April 9, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Trace Spires SR Santa Fe 1:59.58 10
2 Asher Dobrin SR Oak Hall 1:59.60 8
3 Evan Fleming SO Buchholz 2:00.64 6
4 Gabe Collante JR Oak Hall 2:00.83 5
5 Emerson Miller JR Buchholz 2:01.83 4
6 Mark Nance SO Buchholz 2:02.28 3
7 Warren Wilson SR Newberry 2:05.95 2
8 Declan Odwyer SO Eastside 2:06.32 1
9 Maurice Johnson JR Eastside 2:12.95 -
10 Kyle Thrift JR Newberry 2:15.43 -
11 Luke Emerson SO Santa Fe 2:15.94 -
12 Richard Tews SR Santa Fe 2:17.65 -
13 Simon Seavers FR Gainesville 2:17.66 -
14 Jude Parker SO St. Francis 2:18.00 -
15 Etemadi Amir JR Eastside 2:18.78 -
16 Lucas Conaty SR St. Francis 2:19.44 -
17 Saylor Bosko SO St. Francis 2:21.88 -
18 Dontavious Hudson FR Eastside 2:25.89 -
19 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 2:30.22 -
20 Edwin Beutler SO St. Francis 2:33.24 -
21 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:36.54 -
22 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 2:38.43 -
23 Rory Hughes FR P. K. Yonge 2:42.42 -
24 Steven Swan JR Newberry 3:08.46 -
25 Anthony Caridi FR Gainesville 3:11.32 -
  Mason Kawaja JR Buchholz DNF   
  Francisco Murphy FR Gainesville DNS   
  Liam Hunter SR Newberry DNS   
  Gavin Breman SR Santa Fe DNS   
  Donovan Ferguson FR Hawthorne DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Trace Spires SR Santa Fe 1:59.58 10
2 Asher Dobrin SR Oak Hall 1:59.60 8
3 Evan Fleming SO Buchholz 2:00.64 6
4 Gabe Collante JR Oak Hall 2:00.83 5
5 Emerson Miller JR Buchholz 2:01.83 4
6 Mark Nance SO Buchholz 2:02.28 3
7 Warren Wilson SR Newberry 2:05.95 2
8 Declan Odwyer SO Eastside 2:06.32 1
9 Maurice Johnson JR Eastside 2:12.95 -
10 Kyle Thrift JR Newberry 2:15.43 -
11 Luke Emerson SO Santa Fe 2:15.94 -
14 Jude Parker SO St. Francis 2:18.00 -
15 Etemadi Amir JR Eastside 2:18.78 -
16 Lucas Conaty SR St. Francis 2:19.44 -
17 Saylor Bosko SO St. Francis 2:21.88 -
  Mason Kawaja JR Buchholz DNF   
  Francisco Murphy FR Gainesville DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Richard Tews SR Santa Fe 2:17.65 -
13 Simon Seavers FR Gainesville 2:17.66 -
18 Dontavious Hudson FR Eastside 2:25.89 -
19 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 2:30.22 -
20 Edwin Beutler SO St. Francis 2:33.24 -
21 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:36.54 -
22 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 2:38.43 -
23 Rory Hughes FR P. K. Yonge 2:42.42 -
24 Steven Swan JR Newberry 3:08.46 -
25 Anthony Caridi FR Gainesville 3:11.32 -
  Liam Hunter SR Newberry DNS   
  Gavin Breman SR Santa Fe DNS   
  Donovan Ferguson FR Hawthorne DNS