April 9, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Creed Whittemore JR Buchholz 22.10 10 5.1
2 Brent King SR Gainesville 22.65 8 5.1
3 Ja'Carree Kelly JR Buchholz 22.89 6 5.1
4 Jamo Williams SO Eastside 23.37 5 -0.3
5 Kennith Martin FR Eastside 23.56 4 1.4
6 James Williams SO Buchholz 23.87 3 -0.3
7 Jabere Johnson SO Eastside 24.13 2 1.4
8 Landon Williams JR St. Francis 24.21 1 -0.3
9 Ahmad Strong SR Gainesville 24.31 - 1.4
10 Addis Kelly SR Oak Hall 24.61 - -0.3
11 Trevor Brown SO P. K. Yonge 24.92 - 0.2
12 Dakota Brower FR Oak Hall 24.99 - 1.4
13 Jaquez Bryant FR Newberry 25.08 - 2.3
14 Daniel Grow FR Oak Hall 25.17 - 1.4
15 Blake McCoy SO Santa Fe 25.55 - 1.4
16 Thomas Leif Lewis SO P. K. Yonge 25.88 - 0.2
17 Arnez McNeal JR Santa Fe 26.08 - 0.2
18 Chaden Scott SO Newberry 26.39 - 0.2
19 Terance Baker FR Santa Fe 27.35 - 0.7
20 Colin Stuckey JR St. Francis 30.19 - 2.3
21 Aakash Patel FR St. Francis 30.27 - 0.7
22 Connor Milligan 7 Cornerstone 31.27 - 0.7
  Michael Williams SR Eastside FS    -
  Jayvian Greene SO Oak Hall DNF    -
  John Hearn Jr. JR Buchholz DNS    -
  Matthew McKinley SO Hawthorne DNS    -
  Jailen Ruth JR Hawthorne DNS    -
  Dyoni Hill SR Gainesville DNS    -
  Jaden Edwards SR Gainesville DNS    -
  Deshaun Davis SO Newberry DNS    -
  Josh Jalsa SO Cornerstone DNS    -
  Tyrique Robinson JR Santa Fe DNS    -
  Jonah Diaz SR St. Francis DNS    -
  Izaiah Lewis-Thompson 8 P. K. Yonge DNS    -
  Camren Cohens SR Hawthorne DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 5.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Creed Whittemore JR Buchholz 22.10 10
2 Brent King SR Gainesville 22.65 8
3 Ja'Carree Kelly JR Buchholz 22.89 6
  Jayvian Greene SO Oak Hall DNF   
  Tyrique Robinson JR Santa Fe DNS   
  Dyoni Hill SR Gainesville DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jamo Williams SO Eastside 23.37 5
6 James Williams SO Buchholz 23.87 3
8 Landon Williams JR St. Francis 24.21 1
10 Addis Kelly SR Oak Hall 24.61 -
  Michael Williams SR Eastside FS   
  Jaden Edwards SR Gainesville DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Kennith Martin FR Eastside 23.56 4
7 Jabere Johnson SO Eastside 24.13 2
9 Ahmad Strong SR Gainesville 24.31 -
12 Dakota Brower FR Oak Hall 24.99 -
14 Daniel Grow FR Oak Hall 25.17 -
15 Blake McCoy SO Santa Fe 25.55 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Trevor Brown SO P. K. Yonge 24.92 -
16 Thomas Leif Lewis SO P. K. Yonge 25.88 -
17 Arnez McNeal JR Santa Fe 26.08 -
18 Chaden Scott SO Newberry 26.39 -
  Josh Jalsa SO Cornerstone DNS   
  Jonah Diaz SR St. Francis DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Terance Baker FR Santa Fe 27.35 -
21 Aakash Patel FR St. Francis 30.27 -
22 Connor Milligan 7 Cornerstone 31.27 -
  Deshaun Davis SO Newberry DNS   
  John Hearn Jr. JR Buchholz DNS   
  Jailen Ruth JR Hawthorne DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Jaquez Bryant FR Newberry 25.08 -
20 Colin Stuckey JR St. Francis 30.19 -
  Izaiah Lewis-Thompson 8 P. K. Yonge DNS   
  Matthew McKinley SO Hawthorne DNS   
  Camren Cohens SR Hawthorne DNS