April 13, 2022
|
Freedom (Orlando) - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santos Aguilar SR South Lake 4:29.01 10
2 Gian Thundiyil JR Boone 4:50.88 8
3 Charles Holden SR Windermere Prep 4:52.41 6
4 DJim Pierre FR Evans 5:05.85 5
5 Javier Mendoza FR Boone 5:06.49 4
6 Jason Lespier SR Freedom (Orlando) 5:13.03 3
7 Marcus Pratt SR Freedom (Orlando) 5:20.55 2
8 Zev Jungreis JR South Lake 5:20.58 1
9 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 5:27.95 -
10 Kody Kest 7 Faith Christian 5:32.95 -
11 Mighty Sun SO Windermere Prep 5:40.73 -
12 Carter Grace JR Lake Nona 5:41.54 -
13 Owen Euler FR Boone 5:43.20 -
14 Jerome Dawens SO Cypress Creek 5:43.92 -
15 Eshan Ali SO Windermere Prep 5:47.42 -
16 Christopher Guadalupe JR Lake Buena Vista 5:52.20 -
17 Kaleo Fornoles FR South Lake 5:56.74 -
18 Christian Stephenson FR Lake Nona 6:04.93 -
19 Sebastian Lopez JR Boone 6:07.73 -
20 Santiago Sanchez JR Faith Christian 6:15.64 -
21 Sydney Lambert JR Lake Buena Vista 6:16.20 -
22 Jayden Paul FR Cypress Creek 6:22.71 -
23 Boe Fines JR Lake Nona 6:28.09 -
24 Aaron Turner FR Cypress Creek 6:58.88 -
25 Anthony Aziz SO Lake Nona 7:37.16 -
26 Kennth Wu SO Lake Nona 7:47.54 -
  Jonathan Paul JR Cypress Creek DNS   
  Zach Lambert FR Lake Buena Vista DNS   
  Grant Walker SO South Lake DNS   
  Andrew Moffett FR Faith Christian DNS   
  Jason Lee SO Viera DNS   
  Matthew Naberhaus SO Viera DNS   
  Miguel Torres Plaza SR Cypress Creek DNS   
  Luca Emmans FR Lake Nona DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 5:27.95 -
11 Mighty Sun SO Windermere Prep 5:40.73 -
15 Eshan Ali SO Windermere Prep 5:47.42 -
16 Christopher Guadalupe JR Lake Buena Vista 5:52.20 -
17 Kaleo Fornoles FR South Lake 5:56.74 -
18 Christian Stephenson FR Lake Nona 6:04.93 -
19 Sebastian Lopez JR Boone 6:07.73 -
20 Santiago Sanchez JR Faith Christian 6:15.64 -
21 Sydney Lambert JR Lake Buena Vista 6:16.20 -
22 Jayden Paul FR Cypress Creek 6:22.71 -
23 Boe Fines JR Lake Nona 6:28.09 -
24 Aaron Turner FR Cypress Creek 6:58.88 -
25 Anthony Aziz SO Lake Nona 7:37.16 -
26 Kennth Wu SO Lake Nona 7:47.54 -
  Luca Emmans FR Lake Nona DNS   
  Andrew Moffett FR Faith Christian DNS   
  Jonathan Paul JR Cypress Creek DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santos Aguilar SR South Lake 4:29.01 10
2 Gian Thundiyil JR Boone 4:50.88 8
3 Charles Holden SR Windermere Prep 4:52.41 6
4 DJim Pierre FR Evans 5:05.85 5
5 Javier Mendoza FR Boone 5:06.49 4
6 Jason Lespier SR Freedom (Orlando) 5:13.03 3
7 Marcus Pratt SR Freedom (Orlando) 5:20.55 2
8 Zev Jungreis JR South Lake 5:20.58 1
10 Kody Kest 7 Faith Christian 5:32.95 -
12 Carter Grace JR Lake Nona 5:41.54 -
13 Owen Euler FR Boone 5:43.20 -
14 Jerome Dawens SO Cypress Creek 5:43.92 -
  Zach Lambert FR Lake Buena Vista DNS   
  Grant Walker SO South Lake DNS   
  Jason Lee SO Viera DNS   
  Matthew Naberhaus SO Viera DNS   
  Miguel Torres Plaza SR Cypress Creek DNS