February 26, 2022
|
Bishop Snyder - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters Finals

W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabrielle Johnson JR Bishop Kenny 12.39 10
2 Anna Bachman JR Bartram Trail 12.57 8
3 Skyler Watts SO Episcopal 12.64 6
4 Carmen Roundtree JR Bolles 12.85 5
5 Jaime Preston JR Bishop Snyder 13.11 4
6 Olivia Bori JR Bartram Trail 13.38 3
7 Kennedy Berkley FR Fleming Island 13.39 2
8 Alessandra Martin SR Fleming Island 13.41 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Gabrielle Johnson JR Bishop Kenny 12.26 1.4
2 Skyler Watts SO Episcopal 12.44 1.0
3 Anna Bachman JR Bartram Trail 12.53 1.5
4 Arianna Eason SR Oakleaf 12.67 0.5
5 Carmen Roundtree JR Bolles 12.73 0.8
6 Jaime Preston JR Bishop Snyder 12.99 1.4
7 Alessandra Martin SR Fleming Island 13.06 1.4
8 Kennedy Berkley FR Fleming Island 13.15 1.5
9 Olivia Bori JR Bartram Trail 13.17 1.4
10 Emily Crocker SO Bishop Kenny 13.23 1.7
11 Landry Kelley SO Christs Church Academy 13.31 1.4
12 Michaela Chrisphonte SR Bishop Kenny 13.34 1.7
13 Alyssa Lange SR Bartram Trail 13.38 0.8
14 Cameron Jackson JR Bartram Trail 13.54 1.4
15 Angela Arnold SR Fleming Island 13.54 1.0
16 Erin Buckley JR Bishop Kenny 13.55 0.5
17 Nadalea Colbert JR Raines 13.55 +0.0
18 Halima Cagnani SR Bartram Trail 13.60 0.3
19 Kareema Blackshear FR Raines 13.61 1.4
20 Sydney Odom SR Oakleaf 13.72 0.5
21 Hope Taylor SO Trinity Christian (Jax) 13.86 +0.0
22 Alyssa Blackshear SO Bishop Kenny 13.94 1.7
23 Autumn Nesmith FR Orange Park 14.13 1.7
24 Ellie Wilhelm SR Bishop Snyder 14.15 1.4
25 Khloe Annis SO Bartram Trail 14.24 1.5
26 Ellie Garces SO Christs Church Academy 14.24 1.0
27 Journi Galmore FR Trinity Christian (Jax) 14.28 0.3
28 Leah Muniz FR West Nassau 14.31 1.4
29 Layla Guy SO Episcopal 14.33 +0.0
30 Amelia Batrous JR West Nassau 14.38 1.7
31 Leila Futschek SR Orange Park 14.44 1.4
32 Tiffani Thomas FR Raines 14.45 +0.0
33 Gabriella Musa SO Fleming Island 14.58 1.4
34 Julia Barrow FR Episcopal 14.66 0.8
35 Jamyah Oswell FR Trinity Christian (Jax) 14.80 0.3
36 Avery Guidi SR Fleming Island 15.10 1.7
37 Jessica Sainvilus SR Orange Park 15.32 1.5
38 Simone Lee SO Raines 15.36 +0.0
39 Ashlynne Winter FR Harvest Community 15.48 0.3
40 Laurana Palmer JR West Nassau 15.52 1.5
41 Gracie Carpenter FR West Nassau 15.59 1.4
42 Jada Bartley 8 Trinity Christian (Jax) 15.61 0.5
43 Tamiaya Telfair JR Raines 15.61 +0.0
44 Ari Marcellino FR Harvest Community 15.61 1.4
45 Addison Frisbee SO St. Johns Country Day 15.72 1.0
46 Sophie Mejias 8 St. Johns Country Day 15.95 1.0
47 Keagan Hendrix SR Fleming Island 16.14 1.5
48 Aime Paulson FR West Nassau 16.18 1.0
49 Izzy Quickstad 6 St. Johns Country Day 16.45 1.5
50 Melania Howell SO Harvest Community 16.84 1.0
51 Emma Odum JR Harvest Community 17.07 0.8
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Halima Cagnani SR Bartram Trail 13.60
27 Journi Galmore FR Trinity Christian (Jax) 14.28
35 Jamyah Oswell FR Trinity Christian (Jax) 14.80
39 Ashlynne Winter FR Harvest Community 15.48
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabrielle Johnson JR Bishop Kenny 12.26
9 Olivia Bori JR Bartram Trail 13.17
11 Landry Kelley SO Christs Church Academy 13.31
14 Cameron Jackson JR Bartram Trail 13.54
31 Leila Futschek SR Orange Park 14.44
41 Gracie Carpenter FR West Nassau 15.59
44 Ari Marcellino FR Harvest Community 15.61
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Skyler Watts SO Episcopal 12.44
15 Angela Arnold SR Fleming Island 13.54
26 Ellie Garces SO Christs Church Academy 14.24
45 Addison Frisbee SO St. Johns Country Day 15.72
46 Sophie Mejias 8 St. Johns Country Day 15.95
48 Aime Paulson FR West Nassau 16.18
50 Melania Howell SO Harvest Community 16.84
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Carmen Roundtree JR Bolles 12.73
13 Alyssa Lange SR Bartram Trail 13.38
34 Julia Barrow FR Episcopal 14.66
51 Emma Odum JR Harvest Community 17.07
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Arianna Eason SR Oakleaf 12.67
16 Erin Buckley JR Bishop Kenny 13.55
20 Sydney Odom SR Oakleaf 13.72
42 Jada Bartley 8 Trinity Christian (Jax) 15.61
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Nadalea Colbert JR Raines 13.55
21 Hope Taylor SO Trinity Christian (Jax) 13.86
29 Layla Guy SO Episcopal 14.33
32 Tiffani Thomas FR Raines 14.45
38 Simone Lee SO Raines 15.36
43 Tamiaya Telfair JR Raines 15.61
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Anna Bachman JR Bartram Trail 12.53
8 Kennedy Berkley FR Fleming Island 13.15
25 Khloe Annis SO Bartram Trail 14.24
37 Jessica Sainvilus SR Orange Park 15.32
40 Laurana Palmer JR West Nassau 15.52
47 Keagan Hendrix SR Fleming Island 16.14
49 Izzy Quickstad 6 St. Johns Country Day 16.45
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Emily Crocker SO Bishop Kenny 13.23
12 Michaela Chrisphonte SR Bishop Kenny 13.34
22 Alyssa Blackshear SO Bishop Kenny 13.94
23 Autumn Nesmith FR Orange Park 14.13
30 Amelia Batrous JR West Nassau 14.38
36 Avery Guidi SR Fleming Island 15.10
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jaime Preston JR Bishop Snyder 12.99
7 Alessandra Martin SR Fleming Island 13.06
19 Kareema Blackshear FR Raines 13.61
24 Ellie Wilhelm SR Bishop Snyder 14.15
28 Leah Muniz FR West Nassau 14.31
33 Gabriella Musa SO Fleming Island 14.58