April 9, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jakari Ward JR Ridge Community 50.41 10
2 Tyrell Brooks JR Lakeland 51.99 8
3 Robert Langs SO Lake Wales 52.17 6
4 Laterrian Mickel JR Lake Wales 52.31 5
5 Donest Brimmer SO Winter Haven 53.32 4
6 Devin Hardy SR Lake Wales 54.68 3
7 Gabriel Willis SR Ridge Community 54.68 2
8 Ahmad Tillery JR McKeel 55.99 1
9 Dean Shuffield JR Windermere Prep 56.32 -
10 Keno Foresyeth SR Winter Haven 56.64 -
11 Jerome Shepherd SO George Jenkins 56.82 -
12 Jason Davis SO George Jenkins 57.26 -
13 Antonio Shaw JR Lakeland 57.32 -
14 Jacob Dejesus JR McKeel 57.69 -
15 Jamar Thomas JR Lake Gibson 57.90 -
16 Gabriel Nascimento JR Discovery 57.96 -
17 Tobin Capron FR George Jenkins 58.29 -
18 Bryan Hill SR Winter Haven 58.53 -
19 Jaxon McCormick SO Windermere Prep 58.53 -
20 Freddy Bell JR Frostproof 58.76 -
21 Tahjae McQueen SO Ridge Community 59.32 -
22 Dailen Eiland FR Fort Meade 1:00.83 -
23 Davarius Parker FR Mulberry 1:02.39 -
24 Ismael Soto FR Lake Gibson 1:02.65 -
25 Sean Cobb 8 Frostproof 1:03.50 -
26 Javier Veloz JR Discovery 1:05.12 -
27 Caleb Lackey FR Santa Fe Catholic 1:05.12 -
28 Jordan Davis FR Mulberry 1:05.25 -
29 Seth Matthews JR Discovery 1:10.04 -
30 Bailey Spencer JR Oasis Christian Academy 1:10.47 -
31 Jeremiah Bilbrey 7 Oasis Christian Academy 1:21.46 -
  Cooper Philpot SO Lakeland Christian DNF   
  Jaylen Walker SO Davenport DNS   
  Eddie Gammage SO Frostproof DNS   
  Dathan Glover FR Santa Fe Catholic DNS   
  Nathan Hatch SR Santa Fe Catholic DNS   
  Jere De Jesus 8 Lakeland Christian DNS   
  Jack Smith SR Lakeland Christian DNS   
  Caleb Cheng SO Windermere Prep DNS   
  Nicholas Williams FR Mulberry DNS   
  Javante Brinson SR Lakeland DNS   
  Terrance Myrick JR Lake Gibson DNS   
  Chris Jean-Jacques SO Davenport DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Gabriel Willis SR Ridge Community 54.68 2
18 Bryan Hill SR Winter Haven 58.53 -
21 Tahjae McQueen SO Ridge Community 59.32 -
23 Davarius Parker FR Mulberry 1:02.39 -
28 Jordan Davis FR Mulberry 1:05.25 -
30 Bailey Spencer JR Oasis Christian Academy 1:10.47 -
31 Jeremiah Bilbrey 7 Oasis Christian Academy 1:21.46 -
  Nicholas Williams FR Mulberry DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Antonio Shaw JR Lakeland 57.32 -
20 Freddy Bell JR Frostproof 58.76 -
22 Dailen Eiland FR Fort Meade 1:00.83 -
24 Ismael Soto FR Lake Gibson 1:02.65 -
25 Sean Cobb 8 Frostproof 1:03.50 -
27 Caleb Lackey FR Santa Fe Catholic 1:05.12 -
  Nathan Hatch SR Santa Fe Catholic DNS   
  Jere De Jesus 8 Lakeland Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Dean Shuffield JR Windermere Prep 56.32 -
12 Jason Davis SO George Jenkins 57.26 -
14 Jacob Dejesus JR McKeel 57.69 -
15 Jamar Thomas JR Lake Gibson 57.90 -
17 Tobin Capron FR George Jenkins 58.29 -
19 Jaxon McCormick SO Windermere Prep 58.53 -
  Caleb Cheng SO Windermere Prep DNS   
  Jaylen Walker SO Davenport DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Donest Brimmer SO Winter Haven 53.32 4
8 Ahmad Tillery JR McKeel 55.99 1
11 Jerome Shepherd SO George Jenkins 56.82 -
  Dathan Glover FR Santa Fe Catholic DNS   
  Terrance Myrick JR Lake Gibson DNS   
  Javante Brinson SR Lakeland DNS   
  Jack Smith SR Lakeland Christian DNS   
  Eddie Gammage SO Frostproof DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jakari Ward JR Ridge Community 50.41 10
2 Tyrell Brooks JR Lakeland 51.99 8
3 Robert Langs SO Lake Wales 52.17 6
4 Laterrian Mickel JR Lake Wales 52.31 5
6 Devin Hardy SR Lake Wales 54.68 3
10 Keno Foresyeth SR Winter Haven 56.64 -
  Cooper Philpot SO Lakeland Christian DNF   
  Chris Jean-Jacques SO Davenport DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Gabriel Nascimento JR Discovery 57.96 -
26 Javier Veloz JR Discovery 1:05.12 -
29 Seth Matthews JR Discovery 1:10.04 -