30 -
17 Benjamin Bradley JR University (OC) 2:17.80 -
18 David Onwunali JR Spruce Creek 2:18.80 -
19 Elijah Morrow SR DeLand 2:19.30 -
20 Jesse Pack SO DeLand 2:19.80 -
21 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:19.90 -
22 David Fasking JR University (OC) 2:20.80 -
23 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 2:20.90 -
24 Talan Spires SO Father Lopez 2:21.60 -
25 William Steinebach JR Pine Ridge 2:22.30 -
26 Hunter Kemp JR Pine Ridge 2:22.60 -
27 Samuel Ynguil SO Pine Ridge 2:24.10 -
28 Lincoln Davis JR Deltona 2:25.50 -
29 Renn Telles FR Deltona 2:25.60 -
30 Tavarus Strawder 8 Calvary Christian (OB) 2:27.10 -
31 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 2:27.90 -
32 Rolan Yagual SO Pine Ridge 2:29.40 -
33 Kevin Reid SO DeLand 2:29.60 -
34 Grayson New SO Pine Ridge 2:32.40 -
35 Devin Buster SO DeLand 2:33.40 -
36 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 2:34.50 -
37 Freddy Tejada SR Deltona 2:34.80 -
38 Stephen Peck FR Father Lopez 2:35.30 -
39 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 2:36.90 -
40 Alexander Smith SO DeLand 2:37.90 -
41 Matthew Lockrem FR University (OC) 2:38.20 -
42 Chadaiden Walker FR Deltona 2:39.60 -
43 Zane Hair SR Deltona 2:39.90 -
44 Anthony Avila SO Deltona 2:40.60 -
45 Kelsey Yarish JR Father Lopez 2:41.10 -
46 Jonathan Francis JR Mainland 2:41.40 -
47 Kyle Yasses SO Deltona 2:46.90 -
48 Angel Aviluz SR DeLand 2:49.80 -
49 Christopher Savius JR Pine Ridge 2:51.10 -
50 Kole Dangleman JR Pine Ridge 2:51.70 -
51 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 2:52.30 -
52 Noah Hancock SR Deltona 2:54.10 -
53 Ethan Martinez 7 Trinity Christian (Deltona) 3:04.40 -
54 Logan Rentz FR Spruce Creek 3:04.70 -
55 Riley Kelley 7 Trinity Christian (Deltona) 3:15.60 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Myrick SR DeLand 2:05.70 10
2 Royce Eggert JR University (OC) 2:07.00 8
3 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 2:07.40 6
4 Noah Ennabili SO DeLand 2:09.60 5
5 Riley Garrison JR DeLand 2:09.90 4
6 Diego De La Vega SO DeLand 2:10.40 3
8 Caleb Elkind JR University (OC) 2:12.00 1
9 Ayden Burns SO DeLand 2:13.20 -
10 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:13.30 -
11 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:13.80 -
12 Felipe Paredes FR Father Lopez 2:15.80 -
14 Liam Winegardner JR DeLand 2:15.90 -
15 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 2:17.20 -
16 Arthur Francisco SR DeLand 2:17.30 -
17 Benjamin Bradley JR University (OC) 2:17.80 -
18 David Onwunali JR Spruce Creek 2:18.80 -
19 Elijah Morrow SR DeLand 2:19.30 -
20 Jesse Pack SO DeLand 2:19.80 -
22 David Fasking JR University (OC) 2:20.80 -
23 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 2:20.90 -
25 William Steinebach JR Pine Ridge 2:22.30 -
54 Logan Rentz FR Spruce Creek 3:04.70 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Carlos Cerrud SO Deltona 2:11.70 2
12 Logan Camara JR Mainland 2:15.80 -
21 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:19.90 -
24 Talan Spires SO Father Lopez 2:21.60 -
26 Hunter Kemp JR Pine Ridge 2:22.60 -
27 Samuel Ynguil SO Pine Ridge 2:24.10 -
28 Lincoln Davis JR Deltona 2:25.50 -
29 Renn Telles FR Deltona 2:25.60 -
30 Tavarus Strawder 8 Calvary Christian (OB) 2:27.10 -
31 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 2:27.90 -
32 Rolan Yagual SO Pine Ridge 2:29.40 -
33 Kevin Reid SO DeLand 2:29.60 -
34 Grayson New SO Pine Ridge 2:32.40 -
35 Devin Buster SO DeLand 2:33.40 -
36 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 2:34.50 -
37 Freddy Tejada SR Deltona 2:34.80 -
38 Stephen Peck FR Father Lopez 2:35.30 -
39 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 2:36.90 -
40 Alexander Smith SO DeLand 2:37.90 -
41 Matthew Lockrem FR University (OC) 2:38.20 -
42 Chadaiden Walker FR Deltona 2:39.60 -
43 Zane Hair SR Deltona 2:39.90 -
44 Anthony Avila SO Deltona 2:40.60 -
45 Kelsey Yarish JR Father Lopez 2:41.10 -
46 Jonathan Francis JR Mainland 2:41.40 -
47 Kyle Yasses SO Deltona 2:46.90 -
48 Angel Aviluz SR DeLand 2:49.80 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Christopher Savius JR Pine Ridge 2:51.10 -
50 Kole Dangleman JR Pine Ridge 2:51.70 -
51 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 2:52.30 -
52 Noah Hancock SR Deltona 2:54.10 -
53 Ethan Martinez 7 Trinity Christian (Deltona) 3:04.40 -
55 Riley Kelley 7 Trinity Christian (Deltona) 3:15.60 -