April 9, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emerson Miller JR Buchholz 4:23.94 10
2 Riley Smith SO Buchholz 4:30.44 8
3 Julian Bautista SR St. Francis 4:31.73 6
4 Mason Kawaja JR Buchholz 4:32.32 5
5 Jackson Petty JR Eastside 4:33.68 4
6 Jake Ciocca SR Oak Hall 4:37.50 3
7 Declan Odwyer SO Eastside 4:39.56 2
8 Peter Peloso FR Oak Hall 4:39.94 1
9 Quinten Dragstedt SO Oak Hall 4:42.32 -
10 Sam Stone FR St. Francis 4:45.27 -
11 Carlos Segura SR Buchholz 4:54.60 -
12 Sam Weilen SO Gainesville 4:57.57 -
13 Lucas Conaty SR St. Francis 5:02.95 -
14 Nickolas Barnett SO Gainesville 5:05.74 -
15 Francisco Murphy FR Gainesville 5:16.39 -
16 Richard Tews SR Santa Fe 5:25.52 -
17 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 5:29.63 -
18 Matthew Stark JR St. Francis 5:32.15 -
19 Aaron Young SO Santa Fe 5:38.94 -
20 Matthew Hilliard SO Santa Fe 5:44.78 -
21 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 5:45.70 -
22 Nityannda Kopecky SO Santa Fe 5:46.35 -
23 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 5:54.46 -
24 Natheniel James FR P. K. Yonge 6:01.48 -
25 Liam Hunter SR Newberry 6:41.71 -
26 Hayden Fairfield SO Cornerstone 6:54.45 -
27 Anthony Caridi FR Gainesville 6:56.72 -
28 Andy Escobar 6 P. K. Yonge 7:14.26 -
  Caden Montini JR Oak Hall DNS   
  Matthew Ortiz SR Santa Fe DNS   
  Antoine Clark SO Eastside DNS   
  Donovan Ferguson FR Hawthorne DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emerson Miller JR Buchholz 4:23.94 10
2 Riley Smith SO Buchholz 4:30.44 8
3 Julian Bautista SR St. Francis 4:31.73 6
4 Mason Kawaja JR Buchholz 4:32.32 5
5 Jackson Petty JR Eastside 4:33.68 4
6 Jake Ciocca SR Oak Hall 4:37.50 3
7 Declan Odwyer SO Eastside 4:39.56 2
8 Peter Peloso FR Oak Hall 4:39.94 1
9 Quinten Dragstedt SO Oak Hall 4:42.32 -
10 Sam Stone FR St. Francis 4:45.27 -
11 Carlos Segura SR Buchholz 4:54.60 -
12 Sam Weilen SO Gainesville 4:57.57 -
13 Lucas Conaty SR St. Francis 5:02.95 -
14 Nickolas Barnett SO Gainesville 5:05.74 -
  Caden Montini JR Oak Hall DNS   
  Matthew Ortiz SR Santa Fe DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Francisco Murphy FR Gainesville 5:16.39 -
16 Richard Tews SR Santa Fe 5:25.52 -
17 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 5:29.63 -
18 Matthew Stark JR St. Francis 5:32.15 -
19 Aaron Young SO Santa Fe 5:38.94 -
20 Matthew Hilliard SO Santa Fe 5:44.78 -
21 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 5:45.70 -
22 Nityannda Kopecky SO Santa Fe 5:46.35 -
23 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 5:54.46 -
24 Natheniel James FR P. K. Yonge 6:01.48 -
25 Liam Hunter SR Newberry 6:41.71 -
26 Hayden Fairfield SO Cornerstone 6:54.45 -
27 Anthony Caridi FR Gainesville 6:56.72 -
28 Andy Escobar 6 P. K. Yonge 7:14.26 -
  Antoine Clark SO Eastside DNS   
  Donovan Ferguson FR Hawthorne DNS