April 9, 2022
|
Pensacola Washington - Pensacola, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariyana Williams JR Washington (Pensacola) 57.43 10
2 Jayla Rudolph JR Pine Forest 1:00.60 8
3 Kamiya Davis SO Pine Forest 1:02.70 6
4 Kayla Balfour JR Pensacola Catholic 1:02.93 4
5 Alexis Dillard SR Pensacola Catholic 1:04.46 3
6 Chrisshona Bargaineer FR Pine Forest 1:05.16 2
7 Skyy Beeks SO West Florida 1:06.26 1
8 Darien Atkins SR Pensacola Christian 1:06.69 -
9 Jamaia Bryant SR Pine Forest 1:07.12   
10 Caroline Rimmer SR Pensacola Christian 1:07.33 -
11 Karis Fiddler FR West Florida 1:07.39 -
12 Samantha Clark SR Pensacola Christian 1:08.19 -
13 Mikayla Stutts FR West Florida 1:09.14 -
14 Brianna Harris SO Tate 1:09.31 -
15 Joy Dumelle SO Escambia 1:10.46 -
16 Jakayla Dixon JR Escambia 1:10.90 -
17 Asia Jefferson JR Washington (Pensacola) 1:11.52 -
18 Sarah Long SO Northview 1:14.47 -
19 Samaria Brooks SR Washington (Pensacola) 1:14.63 -
20 Chloe Criswell SO Northview 1:15.01 -
21 Jamaria Crosby FR Pensacola 1:15.22 -
22 Shelby Kent JR Northview 1:16.10 -
23 Dionna Basnight SR Pensacola 1:16.19 -
24 Jamaya James JR Washington (Pensacola) 1:16.72 -
25 Raleigh Gibson SO Northview 1:19.17 -
26 Bella Lantigua SO Tate 1:22.74 -
27 Maci Wright SO Pensacola 1:23.47 -
28 Michelle Williams SR Pensacola 1:26.28 -
  Maria Weaver FR Tate DNS   
  K'lahni Dyer JR Tate DNS   
  Brianna Sheppard SR Pensacola Christian DNS   
  Lila Turbiville JR West Florida DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Asia Jefferson JR Washington (Pensacola) 1:11.52 -
22 Shelby Kent JR Northview 1:16.10 -
24 Jamaya James JR Washington (Pensacola) 1:16.72 -
  Lila Turbiville JR West Florida DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Samaria Brooks SR Washington (Pensacola) 1:14.63 -
27 Maci Wright SO Pensacola 1:23.47 -
28 Michelle Williams SR Pensacola 1:26.28 -
  Maria Weaver FR Tate DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Joy Dumelle SO Escambia 1:10.46 -
16 Jakayla Dixon JR Escambia 1:10.90 -
18 Sarah Long SO Northview 1:14.47 -
20 Chloe Criswell SO Northview 1:15.01 -
21 Jamaria Crosby FR Pensacola 1:15.22 -
23 Dionna Basnight SR Pensacola 1:16.19 -
25 Raleigh Gibson SO Northview 1:19.17 -
26 Bella Lantigua SO Tate 1:22.74 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Kayla Balfour JR Pensacola Catholic 1:02.93 4
6 Chrisshona Bargaineer FR Pine Forest 1:05.16 2
8 Darien Atkins SR Pensacola Christian 1:06.69 -
9 Jamaia Bryant SR Pine Forest 1:07.12   
11 Karis Fiddler FR West Florida 1:07.39 -
12 Samantha Clark SR Pensacola Christian 1:08.19 -
14 Brianna Harris SO Tate 1:09.31 -
  K'lahni Dyer JR Tate DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariyana Williams JR Washington (Pensacola) 57.43 10
2 Jayla Rudolph JR Pine Forest 1:00.60 8
3 Kamiya Davis SO Pine Forest 1:02.70 6
5 Alexis Dillard SR Pensacola Catholic 1:04.46 3
7 Skyy Beeks SO West Florida 1:06.26 1
10 Caroline Rimmer SR Pensacola Christian 1:07.33 -
13 Mikayla Stutts FR West Florida 1:09.14 -
  Brianna Sheppard SR Pensacola Christian DNS