March 1, 2022
|
Lake Region High School - Eagle Lake, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Henry Tolliver JR Haines City 53.58
2 Payson Keown JR Haines City 54.50
3 Idris Williams SR Lakeland Christian 55.17
4 Ahmad Tillery JR McKeel 55.67
5 Jack Smith SR Lakeland Christian 55.95
6 Makhia Davis JR Lake Region 56.83
7 Jadon Freeman JR Haines City 57.13
8 Dathan Glover FR Santa Fe Catholic 57.20
9 Kyle Beasley FR George Jenkins 57.77
10 Wayne Jackson SR Haines City 58.00
11 Caden Baker FR George Jenkins 58.10
12 Quan'Tavios Callaway SO Lake Region 58.30
13 Clifton Morris JR Lake Region 58.69
14 Solomon Cleveland JR Lakeland Christian 58.84
15 Ben Hill SO Geneva Classical Academy 59.54
16 Jacob Allen JR Lakeland Christian 59.67
17 Jomar Rodriguez JR McKeel 59.81
18 Evrald Thompson JR Lake Region 59.87
19 Matthew Medrano SO Lake Region 1:00.01
20 Samuel Otero FR George Jenkins 1:00.45
21 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 1:01.98
22 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 1:02.34
23 Lensley Pierre-Louis SO Lake Region 1:03.19
24 Connor Legendre SR Lake Region 1:03.59
25 DaMarcus Vickers JR Santa Fe Catholic 1:03.60
26 Kamarion Stacey JR Santa Fe Catholic 1:03.78
27 Javien Burnham FR McKeel 1:04.26
28 Avery Cassell FR Lakeland Christian 1:04.30
29 Jackson Snell SO George Jenkins 1:04.47
30 Brandon Thompson JR Haines City 1:05.42
31 Gadiel Centeno JR George Jenkins 1:05.48
32 Nazhier Wilson SO Lake Region 1:06.48
33 Anthony Jenkins FR George Jenkins 1:07.18
34 Jackson Ince FR George Jenkins 1:07.57
35 Ethan Cornelius SO George Jenkins 1:07.81
36 Tyler Martelly SO Lake Region 1:08.51
37 Brandon Milo FR George Jenkins 1:08.77
38 DJ Allen FR Lakeland Christian 1:10.35
39 Traveon Williams SO Lake Region 1:11.20
40 Jarvis Johnson SR Lake Region 1:12.52
41 Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic 1:13.54
  Michael Mclaurin SR Lake Region DNF
  Jamarius Edler FR Lake Region DNS
  Kyle Rogalski FR George Jenkins DNS
  Jayden Mizell SO George Jenkins DNS
  Emory Butler FR George Jenkins DNS
  Zack Hatch SO Santa Fe Catholic DNS
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DNS
  Nathan Hatch SR Santa Fe Catholic DNS
  Jason Davis SO George Jenkins DNS
  Caleb Lackey FR Santa Fe Catholic DNS
  Jase Severit 7 McKeel DNS
  ReeMari Collins JR Lakeland Christian DNS
  Cooper Philpot SO Lakeland Christian DNS
  Javon Mapp SO George Jenkins DNS
  Tylan Idleburg FR Lake Region DNS
  Damian Velasquez FR Lake Region DNS
  Jhadbiel Morales SO Lake Region DNS
  Melchi Guillaume 7 Frostproof DNS
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Henry Tolliver JR Haines City 53.58
2 Payson Keown JR Haines City 54.50
8 Dathan Glover FR Santa Fe Catholic 57.20
11 Caden Baker FR George Jenkins 58.10
14 Solomon Cleveland JR Lakeland Christian 58.84
  Cooper Philpot SO Lakeland Christian DNS
  Javon Mapp SO George Jenkins DNS
  Jason Davis SO George Jenkins DNS
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Ahmad Tillery JR McKeel 55.67
5 Jack Smith SR Lakeland Christian 55.95
15 Ben Hill SO Geneva Classical Academy 59.54
20 Samuel Otero FR George Jenkins 1:00.45
21 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 1:01.98
22 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 1:02.34
29 Jackson Snell SO George Jenkins 1:04.47
  ReeMari Collins JR Lakeland Christian DNS
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jadon Freeman JR Haines City 57.13
9 Kyle Beasley FR George Jenkins 57.77
12 Quan'Tavios Callaway SO Lake Region 58.30
23 Lensley Pierre-Louis SO Lake Region 1:03.19
36 Tyler Martelly SO Lake Region 1:08.51
  Nathan Hatch SR Santa Fe Catholic DNS
  Tylan Idleburg FR Lake Region DNS
  Kyle Rogalski FR George Jenkins DNS
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Matthew Medrano SO Lake Region 1:00.01
24 Connor Legendre SR Lake Region 1:03.59
31 Gadiel Centeno JR George Jenkins 1:05.48
39 Traveon Williams SO Lake Region 1:11.20
41 Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic 1:13.54
  Zack Hatch SO Santa Fe Catholic DNS
  Caleb Lackey FR Santa Fe Catholic DNS
  Jamarius Edler FR Lake Region DNS
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Idris Williams SR Lakeland Christian 55.17
6 Makhia Davis JR Lake Region 56.83
13 Clifton Morris JR Lake Region 58.69
16 Jacob Allen JR Lakeland Christian 59.67
17 Jomar Rodriguez JR McKeel 59.81
32 Nazhier Wilson SO Lake Region 1:06.48
  Michael Mclaurin SR Lake Region DNF
  Emory Butler FR George Jenkins DNS
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 DaMarcus Vickers JR Santa Fe Catholic 1:03.60
30 Brandon Thompson JR Haines City 1:05.42
35 Ethan Cornelius SO George Jenkins 1:07.81
37 Brandon Milo FR George Jenkins 1:08.77
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DNS
  Jase Severit 7 McKeel DNS
  Jayden Mizell SO George Jenkins DNS
  Melchi Guillaume 7 Frostproof DNS
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Wayne Jackson SR Haines City 58.00
27 Javien Burnham FR McKeel 1:04.26
28 Avery Cassell FR Lakeland Christian 1:04.30
33 Anthony Jenkins FR George Jenkins 1:07.18
34 Jackson Ince FR George Jenkins 1:07.57
38 DJ Allen FR Lakeland Christian 1:10.35
  Damian Velasquez FR Lake Region DNS
  Jhadbiel Morales SO Lake Region DNS
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Evrald Thompson JR Lake Region 59.87
26 Kamarion Stacey JR Santa Fe Catholic 1:03.78
40 Jarvis Johnson SR Lake Region 1:12.52