April 14, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Andrew Mahorner JR Satellite 2:00.15 10
2 Devin Makousky JR Rockledge 2:00.63 8
3 Daniel Reinecke SR Heritage 2:03.05 6
4 Joshua Briley SR Heritage 2:03.28 5
5 Aidan Carroll JR Viera 2:04.39 4
6 Aedan Rendek JR Viera 2:04.41 3
7 Keyshawn Williams SO Heritage 2:05.28 2
8 Nathan Corley SO Edgewood 2:06.74 1
9 Jacob Miller SO Space Coast 2:06.81 -
10 Shane Kinsey FR Astronaut 2:08.36 -
11 Jackson Bailey SR Astronaut 2:10.35 -
12 Joshua Torres SO Titusville 2:11.05 -
13 Ian Sardella SR Edgewood 2:11.68 -
14 Tye Morrell SO Viera 2:12.06 -
15 Brad Boncay SO Rockledge 2:12.20 -
16 Logan Carr FR Satellite 2:12.46 -
17 Alex Butler FR Satellite 2:14.67 -
18 Garrison Gates SO Satellite 2:15.31 -
19 Trenton Brayboy SO Rockledge 2:16.03 -
20 Clarence Derisme SR Bayside 2:17.15 -
21 Ryan Braswell SO Rockledge 2:18.32 -
22 Carter Tabin JR Astronaut 2:18.68 -
23 Kyle Schipf JR Melbourne 2:20.76 -
24 Adryan Harper FR Melbourne 2:22.68 -
25 Jack Malki JR Cocoa Beach 2:23.39 -
26 Lucas Smith JR Merritt Island 2:24.26 -
27 Caleb Maruzzella SO Bayside 2:24.31 -
28 Adam Deforest JR Viera 2:24.99 -
29 Shaun Armstrong SR Eau Gallie 2:28.22 -
30 Adam Eadens JR Titusville 2:28.32 -
31 Erick Rochette SO Space Coast 2:28.63 -
32 Austin Bevel FR Space Coast 2:29.23 -
33 Yensen Carias FR Palm Bay 2:30.47 -
34 Keenan Hennis SO Titusville 2:31.72 -
35 Joey Vicidomini SO Cocoa Beach 2:31.81 -
36 Samuel Laurent SO Palm Bay 2:34.23 -
37 Zijay Fletcher FR Palm Bay 2:39.50 -
38 Tyler Ptague JR Cocoa 2:39.59 -
39 Adrian Zelaya FR Bayside 2:39.92 -
40 Brett Boss SR West Shore 2:41.43 -
41 Travis Davis SR Space Coast 2:42.07 -
42 Markos Pongpipat FR Eau Gallie 2:43.83 -
43 Trevyn Trent FR Cocoa Beach 2:51.07 -
44 ronnier Palmares FR Bayside 2:51.39 -
45 Alden Dias FR West Shore 2:57.68 -
46 Jordan Osboune 8 Cocoa 2:57.71 -
47 Cody Franklin JR Palm Bay 2:59.50 -
  Braden Willis SR Heritage NT   
  Clayton Bullard SR Melbourne DNS   
  Aiden Dabbs FR West Shore DNS   
  Brandon Faris SO Astronaut DNS   
  Joshua Phillips JR Melbourne DNS   
  Mark Deadwyler SO Cocoa Beach DNS   
  Eric Willie JR Eau Gallie DNS   
  Francis Lewandowski 8 West Shore DNS   
  Malik Evans 8 Cocoa DNS   
  Callum Van Duyne FR Titusville DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Garrison Gates SO Satellite 2:15.31 -
24 Adryan Harper FR Melbourne 2:22.68 -
30 Adam Eadens JR Titusville 2:28.32 -
32 Austin Bevel FR Space Coast 2:29.23 -
34 Keenan Hennis SO Titusville 2:31.72 -
35 Joey Vicidomini SO Cocoa Beach 2:31.81 -
36 Samuel Laurent SO Palm Bay 2:34.23 -
37 Zijay Fletcher FR Palm Bay 2:39.50 -
40 Brett Boss SR West Shore 2:41.43 -
42 Markos Pongpipat FR Eau Gallie 2:43.83 -
43 Trevyn Trent FR Cocoa Beach 2:51.07 -
44 ronnier Palmares FR Bayside 2:51.39 -
45 Alden Dias FR West Shore 2:57.68 -
46 Jordan Osboune 8 Cocoa 2:57.71 -
47 Cody Franklin JR Palm Bay 2:59.50 -
  Clayton Bullard SR Melbourne DNS   
  Eric Willie JR Eau Gallie DNS   
  Francis Lewandowski 8 West Shore DNS   
  Mark Deadwyler SO Cocoa Beach DNS   
  Aiden Dabbs FR West Shore DNS   
  Brandon Faris SO Astronaut DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jackson Bailey SR Astronaut 2:10.35 -
15 Brad Boncay SO Rockledge 2:12.20 -
17 Alex Butler FR Satellite 2:14.67 -
19 Trenton Brayboy SO Rockledge 2:16.03 -
20 Clarence Derisme SR Bayside 2:17.15 -
21 Ryan Braswell SO Rockledge 2:18.32 -
22 Carter Tabin JR Astronaut 2:18.68 -
23 Kyle Schipf JR Melbourne 2:20.76 -
25 Jack Malki JR Cocoa Beach 2:23.39 -
26 Lucas Smith JR Merritt Island 2:24.26 -
27 Caleb Maruzzella SO Bayside 2:24.31 -
28 Adam Deforest JR Viera 2:24.99 -
29 Shaun Armstrong SR Eau Gallie 2:28.22 -
33 Yensen Carias FR Palm Bay 2:30.47 -
38 Tyler Ptague JR Cocoa 2:39.59 -
39 Adrian Zelaya FR Bayside 2:39.92 -
41 Travis Davis SR Space Coast 2:42.07 -
  Callum Van Duyne FR Titusville DNS   
  Malik Evans 8 Cocoa DNS   
  Joshua Phillips JR Melbourne DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Andrew Mahorner JR Satellite 2:00.15 10
2 Devin Makousky JR Rockledge 2:00.63 8
3 Daniel Reinecke SR Heritage 2:03.05 6
4 Joshua Briley SR Heritage 2:03.28 5
5 Aidan Carroll JR Viera 2:04.39 4
6 Aedan Rendek JR Viera 2:04.41 3
7 Keyshawn Williams SO Heritage 2:05.28 2
8 Nathan Corley SO Edgewood 2:06.74 1
9 Jacob Miller SO Space Coast 2:06.81 -
10 Shane Kinsey FR Astronaut 2:08.36 -
12 Joshua Torres SO Titusville 2:11.05 -
13 Ian Sardella SR Edgewood 2:11.68 -
14 Tye Morrell SO Viera 2:12.06 -
16 Logan Carr FR Satellite 2:12.46 -
31 Erick Rochette SO Space Coast 2:28.63 -
  Braden Willis SR Heritage NT