April 2, 2022
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Zavier Mincey SO Mainland 6.27m 20' 7"
  • 5.88  
  • 6.13  
  • 6.23  
  • 6.08  
  • 6.27  
  • 6.17  
2 Nicholas Antione SR Mainland 6.27m 20' 7"
  • 6.01  
  • 6.27  
  • FOUL  
  • 5.66  
  • 5.46  
  • 5.91  
3 Huy Ho SR IMG Academy 6.16m 20' 2.5"
  • FOUL  
  • 5.95  
  • 6.16  
  • 5.36  
  • FOUL  
4 Nathaniel Davis SR Mainland 5.99m 19' 8"
  • 5.99  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.96  
  • FOUL  
5 Jordan Porter SR Mainland 5.98m 19' 7.5"
  • FOUL  
  • 5.19  
  • 5.61  
  • 5.98  
  • 5.62  
  • FOUL  
6 David Davis JR Seminole (Sanford) 5.96m 19' 6.75"
  • 4.54  
  • 5.80  
  • 5.61  
  • FOUL  
  • 5.84  
  • 5.96  
7 Victor Petrov SR IMG Academy 5.86m 19' 2.75"
  • FOUL  
  • 5.47  
  • 5.86  
  • 5.80  
  • 5.58  
  • 5.38  
8 Jy'lique Barnes SR West Port 5.64m 18' 6"
  • 5.64  
  • 5.13  
  • 4.73  
  • 4.79  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Kashon Bell SR Menendez 5.63m 18' 5.75"
  • FOUL  
  • 5.39  
  • 5.63  
  • 5.16  
  • 5.09  
  • 5.07  
10 Landon Smith SO Seabreeze 5.51m 18' 1"
  • 5.42  
  • 5.44  
  • 5.51  
11 Deon Butler SO Seminole (Sanford) 5.27m 17' 3.5"
  • 5.27  
  • FOUL  
  • 5.20  
12 Lester Williams III SO Seminole (Sanford) 4.98m 16' 4.25"
  • 4.61  
  • 4.35  
  • 4.98  
13 Anterius Ealy JR Spruce Creek 4.92m 16' 1.75"
  • 4.92  
  • 4.81  
  • 4.58  
14 Lawrence Sampson JR Spruce Creek 4.78m 15' 8.25"
  • 4.78  
  • 4.46  
  • 4.77  
15 Micah Karr SO Seabreeze 4.72m 15' 6"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.72  
16 Landen Barnes FR Spruce Creek 3.07m 10' 1"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 3.07  
  Justin Stephens JR Seminole (Sanford) NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Maximus Fuentes SR North Broward Prep NM NM
  Micah Hudson JR Eastside NM NM
  Aiden Blackwood SO Seabreeze NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Chris Lewis SR Seabreeze NM NM
  Brian Shim SO Olympia DNS NM
  Xamuel Bressler FR Calvary Christian (OB) DNS NM
  D'Maurion Miller SR Spruce Creek DNS NM
  Xavier Graham SR Olympia DNS NM
  Joey Evans JR Olympia DNS NM
  Deandre Desinor FR North Broward Prep DNS NM
  Josh Evans SO Olympia DNS NM
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
10 Landon Smith SO Seabreeze 5.51m 18' 1"
11 Deon Butler SO Seminole (Sanford) 5.27m 17' 3.5"
12 Lester Williams III SO Seminole (Sanford) 4.98m 16' 4.25"
13 Anterius Ealy JR Spruce Creek 4.92m 16' 1.75"
14 Lawrence Sampson JR Spruce Creek 4.78m 15' 8.25"
16 Landen Barnes FR Spruce Creek 3.07m 10' 1"
  Aiden Blackwood SO Seabreeze NM NM
  D'Maurion Miller SR Spruce Creek DNS NM
  Xamuel Bressler FR Calvary Christian (OB) DNS NM
  Joey Evans JR Olympia DNS NM
  Brian Shim SO Olympia DNS NM
  Josh Evans SO Olympia DNS NM
  Xavier Graham SR Olympia DNS NM
  Deandre Desinor FR North Broward Prep DNS NM
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Zavier Mincey SO Mainland 6.27m 20' 7"
2 Nicholas Antione SR Mainland 6.27m 20' 7"
3 Huy Ho SR IMG Academy 6.16m 20' 2.5"
4 Nathaniel Davis SR Mainland 5.99m 19' 8"
5 Jordan Porter SR Mainland 5.98m 19' 7.5"
6 David Davis JR Seminole (Sanford) 5.96m 19' 6.75"
7 Victor Petrov SR IMG Academy 5.86m 19' 2.75"
8 Jy'lique Barnes SR West Port 5.64m 18' 6"
9 Kashon Bell SR Menendez 5.63m 18' 5.75"
15 Micah Karr SO Seabreeze 4.72m 15' 6"
  Justin Stephens JR Seminole (Sanford) NM NM
  Chris Lewis SR Seabreeze NM NM
  Micah Hudson JR Eastside NM NM
  Maximus Fuentes SR North Broward Prep NM NM