April 14, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Tykira Glasco SR Rockledge 24.82 10 1.5
2 Victoria Joyce SR Rockledge 24.92 8 1.5
3 Shaunteria Thomas JR Cocoa 25.17 6 1.5
4 Angel Parham JR Cocoa 25.81 5 1.5
5 Shadae Hawkins FR Rockledge 25.97 4 1.5
6 Anijia Sutton SR Rockledge 26.06 3 1.5
7 Trinity Parham FR Cocoa 26.71 2 1.5
8 Bethany Muncey SR Heritage 26.87 1 1.5
9 Jalaya King FR West Shore 27.22 - 1.4
10 Maggie Harp SR Cocoa 27.24 - 1.4
11 Danielle Placeres SO Bayside 27.45 - 1.4
12 Olivia Cornelius SR Viera 27.54 - 1.4
13 Laura Shelton SR West Shore 27.69 - 1.4
14 Makayla Petite FR Palm Bay 28.03 - 1.4
15 Cady Houck SR Satellite 28.16 - 2.0
16 Laila Jenkins FR Edgewood 28.27 - 2.0
17 Jasmine Diaz JR Viera 28.31 - 2.0
18 Alexis Antoine JR Viera 28.45 - 0.3
19 Lainey Laleau SO Heritage 28.78 - 1.4
20 Angelina Spence FR Bayside 28.79 - 2.0
21 Zikeria Washington FR Astronaut 28.99 - 0.3
22 Dominique Laudat JR Edgewood 29.18 - 2.8
23 Jermiah Leak SR Astronaut 29.25 - 2.8
24 Jasmine Anderson FR Bayside 29.40 - 0.3
25 Shayna Alder SO Heritage 29.53 - 2.0
26 Vanessa Wright SO West Shore 29.60 - 2.0
27 Brooke Rivas 8 Cocoa Beach 29.70 - 2.0
28 Nora George FR Cocoa Beach 29.75 - 1.1
29 Jennava Jacavage SO Space Coast 29.75 - 2.0
30 Janelle Cadle JR Heritage 29.77 - 0.3
31 Ariya Mathis FR Viera 29.82 - 0.3
32 Miles Jenkins JR Astronaut 29.89 - 2.8
33 Sofi Godfrey JR Satellite 29.98 - 2.8
34 Anna Rozycki SO Satellite 30.02 - 2.8
35 Keshaundra Whiters SR Palm Bay 30.03 - 2.8
36 Jayla Lee FR Bayside 30.14 - 0.3
37 Stella Letmon SO Titusville 31.00 - 1.1
38 Tiana Negron JR Satellite 31.15 - 1.1
39 Coraline Glasgow FR Cocoa Beach 31.40 - 1.1
40 Brianna Lawrence SR Titusville 31.71 - 2.8
41 Elizabeth Wengel JR Melbourne 31.83 - 1.1
42 Elle Armenteros SO Cocoa Beach 32.03 - 2.8
43 Scarlett Mallory SO Edgewood 32.29 - 1.3
44 Shiniya Lute FR Titusville 32.35 - 1.3
45 Cydney Underwood FR Edgewood 32.41 - 1.1
46 Makayla Williams FR Palm Bay 32.79 - 1.3
47 Jalaya Johnson FR Palm Bay 33.81 - 1.3
48 Megan Duncan SO Titusville 34.02 - 1.3
49 Piper Monismith SO Space Coast 34.03 - 1.3
50 Naomi Calvo JR Eau Gallie 35.04 - 0.3
51 Isabella Greene SO Eau Gallie 37.43 - 1.3
  Lauren Mallinger FR Melbourne DNS    -
  Jaleah McDonald JR Eau Gallie DNS    -
  Tanisha Bertilien FR West Shore DNS    -
  Natalie Allen SO Eau Gallie DNS    -
  Tatiana Williams SO Space Coast DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Scarlett Mallory SO Edgewood 32.29 -
44 Shiniya Lute FR Titusville 32.35 -
46 Makayla Williams FR Palm Bay 32.79 -
47 Jalaya Johnson FR Palm Bay 33.81 -
48 Megan Duncan SO Titusville 34.02 -
49 Piper Monismith SO Space Coast 34.03 -
51 Isabella Greene SO Eau Gallie 37.43 -
  Tanisha Bertilien FR West Shore DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Nora George FR Cocoa Beach 29.75 -
37 Stella Letmon SO Titusville 31.00 -
38 Tiana Negron JR Satellite 31.15 -
39 Coraline Glasgow FR Cocoa Beach 31.40 -
41 Elizabeth Wengel JR Melbourne 31.83 -
45 Cydney Underwood FR Edgewood 32.41 -
  Jaleah McDonald JR Eau Gallie DNS   
  Tatiana Williams SO Space Coast DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Dominique Laudat JR Edgewood 29.18 -
23 Jermiah Leak SR Astronaut 29.25 -
32 Miles Jenkins JR Astronaut 29.89 -
33 Sofi Godfrey JR Satellite 29.98 -
34 Anna Rozycki SO Satellite 30.02 -
35 Keshaundra Whiters SR Palm Bay 30.03 -
40 Brianna Lawrence SR Titusville 31.71 -
42 Elle Armenteros SO Cocoa Beach 32.03 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Alexis Antoine JR Viera 28.45 -
21 Zikeria Washington FR Astronaut 28.99 -
24 Jasmine Anderson FR Bayside 29.40 -
30 Janelle Cadle JR Heritage 29.77 -
31 Ariya Mathis FR Viera 29.82 -
36 Jayla Lee FR Bayside 30.14 -
50 Naomi Calvo JR Eau Gallie 35.04 -
  Natalie Allen SO Eau Gallie DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Cady Houck SR Satellite 28.16 -
16 Laila Jenkins FR Edgewood 28.27 -
17 Jasmine Diaz JR Viera 28.31 -
20 Angelina Spence FR Bayside 28.79 -
25 Shayna Alder SO Heritage 29.53 -
26 Vanessa Wright SO West Shore 29.60 -
27 Brooke Rivas 8 Cocoa Beach 29.70 -
29 Jennava Jacavage SO Space Coast 29.75 -
Girls' 200 Meters Section 6
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jalaya King FR West Shore 27.22 -
10 Maggie Harp SR Cocoa 27.24 -
11 Danielle Placeres SO Bayside 27.45 -
12 Olivia Cornelius SR Viera 27.54 -
13 Laura Shelton SR West Shore 27.69 -
14 Makayla Petite FR Palm Bay 28.03 -
19 Lainey Laleau SO Heritage 28.78 -
  Lauren Mallinger FR Melbourne DNS   
Girls' 200 Meters Section 7
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tykira Glasco SR Rockledge 24.82 10
2 Victoria Joyce SR Rockledge 24.92 8
3 Shaunteria Thomas JR Cocoa 25.17 6
4 Angel Parham JR Cocoa 25.81 5
5 Shadae Hawkins FR Rockledge 25.97 4
6 Anijia Sutton SR Rockledge 26.06 3
7 Trinity Parham FR Cocoa 26.71 2
8 Bethany Muncey SR Heritage 26.87 1