April 2, 2022
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sanai Gaines FR Spruce Creek 59.38
2 Nyrania Barr-Miller SO University (OC) 59.78
3 Ava Johnson JR St. Johns Country Day 1:01.81
4 Kiera Williams FR Mainland 1:01.86
5 Anaya Wills SR Spruce Creek 1:01.96
6 Emmaline Caputo SR Seabreeze 1:02.71
7 Aniya Means SR Spruce Creek 1:04.18
8 helena perez SO Atlantic (PO) 1:04.30
9 Keeva Heggins FR Seabreeze 1:04.39
10 Julianna Rivera SR Seminole (Sanford) 1:04.80
11 Ausauna Whittaker SR Olympia 1:05.21
12 Livia Noyes   Orangewood Christian 1:05.54
13 Kali Harris SO Menendez 1:05.76
14 Bella Cobb SO Spruce Creek 1:06.01
15 Kylie Davis SO Spruce Creek 1:06.04
16 Taliyah Nixon FR Mainland 1:06.47
17 Anaya Vil SR Olympia 1:07.02
18 Lydia Chandler SR Seabreeze 1:07.28
19 Zaraphina Ann 6 Calvary Christian (OB) 1:08.71
20 Aniya Rhoden SO Olympia 1:08.99
21 Amirah Nock SO Seminole (Sanford) 1:09.25
22 Ella Manchester FR Menendez 1:09.45
23 Saraya Hinson FR Mainland 1:10.67
24 Laila Jenkins FR Edgewood 1:11.22
25 Veronique Gividen SO Edgewood 1:11.49
26 Brooklein Crawford SO Atlantic (PO) 1:12.07
27 Autumn Demarest FR Mainland 1:13.09
28 Paislee Walters 7 Edgewood 1:15.29
29 Madison Burch FR Seabreeze 1:16.06
30 Cydney Rivard FR Seabreeze 1:21.15
31 Lora Simavi SO Calvary Christian (OB) 1:21.68
32 Evangelina Schumann SO Calvary Christian (OB) 1:28.59
  Sarahi Arroyo Canales FR University (OC) DNS
  Korey Ardon SO Olympia DNS
  Alea Smith SO University (OC) DNS
  Samantha Lecas FR Mainland DNS
  Yashaiya Yisreal JR Mainland DNS
  Dasani Newsome SO Menendez DNS
  Lania Pope JR Menendez DNS
  Scarlett Mallory SO Edgewood DNS
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sanai Gaines FR Spruce Creek 59.38
2 Nyrania Barr-Miller SO University (OC) 59.78
5 Anaya Wills SR Spruce Creek 1:01.96
6 Emmaline Caputo SR Seabreeze 1:02.71
7 Aniya Means SR Spruce Creek 1:04.18
12 Livia Noyes   Orangewood Christian 1:05.54
15 Kylie Davis SO Spruce Creek 1:06.04
21 Amirah Nock SO Seminole (Sanford) 1:09.25
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Ava Johnson JR St. Johns Country Day 1:01.81
8 helena perez SO Atlantic (PO) 1:04.30
9 Keeva Heggins FR Seabreeze 1:04.39
10 Julianna Rivera SR Seminole (Sanford) 1:04.80
13 Kali Harris SO Menendez 1:05.76
14 Bella Cobb SO Spruce Creek 1:06.01
24 Laila Jenkins FR Edgewood 1:11.22
25 Veronique Gividen SO Edgewood 1:11.49
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Kiera Williams FR Mainland 1:01.86
16 Taliyah Nixon FR Mainland 1:06.47
18 Lydia Chandler SR Seabreeze 1:07.28
19 Zaraphina Ann 6 Calvary Christian (OB) 1:08.71
22 Ella Manchester FR Menendez 1:09.45
29 Madison Burch FR Seabreeze 1:16.06
  Alea Smith SO University (OC) DNS
  Yashaiya Yisreal JR Mainland DNS
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Aniya Rhoden SO Olympia 1:08.99
23 Saraya Hinson FR Mainland 1:10.67
26 Brooklein Crawford SO Atlantic (PO) 1:12.07
27 Autumn Demarest FR Mainland 1:13.09
28 Paislee Walters 7 Edgewood 1:15.29
  Sarahi Arroyo Canales FR University (OC) DNS
  Dasani Newsome SO Menendez DNS
  Scarlett Mallory SO Edgewood DNS
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Ausauna Whittaker SR Olympia 1:05.21
17 Anaya Vil SR Olympia 1:07.02
30 Cydney Rivard FR Seabreeze 1:21.15
31 Lora Simavi SO Calvary Christian (OB) 1:21.68
32 Evangelina Schumann SO Calvary Christian (OB) 1:28.59
  Korey Ardon SO Olympia DNS
  Lania Pope JR Menendez DNS
  Samantha Lecas FR Mainland DNS