April 13, 2022
|
Freedom (Orlando) - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brant Josephs JR Windermere Prep 2:10.80 2:01.11 2:31.39 2:04.75 1:33.26 10
2 Evan Boudreau JR Lake Nona 2:03.79 2:05.04 2:25.05 2:21.30 2:20.05 8
3 Lorenzo Allwood SO Windermere Prep 2:17.88 2:05.34 2:15.37 1:37.77 2:26.65 6
4 Andrew Nyland SO Foundation Academy 2:33.49 2:06.85 1:33.87 2:27.15 2:00.51 5
5 Patrick Holden SO Windermere Prep 1:39.29 2:07.29 2:03.48 1:30.38 1:31.65 4
6 Dean Shuffield JR Windermere Prep 2:24.61 2:07.97 2:41.25 1:46.22 2:07.97 3
7 Brandon McNulty SO Boone 2:24.40 2:11.27 2:13.90 2:09.96 2:49.34 2
8 Grant Hornbeck SO Boone 2:32.37 2:11.35 2:06.10 2:41.56 2:21.86 1
9 Caleb Cheng SO Windermere Prep 1:54.30 2:11.38 2:50.80 2:10.07 2:33.72 -
10 Kaleb Raetz JR Lake Nona 2:20.59 2:13.89 2:29.96 2:51.38 2:00.50 -
11 Joshua Cargill SR South Lake 2:28.69 2:13.95 2:52.80 2:11.28 2:50.12 -
12 Zachariah Mahdi SR Freedom (Orlando) 2:21.26 2:14.53 1:57.05 2:50.86 2:52.20 -
13 Remmy Santana SO Lake Buena Vista 2:24.14 2:17.27 1:48.45 1:48.45 2:31.00 -
14 Zev Jungreis JR South Lake 2:40.68 2:19.72 1:55.97 1:37.81 1:43.40 -
15 Kaiden Saint Esteben SO Boone 2:04.80 2:20.22 2:06.20 2:52.47 1:56.39 -
16 Jason Lespier SR Freedom (Orlando) 2:18.50 2:21.32 2:38.28 2:17.08 2:46.76 -
17 Rafael Stresser Ribeiro FR Windermere Prep 2:50.08 2:21.73 2:30.24 3:00.00 2:44.41 -
18 Allen Labady SO Evans 1:40.82 2:22.00 2:57.50 2:39.04 2:36.20 -
19 Clark Keiser SO Boone 2:45.22 2:22.43 1:59.65 1:52.52 2:30.98 -
20 Caleb Nunn SR Lake Nona 2:10.41 2:24.90 2:01.72 2:06.07 2:19.11 -
21 Brennon Curtis SO Viera 2:33.35 2:27.45 2:51.05 2:53.99 1:46.17 -
22 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 2:59.98 2:28.74 2:15.36 2:30.23 2:58.49 -
23 Sebastian Rey SO Foundation Academy 2:03.57 2:28.87 1:44.21 2:30.36 1:50.17 -
24 Xavier Scott JR Cypress Creek 2:05.89 2:29.86 2:58.34 2:11.88 2:40.35 -
25 Nicholas Guadalupe SO Lake Buena Vista 3:07.90 2:30.32 3:12.41 2:01.76 2:01.76 -
26 Dylan Nanku FR South Lake 3:05.35 2:30.69 2:38.23 2:18.64 2:42.75 -
27 DJim Pierre FR Evans 2:36.49 2:33.42 2:16.55 2:31.89 2:36.49 -
28 Jonathan Paul JR Cypress Creek 1:53.24 2:41.77 3:22.22 2:02.95 2:45.01 -
29 Jayden Paul FR Cypress Creek 3:16.78 3:00.53 2:22.62 2:49.70 3:07.76 -
30 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 2:20.88 3:12.98 3:34.21 3:22.63 3:20.70 -
31 Elijah Candelario FR Lake Nona 2:36.77 3:15.96 3:37.52 3:17.92 3:57.12 -
  Casey Johnson SR Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Santos Aguilar SR South Lake DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tae-Guk Shin JR Freedom (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tavarus Strawder 8 Calvary Christian (OB) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Christ Gilles JR Lake Buena Vista DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brian Bovey SR Lake Nona DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Brandon McNulty SO Boone 1:52.90 1:33.21 2:11.27 2
10 Kaleb Raetz JR Lake Nona 2:44.69 2:01.84 2:13.89 -
15 Kaiden Saint Esteben SO Boone 2:14.62 2:51.07 2:20.22 -
18 Allen Labady SO Evans 2:36.20 2:00.70 2:22.00 -
19 Clark Keiser SO Boone 2:39.53 2:13.89 2:22.43 -
20 Caleb Nunn SR Lake Nona 1:54.48 2:46.64 2:24.90 -
21 Brennon Curtis SO Viera 2:58.42 2:24.50 2:27.45 -
22 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 1:44.12 2:25.77 2:28.74 -
23 Sebastian Rey SO Foundation Academy 1:47.19 2:24.41 2:28.87 -
24 Xavier Scott JR Cypress Creek 2:10.38 2:55.34 2:29.86 -
25 Nicholas Guadalupe SO Lake Buena Vista 2:15.29 3:07.90 2:30.32 -
26 Dylan Nanku FR South Lake 2:57.82 2:27.68 2:30.69 -
28 Jonathan Paul JR Cypress Creek 3:01.19 2:51.48 2:41.77 -
29 Jayden Paul FR Cypress Creek 3:02.34 3:54.69 3:00.53 -
30 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 3:03.34 3:24.56 3:12.98 -
31 Elijah Candelario FR Lake Nona 3:57.12 2:34.81 3:15.96 -
  Brian Bovey SR Lake Nona DNS DNS DNS   
  Tae-Guk Shin JR Freedom (Orlando) DNS DNS DNS   
  Casey Johnson SR Cypress Creek DNS DNS DNS   
  Tavarus Strawder 8 Calvary Christian (OB) DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brant Josephs JR Windermere Prep 2:01.11 2:01.11 2:20.49 2:35.02 1:42.95 2:02.33 10
2 Evan Boudreau JR Lake Nona 1:27.53 2:05.04 1:33.78 1:45.04 2:12.55 1:40.04 8
3 Lorenzo Allwood SO Windermere Prep 2:19.13 2:05.34 2:21.64 1:59.08 2:10.36 2:25.40 6
4 Andrew Nyland SO Foundation Academy 1:57.97 2:06.85 2:06.85 2:22.08 2:24.61 2:11.93 5
5 Patrick Holden SO Windermere Prep 2:03.48 2:07.29 2:06.02 2:20.02 1:41.84 2:28.93 4
6 Dean Shuffield JR Windermere Prep 2:07.97 2:07.97 1:37.26 2:46.37 2:05.41 2:06.69 3
8 Grant Hornbeck SO Boone 1:46.40 2:11.35 1:39.83 1:45.08 2:27.12 2:49.45 1
9 Caleb Cheng SO Windermere Prep 1:58.25 2:11.38 1:51.68 1:54.30 1:49.05 1:34.60 -
11 Joshua Cargill SR South Lake 1:48.50 2:13.95 1:39.13 2:38.06 2:50.12 1:33.77 -
12 Zachariah Mahdi SR Freedom (Orlando) 2:17.22 2:14.53 2:29.33 2:34.71 1:44.94 2:19.92 -
13 Remmy Santana SO Lake Buena Vista 2:50.22 2:17.27 2:48.85 2:33.75 2:18.65 2:22.76 -
14 Zev Jungreis JR South Lake 2:47.67 2:19.72 2:05.75 2:33.70 2:05.75 2:07.15 -
16 Jason Lespier SR Freedom (Orlando) 2:11.43 2:21.32 2:25.56 2:24.15 1:54.47 2:17.08 -
17 Rafael Stresser Ribeiro FR Windermere Prep 2:14.65 2:21.73 2:51.50 1:54.81 2:37.32 2:27.40 -
27 DJim Pierre FR Evans 2:44.16 2:33.42 2:28.82 2:04.27 1:52.00 1:47.40 -
  Santos Aguilar SR South Lake DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Christ Gilles JR Lake Buena Vista DNS DNS DNS DNS DNS DNS