April 13, 2022
|
Freedom (Orlando) - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 1:00.75 10
2 Solerys Torres SR South Lake 1:02.65 8
3 Emily Manning FR South Lake 1:03.84 6
4 Micah Nunn SO Lake Nona 1:04.64 5
5 Annie Barrero JR Boone 1:04.68 4
6 Lyvia Stansfield SR South Lake 1:04.80 3
7 Jayla Chambers SO Boone 1:05.80 2
8 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:06.39 1
9 Alexandria Zella SR Boone 1:06.66 -
10 Zikora Anyiwo FR Lake Nona 1:08.60 -
11 Bianca Chavannes JR Freedom (Orlando) 1:09.50 -
12 Aracelis Velez JR Lake Buena Vista 1:09.65 -
13 Zaraphina Ann 6 Calvary Christian (OB) 1:11.14 -
14 Ana Valladares FR Lake Buena Vista 1:11.37 -
15 Amanda Estime JR Cypress Creek 1:12.25 -
16 Liana Burgess SO Boone 1:12.71 -
17 Isabella Waters 6 Faith Christian 1:12.99 -
18 Tayra Torres Zapata SR Lake Nona 1:13.59 -
19 Darieliz Llanos SR Boone 1:14.44 -
20 Shannon Aguilar SO Freedom (Orlando) 1:15.06 -
21 Imani Sedenu FR Lake Nona 1:15.63 -
22 Iyanna Allgood FR Lake Buena Vista 1:21.08 -
23 Alejandra Alas Hernandez SR Cypress Creek 1:21.77 -
24 Sophia Abreu JR Lake Buena Vista 1:23.97 -
25 Alyssa Rodriguez FR Faith Christian 1:25.46 -
  Sharon Leonard JR Lake Buena Vista NT   
  Evangelina Schumann SO Calvary Christian (OB) DNS   
  Isabella Collado JR Cypress Creek DNS   
  Hillary Parra JR Lake Buena Vista DNS   
  Lora Simavi SO Calvary Christian (OB) DNS   
  Kaley Earl 7 Foundation Academy DNS   
  Saniyah Williams JR Cypress Creek DNS   
  Jaelynn Rosario SO Cypress Creek DNS   
  Tammy Thelemaque FR Cypress Creek DNS   
  Irena Clough JR Lake Nona DNS   
  Abby Stone 8 Windermere Prep DNS   
  Alivya Spangler SO Lake Nona DNS   
  Keyla DeLeon JR Freedom (Orlando) DNS   
  Hanna Wilson SR Freedom (Orlando) DNS   
  Sarah Vance FR Foundation Academy DNS   
  Autumn Myers 7 Windermere Prep DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Sharon Leonard JR Lake Buena Vista NT   
  Isabella Collado JR Cypress Creek DNS   
  Keyla DeLeon JR Freedom (Orlando) DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Lyvia Stansfield SR South Lake 1:04.80 3
15 Amanda Estime JR Cypress Creek 1:12.25 -
20 Shannon Aguilar SO Freedom (Orlando) 1:15.06 -
21 Imani Sedenu FR Lake Nona 1:15.63 -
  Saniyah Williams JR Cypress Creek DNS   
  Hanna Wilson SR Freedom (Orlando) DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Micah Nunn SO Lake Nona 1:04.64 5
18 Tayra Torres Zapata SR Lake Nona 1:13.59 -
23 Alejandra Alas Hernandez SR Cypress Creek 1:21.77 -
24 Sophia Abreu JR Lake Buena Vista 1:23.97 -
25 Alyssa Rodriguez FR Faith Christian 1:25.46 -
  Evangelina Schumann SO Calvary Christian (OB) DNS   
  Lora Simavi SO Calvary Christian (OB) DNS   
  Hillary Parra JR Lake Buena Vista DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ana Valladares FR Lake Buena Vista 1:11.37 -
16 Liana Burgess SO Boone 1:12.71 -
17 Isabella Waters 6 Faith Christian 1:12.99 -
22 Iyanna Allgood FR Lake Buena Vista 1:21.08 -
  Abby Stone 8 Windermere Prep DNS   
  Autumn Myers 7 Windermere Prep DNS   
  Sarah Vance FR Foundation Academy DNS   
  Kaley Earl 7 Foundation Academy DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jayla Chambers SO Boone 1:05.80 2
11 Bianca Chavannes JR Freedom (Orlando) 1:09.50 -
12 Aracelis Velez JR Lake Buena Vista 1:09.65 -
13 Zaraphina Ann 6 Calvary Christian (OB) 1:11.14 -
19 Darieliz Llanos SR Boone 1:14.44 -
  Jaelynn Rosario SO Cypress Creek DNS   
  Tammy Thelemaque FR Cypress Creek DNS   
  Alivya Spangler SO Lake Nona DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 1:00.75 10
2 Solerys Torres SR South Lake 1:02.65 8
3 Emily Manning FR South Lake 1:03.84 6
5 Annie Barrero JR Boone 1:04.68 4
8 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:06.39 1
9 Alexandria Zella SR Boone 1:06.66 -
10 Zikora Anyiwo FR Lake Nona 1:08.60 -
  Irena Clough JR Lake Nona DNS