April 9, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Morrison JR McKeel 4:36.82 10
2 Brant Josephs JR Windermere Prep 4:39.06 8
3 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 4:49.76 6
4 Gio Burke SR McKeel 4:50.56 5
5 Patrick Holden SO Windermere Prep 4:51.96 4
6 Emilio Ancaya SR Lake Wales 4:54.27 3
7 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 5:04.87 2
8 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 5:07.00 1
9 Caleb Cheng SO Windermere Prep 5:07.17 -
10 Brandon Milo FR George Jenkins 5:07.87 -
11 Luke Spann JR Lakeland Christian 5:09.72 -
12 Derick Gomez JR Mulberry 5:09.74 -
13 Manuel Miranda SO Winter Haven 5:15.65 -
14 Cipriano Alvarado JR Frostproof 5:20.60 -
15 Miles Davis SO Lakeland Christian 5:27.92 -
16 James Wonders JR Lakeland 5:46.66 -
17 Richard Ramirez 8 Frostproof 5:46.70 -
18 David Cookson FR George Jenkins 5:51.00 -
19 Jamison Bennett SO Mulberry 5:54.73 -
20 Tarik Firkatoune SR Ridge Community 5:58.28 -
21 Anthony Jenkins FR George Jenkins 6:05.11 -
22 Erick Chavez 7 Frostproof 6:06.70 -
23 Ricardo Concepcion SR Lakeland 6:08.85 -
24 Sean Ward FR Winter Haven 6:11.70 -
25 Sean Miller FR Fort Meade 6:11.99 -
26 Sebastian Salabel FR Discovery 6:25.25 -
27 Maxwell Quincey FR Discovery 7:38.02 -
28 Alejandro Martinez JR Mulberry 7:56.40 -
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DQ   
  Sawyer Reese 7 Lakeland Christian DNS   
  Entuan Flores JR Discovery DNS   
  Ian Caram-Andruet FR McKeel DNS   
  James Lovely SO Santa Fe Catholic DNS   
  Sean Gonzales FR Davenport DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Derick Gomez JR Mulberry 5:09.74 -
16 James Wonders JR Lakeland 5:46.66 -
17 Richard Ramirez 8 Frostproof 5:46.70 -
18 David Cookson FR George Jenkins 5:51.00 -
19 Jamison Bennett SO Mulberry 5:54.73 -
20 Tarik Firkatoune SR Ridge Community 5:58.28 -
21 Anthony Jenkins FR George Jenkins 6:05.11 -
22 Erick Chavez 7 Frostproof 6:06.70 -
23 Ricardo Concepcion SR Lakeland 6:08.85 -
24 Sean Ward FR Winter Haven 6:11.70 -
25 Sean Miller FR Fort Meade 6:11.99 -
26 Sebastian Salabel FR Discovery 6:25.25 -
28 Alejandro Martinez JR Mulberry 7:56.40 -
  Sawyer Reese 7 Lakeland Christian DNS   
  Entuan Flores JR Discovery DNS   
  James Lovely SO Santa Fe Catholic DNS   
  Sean Gonzales FR Davenport DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Morrison JR McKeel 4:36.82 10
2 Brant Josephs JR Windermere Prep 4:39.06 8
3 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 4:49.76 6
4 Gio Burke SR McKeel 4:50.56 5
5 Patrick Holden SO Windermere Prep 4:51.96 4
6 Emilio Ancaya SR Lake Wales 4:54.27 3
7 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 5:04.87 2
8 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 5:07.00 1
9 Caleb Cheng SO Windermere Prep 5:07.17 -
10 Brandon Milo FR George Jenkins 5:07.87 -
11 Luke Spann JR Lakeland Christian 5:09.72 -
13 Manuel Miranda SO Winter Haven 5:15.65 -
14 Cipriano Alvarado JR Frostproof 5:20.60 -
15 Miles Davis SO Lakeland Christian 5:27.92 -
27 Maxwell Quincey FR Discovery 7:38.02 -
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DQ   
  Ian Caram-Andruet FR McKeel DNS