April 1, 2022
|
Orange Park - Orange Park, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaylen Lewis FR Mandarin 22.26 24.49 22.49 20.93 10
2 Cameron Rulli SR Mandarin 22.38 22.16 17.91 17.68 8
3 Lawrence Thomas JR Orange Park 22.46 17.30 21.12 27.41 6
4 Michael Williams SR Eastside 22.66 24.70 25.16 22.44 5
5 Brent King SR Gainesville 22.68 16.79 28.58 16.33 4
6 Jermel Brown SO Orange Park 22.83 24.43 26.72 20.55 3
7 Stephen Degregorio FR Mandarin 22.90 21.99 16.26 24.74 2
8 Jerry Vil JR Ridgeview (OP) 22.94 27.07 29.37 21.57 1
9 Nolan Chambers JR Orange Park 23.06 27.91 24.22 28.83 -
10 Amarrion Grant SO Oakleaf 23.14 25.46 22.45 25.46 -
11 Abram Wright JR Fleming Island 23.21 20.66 27.16 22.05 -
12 C'ontrae Clark SR Palatka 23.21 24.84 18.11 22.98 -
13 Kaylib Singleton FR Fleming Island 23.41 19.90 19.20 17.56 -
14 Chavaris Dumas JR Palatka 23.44 21.10 19.93 27.90 -
15 Dyoni Hill SR Gainesville 23.45 29.32 22.98 24.63 -
16 Malik Brown SO Mandarin 23.48 24.66 23.95 27.71 -
17 Kennith Martin FR Eastside 23.51 18.34 27.51 23.98 -
18 Devin Collins FR Oakleaf 23.60 28.32 17.94 27.38 -
19 Shawn Cunningham JR Ridgeview (OP) 23.61 20.54 25.27 22.43 -
20 Kenley Hilaire JR Clay 23.68 26.05 26.05 30.08 -
21 Jamo Williams SO Eastside 23.75 18.29 18.05 17.10 -
22 Cibastian Broughton FR Fleming Island 23.87 26.98 24.59 25.78 -
23 Jaden Edwards SR Gainesville 24.03 24.27 30.28 29.80 -
24 Jabere Johnson SO Eastside 24.18 18.38 20.07 24.43 -
25 John Yulee SO Ridgeview (OP) 24.23 17.45 21.57 17.93 -
26 Bridger Espinosa JR St. Johns Country Day 24.28 30.84 29.14 19.19 -
27 Korey Huff SR Oakleaf 24.29 19.68 22.59 18.22 -
28 Zayne Migliore JR Clay 24.44 23.47 21.02 25.91 -
29 Corey Washington JR Oakleaf 24.44 21.51 22.00 21.02 -
30 Daniel Richardson FR Orange Park 24.45 30.81 30.57 29.34 -
31 Brian Green JR Orange Park 24.72 28.93 29.17 29.17 -
32 Kameron Davis SR Tohopekaliga 25.00 28.00 27.00 17.75 -
33 Matthew Mirfield SO Fernandina Beach 25.03 22.28 27.29 21.53 -
34 Shepherd Rozier SO Keystone Heights 25.08 28.60 27.84 22.07 -
35 Daunte Riggins SR Tohopekaliga 25.18 25.44 30.72 29.97 -
36 Jabari Barnes JR Ridgeview (OP) 25.20 23.94 32.76 21.42 -
37 Q'juan Nelson SR Palatka 25.23 32.55 18.42 27.00 -
38 Willie Pollard SO Bradford 25.26 28.30 25.26 29.31 -
39 Winston Cassan SR Orange Park 25.31 29.11 26.33 20.00 -
40 Josiah Swaby SO Clay 25.35 32.71 28.90 28.90 -
41 Antonio Thomas FR Clay 25.41 21.09 23.89 21.35 -
42 Joshua Sanchez II JR Fernandina Beach 25.44 29.51 32.06 31.30 -
43 Jaden Park SO Keystone Heights 25.48 17.84 27.01 19.62 -
44 Malik Edwards JR Gainesville 25.53 27.07 24.77 25.02 -
45 Jayden Oliver SO Tohopekaliga 25.66 26.95 20.53 30.54 -
46 Ne-O Addison FR Bradford 26.11 27.68 22.72 22.46 -
47 Terrance Jones FR Fernandina Beach 26.30 29.20 19.73 21.57 -
48 Terrance Thomas SO Middleburg 26.31 22.63 18.95 32.63 -
49 Malik Pearson JR Orange Park 26.72 21.11 24.85 19.51 -
50 Josiah Durrenberger FR Keystone Heights 27.26 23.99 34.08 29.44 -
51 Reyden Rivera 8 St. Johns Country Day 28.96 34.18 26.36 29.54 -
52 Garrett Roberson FR Keystone Heights 31.07 24.86 34.18 39.15 -
Boys' 200 Meters Section 1
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaylen Lewis FR Mandarin 22.26 18.93 27.61 19.37 18.26 10
2 Cameron Rulli SR Mandarin 22.38 29.10 19.47 25.74 28.65 8
3 Lawrence Thomas JR Orange Park 22.46 17.97 20.67 17.07 17.07 6
8 Jerry Vil JR Ridgeview (OP) 22.94 29.37 16.98 28.45 24.55 1
12 C'ontrae Clark SR Palatka 23.21 24.14 29.48 27.86 19.96 -
15 Dyoni Hill SR Gainesville 23.45 18.76 16.65 26.50 25.33 -
37 Q'juan Nelson SR Palatka 25.23 19.18 22.46 32.55 23.72 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Michael Williams SR Eastside 19.94 27.88 22.66 25.84 17.68 29.46 5
5 Brent King SR Gainesville 29.03 28.13 22.68 17.92 21.55 23.59 4
6 Jermel Brown SO Orange Park 27.17 27.17 22.83 16.67 22.15 23.52 3
10 Amarrion Grant SO Oakleaf 18.28 25.46 23.14 18.28 16.66 23.38 -
18 Devin Collins FR Oakleaf 17.00 23.60 23.60 17.70 18.88 25.02 -
21 Jamo Williams SO Eastside 19.72 29.22 23.75 23.75 25.42 22.57 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Stephen Degregorio FR Mandarin 24.97 20.16 22.90 18.32 2
11 Abram Wright JR Fleming Island 29.48 18.57 23.21 21.82 -
14 Chavaris Dumas JR Palatka 29.77 22.74 23.44 28.84 -
16 Malik Brown SO Mandarin 28.65 24.19 23.48 23.01 -
23 Jaden Edwards SR Gainesville 23.79 18.27 24.03 28.36 -
25 John Yulee SO Ridgeview (OP) 25.69 16.97 24.23 23.51 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Nolan Chambers JR Orange Park 23.06 -
13 Kaylib Singleton FR Fleming Island 23.41 -
17 Kennith Martin FR Eastside 23.51 -
19 Shawn Cunningham JR Ridgeview (OP) 23.61 -
22 Cibastian Broughton FR Fleming Island 23.87 -
24 Jabere Johnson SO Eastside 24.18 -
27 Korey Huff SR Oakleaf 24.29 -
32 Kameron Davis SR Tohopekaliga 25.00 -
Boys' 200 Meters Section 5
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Kenley Hilaire JR Clay 19.42 23.92 27.71 23.45 23.68 -
26 Bridger Espinosa JR St. Johns Country Day 23.31 20.16 28.65 26.95 24.28 -
28 Zayne Migliore JR Clay 24.93 31.04 20.29 18.09 24.44 -
30 Daniel Richardson FR Orange Park 29.59 19.08 30.08 21.52 24.45 -
34 Shepherd Rozier SO Keystone Heights 19.57 23.83 28.34 26.84 25.08 -
42 Joshua Sanchez II JR Fernandina Beach 24.17 20.86 30.79 22.90 25.44 -
44 Malik Edwards JR Gainesville 29.62 24.77 26.81 33.19 25.53 -
Boys' 200 Meters Section 6
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
33 Matthew Mirfield SO Fernandina Beach 25.03 18.78 29.79 17.53 25.03 -
39 Winston Cassan SR Orange Park 24.05 27.85 26.33 30.63 25.31 -
40 Josiah Swaby SO Clay 19.52 25.86 31.95 22.06 25.35 -
43 Jaden Park SO Keystone Heights 27.52 23.96 22.68 23.96 25.48 -
46 Ne-O Addison FR Bradford 31.86 30.03 23.76 23.50 26.11 -
47 Terrance Jones FR Fernandina Beach 33.14 19.73 33.93 22.36 26.30 -
49 Malik Pearson JR Orange Park 33.40 23.25 18.71 20.58 26.72 -
Boys' 200 Meters Section 7
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
31 Brian Green JR Orange Park 17.31 24.72 18.54 31.89 20.03 31.89 21.76 -
35 Daunte Riggins SR Tohopekaliga 26.44 25.18 23.67 23.67 30.22 21.41 27.20 -
38 Willie Pollard SO Bradford 17.69 25.26 19.71 25.52 32.34 21.48 32.84 -
48 Terrance Thomas SO Middleburg 21.05 26.31 30.00 30.00 29.47 33.15 27.10 -
50 Josiah Durrenberger FR Keystone Heights 32.17 27.26 22.90 24.81 34.62 25.08 33.53 -
51 Reyden Rivera 8 St. Johns Country Day 28.38 28.96 26.65 21.14 25.78 26.94 21.72 -
52 Garrett Roberson FR Keystone Heights 39.15 31.07 35.11 21.75 27.03 37.60 33.87 -
Boys' 200 Meters Section 8
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Corey Washington JR Oakleaf 24.44 -
36 Jabari Barnes JR Ridgeview (OP) 25.20 -
41 Antonio Thomas FR Clay 25.41 -
45 Jayden Oliver SO Tohopekaliga 25.66 -