April 14, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Malinda Underwood SO Rockledge 2:22.23 10
2 Caroline Bergstrom SO Melbourne 2:32.53 8
3 Sierra Markle SO Satellite 2:33.07 6
4 Isabella Narvaez JR Viera 2:33.48 5
5 Ava Quattrocchi SO Rockledge 2:34.34 4
6 Mackenzie Thompson FR Satellite 2:34.44 3
7 Veronique Gividen SO Edgewood 2:35.74 2
8 Sarah Feilinger SR Heritage 2:38.09 1
9 Amelia Shepard JR Merritt Island 2:38.46 -
10 Danielle Contreras SR Viera 2:40.11 -
11 Ashvika Maddikonda FR West Shore 2:40.32 -
12 Kayla Hannah SR West Shore 2:41.13 -
13 Sonja Wangensteen JR Melbourne 2:41.72 -
14 Trinity Trett JR Viera 2:42.02 -
15 Kentra Francois SR Heritage 2:43.35 -
16 Maya McKenzie SR Satellite 2:43.45 -
17 Angelina Jenkins SO Merritt Island 2:44.67 -
18 Alyssa Cunningham SO Satellite 2:47.66 -
19 Anna DeLena SR Merritt Island 2:47.96 -
20 Cheyenne Davis JR Heritage 2:50.42 -
21 Reed Fish 8 Cocoa Beach 2:52.38 -
22 Ella Richardson SO West Shore 2:53.51 -
23 Kira Furton-Sparks SO Cocoa Beach 2:55.32 -
24 June Fatu JR Rockledge 2:56.65 -
25 Shiyla Nieto SO Titusville 2:57.57 -
26 Abigail Derisme SO Bayside 2:57.63 -
27 Marley Laughlin SO Edgewood 2:59.83 -
28 Hannah Butler SO Cocoa Beach 3:02.57 -
29 Sarah Ogden SR Cocoa Beach 3:02.94 -
30 Faith Weaver SO Rockledge 3:05.31 -
31 Justine Marino 7 Edgewood 3:06.02 -
32 Taylor Lenau SO Space Coast 3:06.38 -
33 Callie Cerrato FR Astronaut 3:15.03 -
34 Sarah Sumner JR Astronaut 3:19.15 -
35 Holly Berry SO Astronaut 3:20.20 -
36 Aidaliz Rosadopadilla SO Palm Bay 3:33.79 -
  Ariany Cruz SR Eau Gallie DNS   
  Kaylee Fournier SR Heritage DNS   
  Nadia Parker 7 Cocoa DNS   
  Ahryah Harrision FR Cocoa DNS   
  Mehek Niwas SO Melbourne DNS   
  Kenzie Duron SR Melbourne DNS   
  Alyssa Gunn 7 Edgewood DNS   
  Riley Jaszczak SR Titusville DNS   
  Paige Jaszczak SR Titusville DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Mackenzie Thompson FR Satellite 2:34.44 3
9 Amelia Shepard JR Merritt Island 2:38.46 -
25 Shiyla Nieto SO Titusville 2:57.57 -
26 Abigail Derisme SO Bayside 2:57.63 -
27 Marley Laughlin SO Edgewood 2:59.83 -
31 Justine Marino 7 Edgewood 3:06.02 -
33 Callie Cerrato FR Astronaut 3:15.03 -
35 Holly Berry SO Astronaut 3:20.20 -
36 Aidaliz Rosadopadilla SO Palm Bay 3:33.79 -
  Alyssa Gunn 7 Edgewood DNS   
  Ariany Cruz SR Eau Gallie DNS   
  Ahryah Harrision FR Cocoa DNS   
  Nadia Parker 7 Cocoa DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Ashvika Maddikonda FR West Shore 2:40.32 -
15 Kentra Francois SR Heritage 2:43.35 -
17 Angelina Jenkins SO Merritt Island 2:44.67 -
18 Alyssa Cunningham SO Satellite 2:47.66 -
20 Cheyenne Davis JR Heritage 2:50.42 -
21 Reed Fish 8 Cocoa Beach 2:52.38 -
22 Ella Richardson SO West Shore 2:53.51 -
23 Kira Furton-Sparks SO Cocoa Beach 2:55.32 -
24 June Fatu JR Rockledge 2:56.65 -
28 Hannah Butler SO Cocoa Beach 3:02.57 -
29 Sarah Ogden SR Cocoa Beach 3:02.94 -
30 Faith Weaver SO Rockledge 3:05.31 -
32 Taylor Lenau SO Space Coast 3:06.38 -
34 Sarah Sumner JR Astronaut 3:19.15 -
  Kenzie Duron SR Melbourne DNS   
  Mehek Niwas SO Melbourne DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Malinda Underwood SO Rockledge 2:22.23 10
2 Caroline Bergstrom SO Melbourne 2:32.53 8
3 Sierra Markle SO Satellite 2:33.07 6
4 Isabella Narvaez JR Viera 2:33.48 5
5 Ava Quattrocchi SO Rockledge 2:34.34 4
7 Veronique Gividen SO Edgewood 2:35.74 2
8 Sarah Feilinger SR Heritage 2:38.09 1
10 Danielle Contreras SR Viera 2:40.11 -
12 Kayla Hannah SR West Shore 2:41.13 -
13 Sonja Wangensteen JR Melbourne 2:41.72 -
14 Trinity Trett JR Viera 2:42.02 -
16 Maya McKenzie SR Satellite 2:43.45 -
19 Anna DeLena SR Merritt Island 2:47.96 -
  Riley Jaszczak SR Titusville DNS   
  Paige Jaszczak SR Titusville DNS   
  Kaylee Fournier SR Heritage DNS