March 19, 2022
|
Westminster Academy - Ft. Lauderdale, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Scarlett Baur 8 Palmer Trinity 1:03.79 10
2 Reehanna Hyppolite 7 Atlantic Christian 1:05.85 8
3 KiAndra Griffith 8 Westminster Academy 1:06.15 6
4 Sian Kellier 8 NSU University 1:06.53 5
5 Tea Starks 8 NSU University 1:10.39 4
6 Bianca Verily 7 Abundant Life Christian Academ 1:11.49 3
7 Kasiya Davis 7 Boca Raton Christian 1:11.81 2
8 Piper Baxter 7 Boca Raton Christian 1:12.98 1
9 Kristal Lopez 7 Abundant Life Christian Academ 1:13.33 -
10 Isabella Bayas 7 Palmer Trinity 1:14.29 -
11 Angela Cushaney 6 NSU University 1:14.46 -
12 Gabrielle Gregory 7 Boca Raton Christian 1:17.14 -
13 Zaria Leger 7 Abundant Life Christian Academ 1:17.26 -
14 Kaitlyn Stephens 6 NSU University 1:17.32 -
15 Madilyn Caldwell 8 Jupiter Christian 1:19.22 -
16 Veronika Goliakov 8 NSU University 1:19.63 -
17 Sophia Izquierdo 6 Horeb Christian 1:20.54 -
18 Elaineda Alince 8 Somerset Prep (NL) 1:22.45 -
19 Capri Park 7 Westminster Academy 1:25.80 -
20 Anika Mishra 7 Summit Questa Middle School 1:27.68 -
21 Olivia Janvier 8 NSU University 1:29.30 -
22 Sophia Vera 6 Westminster Academy 1:32.40 -
23 Madison Pettigrew 8 Atlantic Christian 1:33.38 -
24 Eleah Williams 7 Phyl's Academy 1:39.13 -
25 Mariah Vasquez 6 Horeb Christian 1:40.28 -
26 Alyssa Cardenas 6 Westminster Academy 1:40.86 -
27 Isabella Dominguez 8 Horeb Christian 1:47.63 -
  Sarah Banton 6 Somerset Prep (NL) DQ   
  Sage Zayas 7 Sheridan Hills Christian DNS   
  Shariah Deus 7 Sheridan Hills Christian DNS   
  Priscilla Soe 6 Sheridan Hills Christian DNS   
  Victoria Ganchenko 6 Sheridan Hills Christian DNS   
  Francisca Gajardo 6 True North DNS   
  Lia Almeida 6 True North DNS   
  Maliha Gordon 6 Phyl's Academy DNS   
  Carmela Casso 6 Westminster Academy DNS   
  Skye Johnson 8 Somerset Prep (NL) DNS   
  Jordan Haddix 7 Mater Academy MS (Cutler Bay) DNS   
  Karelys Gonzalez 6 Atlantic Christian DNS   
  Daveny Osceola Hahn 7 NSU University DNS   
  Lila Algarin 8 Palmer Trinity DNS   
  Aedyn Kourakos 8 Palmer Trinity DNS   
  Ava McFarlane 8 Mater Academy MS (Cutler Bay) DNS   
  Olivia Noel 6 Millennium Middle School DNS   
  Victoria Josephs 6 Mater Academy MS (Cutler Bay) DNS   
  Belen Vera 8 Westminster Academy DNS   
  Shyla Thadhani 6 True North DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Scarlett Baur 8 Palmer Trinity 1:03.79 10
2 Reehanna Hyppolite 7 Atlantic Christian 1:05.85 8
4 Sian Kellier 8 NSU University 1:06.53 5
5 Tea Starks 8 NSU University 1:10.39 4
8 Piper Baxter 7 Boca Raton Christian 1:12.98 1
  Olivia Noel 6 Millennium Middle School DNS   
  Francisca Gajardo 6 True North DNS   
  Shyla Thadhani 6 True North DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Gabrielle Gregory 7 Boca Raton Christian 1:17.14 -
15 Madilyn Caldwell 8 Jupiter Christian 1:19.22 -
17 Sophia Izquierdo 6 Horeb Christian 1:20.54 -
19 Capri Park 7 Westminster Academy 1:25.80 -
23 Madison Pettigrew 8 Atlantic Christian 1:33.38 -
  Belen Vera 8 Westminster Academy DNS   
  Carmela Casso 6 Westminster Academy DNS   
  Maliha Gordon 6 Phyl's Academy DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Bianca Verily 7 Abundant Life Christian Academ 1:11.49 3
16 Veronika Goliakov 8 NSU University 1:19.63 -
24 Eleah Williams 7 Phyl's Academy 1:39.13 -
25 Mariah Vasquez 6 Horeb Christian 1:40.28 -
26 Alyssa Cardenas 6 Westminster Academy 1:40.86 -
27 Isabella Dominguez 8 Horeb Christian 1:47.63 -
  Skye Johnson 8 Somerset Prep (NL) DNS   
  Shariah Deus 7 Sheridan Hills Christian DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kasiya Davis 7 Boca Raton Christian 1:11.81 2
13 Zaria Leger 7 Abundant Life Christian Academ 1:17.26 -
14 Kaitlyn Stephens 6 NSU University 1:17.32 -
20 Anika Mishra 7 Summit Questa Middle School 1:27.68 -
  Aedyn Kourakos 8 Palmer Trinity DNS   
  Daveny Osceola Hahn 7 NSU University DNS   
  Sage Zayas 7 Sheridan Hills Christian DNS   
  Victoria Ganchenko 6 Sheridan Hills Christian DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kristal Lopez 7 Abundant Life Christian Academ 1:13.33 -
10 Isabella Bayas 7 Palmer Trinity 1:14.29 -
11 Angela Cushaney 6 NSU University 1:14.46 -
  Sarah Banton 6 Somerset Prep (NL) DQ   
  Ava McFarlane 8 Mater Academy MS (Cutler Bay) DNS   
  Lila Algarin 8 Palmer Trinity DNS   
  Karelys Gonzalez 6 Atlantic Christian DNS   
  Lia Almeida 6 True North DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 KiAndra Griffith 8 Westminster Academy 1:06.15 6
18 Elaineda Alince 8 Somerset Prep (NL) 1:22.45 -
21 Olivia Janvier 8 NSU University 1:29.30 -
22 Sophia Vera 6 Westminster Academy 1:32.40 -
  Jordan Haddix 7 Mater Academy MS (Cutler Bay) DNS   
  Victoria Josephs 6 Mater Academy MS (Cutler Bay) DNS   
  Priscilla Soe 6 Sheridan Hills Christian DNS