March 3, 2022
|
Providence School - Jacksonville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Stricklin SR Harvest Community 2:07.79 10
2 Leo Vasquez SR Duval Charter 2:17.11 8
3 Claude Loftin SO Providence 2:17.61 6
4 Walker White 8 Providence 2:17.66 5
5 Connor Freeland FR Mandarin 2:17.84 4
6 Andrew Toupin SR Mandarin 2:18.54 3
7 Kendyel Furtick FR Mandarin 2:18.68 2
8 Caleb Bost SO Providence 2:20.31 1
9 Maurico Torrez SR Duval Charter 2:22.12 -
10 Caleb Olan FR Trinity Christian (Jax) 2:22.25 -
11 Luca MacClellan SO Providence 2:22.65 -
12 Noah Jacobo SO Harvest Community 2:22.79 -
13 Sean Cunningham 7 Providence 2:23.67 -
14 Hayden Edinger 8 Providence 2:24.82 -
15 Cole Manselle 8 Eagles View 2:25.31 -
16 Bryce Gunter FR Interlachen 2:26.52 -
17 Jack Sessions 8 Providence 2:28.67 -
18 Connor Popp SR Providence 2:29.80 -
19 Addison Allen 8 Florida Deaf and Blind 2:33.44 -
20 Jonathan Okey SO Trinity Christian (Jax) 2:33.53 -
21 JaiShawn Anderson SR Trinity Christian (Jax) 2:34.35 -
22 Noah Taunton FR Harvest Community 2:41.62 -
23 Jamorien Scott 8 Florida Deaf and Blind 2:44.06 -
24 Johnny Breen 8 Christs Church Academy 2:44.61 -
25 Harrison Kozlowski 8 Providence 2:45.92 -
26 Michael Breen SO Christs Church Academy 2:48.03 -
27 Noa Torres FR Christs Church Academy 2:51.07 -
28 Mason Kirts FR Eagles View 2:54.18 -
29 Dennis Bogden SO Interlachen 3:14.12 -
  Jon Trabitzsch JR Duval Charter DNS   
  Josiah Watkins FR Mandarin DNS   
  Zion Dugan SR St. Johns Country Day DNS   
  Cameron Young JR Mandarin DNS   
  Tyler Chapman FR Trinity Christian (Jax) DNS   
  Mason Card SO Hilliard DNS   
  Mark Wingate JR Hilliard DNS   
  Roberto Centeno SO Florida Deaf and Blind DNS   
  Jake Holeva JR Christs Church Academy DNS   
  Anthony Boulton SR Providence DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Sean Cunningham 7 Providence 2:23.67 -
16 Bryce Gunter FR Interlachen 2:26.52 -
19 Addison Allen 8 Florida Deaf and Blind 2:33.44 -
20 Jonathan Okey SO Trinity Christian (Jax) 2:33.53 -
21 JaiShawn Anderson SR Trinity Christian (Jax) 2:34.35 -
22 Noah Taunton FR Harvest Community 2:41.62 -
23 Jamorien Scott 8 Florida Deaf and Blind 2:44.06 -
24 Johnny Breen 8 Christs Church Academy 2:44.61 -
25 Harrison Kozlowski 8 Providence 2:45.92 -
26 Michael Breen SO Christs Church Academy 2:48.03 -
27 Noa Torres FR Christs Church Academy 2:51.07 -
28 Mason Kirts FR Eagles View 2:54.18 -
29 Dennis Bogden SO Interlachen 3:14.12 -
  Mark Wingate JR Hilliard DNS   
  Anthony Boulton SR Providence DNS   
  Roberto Centeno SO Florida Deaf and Blind DNS   
  Jon Trabitzsch JR Duval Charter DNS   
  Mason Card SO Hilliard DNS   
  Zion Dugan SR St. Johns Country Day DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Stricklin SR Harvest Community 2:07.79 10
2 Leo Vasquez SR Duval Charter 2:17.11 8
3 Claude Loftin SO Providence 2:17.61 6
4 Walker White 8 Providence 2:17.66 5
5 Connor Freeland FR Mandarin 2:17.84 4
6 Andrew Toupin SR Mandarin 2:18.54 3
7 Kendyel Furtick FR Mandarin 2:18.68 2
8 Caleb Bost SO Providence 2:20.31 1
9 Maurico Torrez SR Duval Charter 2:22.12 -
10 Caleb Olan FR Trinity Christian (Jax) 2:22.25 -
11 Luca MacClellan SO Providence 2:22.65 -
12 Noah Jacobo SO Harvest Community 2:22.79 -
14 Hayden Edinger 8 Providence 2:24.82 -
15 Cole Manselle 8 Eagles View 2:25.31 -
17 Jack Sessions 8 Providence 2:28.67 -
18 Connor Popp SR Providence 2:29.80 -
  Josiah Watkins FR Mandarin DNS   
  Cameron Young JR Mandarin DNS   
  Tyler Chapman FR Trinity Christian (Jax) DNS   
  Jake Holeva JR Christs Church Academy DNS