April 2, 2022
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eduardo Diaz SR West Port 4:33.47
2 Ryan Jones JR Menendez 4:33.65
3 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 4:43.74
4 Matthew Gazzoli FR Father Lopez 4:49.28
5 Royce Eggert JR University (OC) 4:52.68
6 Caleb Elkind JR University (OC) 4:53.80
7 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 4:54.87
8 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 4:55.90
9 Hayden Herndon SO Seabreeze 4:58.76
10 Charles Cousins SO Spruce Creek 5:01.19
11 Benjamin Bradley JR University (OC) 5:04.15
12 Langston Scott SR Spruce Creek 5:04.29
13 Quinn Larson SO Menendez 5:06.67
14 Collin Anthony JR Olympia 5:08.06
15 Talan Spires SO Father Lopez 5:10.22
16 Cole Hollman SO Spruce Creek 5:10.99
17 Tyler Sintscha JR University (OC) 5:11.74
18 Barry Sherman SR Atlantic (PO) 5:12.99
19 Tyler Lewis FR Seabreeze 5:16.56
20 Antonio Fuentes SR Menendez 5:17.66
21 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:26.86
22 Gannon Bundza FR Spruce Creek 5:32.42
23 Ryan Gayton SO Spruce Creek 5:35.27
24 Matthew Lockrem FR University (OC) 5:38.49
25 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 5:46.68
26 Vincent Wright 8 Edgewood 5:53.15
27 Brandon Albers SR Olympia 6:10.49
28 James Simpson FR Menendez 6:41.37
  Spencer Lawrence SO Menendez DNS
  Roman Bugos FR Seminole (Sanford) DNS
  Nikilkumar Kandala SR Seminole (Sanford) DNS
  Brayden Anthony SR Olympia DNS
  Aiden Roeder FR Olympia DNS
  Carson Frasier FR Seabreeze DNS
  Tyler Fritts FR Olympia DNS
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eduardo Diaz SR West Port 4:33.47
2 Ryan Jones JR Menendez 4:33.65
3 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 4:43.74
4 Matthew Gazzoli FR Father Lopez 4:49.28
5 Royce Eggert JR University (OC) 4:52.68
6 Caleb Elkind JR University (OC) 4:53.80
7 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 4:54.87
8 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 4:55.90
9 Hayden Herndon SO Seabreeze 4:58.76
10 Charles Cousins SO Spruce Creek 5:01.19
11 Benjamin Bradley JR University (OC) 5:04.15
12 Langston Scott SR Spruce Creek 5:04.29
14 Collin Anthony JR Olympia 5:08.06
15 Talan Spires SO Father Lopez 5:10.22
18 Barry Sherman SR Atlantic (PO) 5:12.99
19 Tyler Lewis FR Seabreeze 5:16.56
  Tyler Fritts FR Olympia DNS
  Brayden Anthony SR Olympia DNS
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Quinn Larson SO Menendez 5:06.67
16 Cole Hollman SO Spruce Creek 5:10.99
17 Tyler Sintscha JR University (OC) 5:11.74
20 Antonio Fuentes SR Menendez 5:17.66
21 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:26.86
22 Gannon Bundza FR Spruce Creek 5:32.42
23 Ryan Gayton SO Spruce Creek 5:35.27
24 Matthew Lockrem FR University (OC) 5:38.49
25 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 5:46.68
26 Vincent Wright 8 Edgewood 5:53.15
27 Brandon Albers SR Olympia 6:10.49
28 James Simpson FR Menendez 6:41.37
  Carson Frasier FR Seabreeze DNS
  Nikilkumar Kandala SR Seminole (Sanford) DNS
  Roman Bugos FR Seminole (Sanford) DNS
  Spencer Lawrence SO Menendez DNS
  Aiden Roeder FR Olympia DNS