April 15, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 9:58.64 10
2 Payson Keown JR Haines City 10:14.51 8
3 Israel Mirtil JR Lake Region 10:26.76 6
4 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 10:39.50 5
5 Caden Baker FR George Jenkins 10:41.23 4
6 Jackson Overholt SR Lakeland Christian 10:45.04 3
7 Emilio Ancaya SR Lake Wales 10:50.73 2
8 Kruz Schembri FR Ridge Community 10:53.47 1
9 Paulos Kicklighter 8 Lakeland Christian 11:01.64 -
10 Brandon Milo FR George Jenkins 11:07.81 -
11 Luke Spann JR Lakeland Christian 11:10.90 -
12 Samuel Otero FR George Jenkins 11:18.40 -
13 Cipriano Alvarado JR Frostproof 11:23.31 -
14 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 11:31.33 -
15 Cameron White SO Kathleen 11:38.13 -
16 Dylan Ghastin JR Bartow 11:48.71 -
17 Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region 12:00.80 -
18 Liam Holzer 8 Geneva Classical Academy 12:08.86 -
19 Chris Sempert SO Bartow 12:21.15 -
20 Forrest Thompson FR Lake Wales 12:22.12 -
21 Manuel Miranda SO Winter Haven 12:28.91 -
22 Richard Ramirez 8 Frostproof 12:51.73 -
23 Austin Jordan 8 McKeel 12:53.11 -
24 Terrance Williams SO Auburndale 12:53.91 -
25 Andrew McKnight 7 McKeel 12:55.13 -
26 Juan Sanchez FR Frostproof 12:55.28 -
27 Jacob Moran SO Tenoroc 13:05.35 -
28 Joniel Torres Hernandez SO Tenoroc 13:26.78 -
29 Conner Davis SO Auburndale 13:58.04 -
30 Nicholas Knowles JR Auburndale 14:05.91 -
31 Elvin Ramirez FR Haines City 15:50.95 -
32 Guillermo Miranda FR Haines City 15:54.17 -
33 Sean Ward FR Winter Haven 17:06.20 -
  Ivan Chaez JR Lake Region NT   
  Nate Chenowith FR Victory Christian (LL) DNS   
  Isaac Morrison JR McKeel DNS   
  Carter McCastlain FR Geneva Classical Academy DNS   
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DNS   
  Garret Miller FR Ridgeview Global Studies DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Emilio Ancaya SR Lake Wales 10:50.73 2
13 Cipriano Alvarado JR Frostproof 11:23.31 -
14 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 11:31.33 -
16 Dylan Ghastin JR Bartow 11:48.71 -
17 Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region 12:00.80 -
18 Liam Holzer 8 Geneva Classical Academy 12:08.86 -
19 Chris Sempert SO Bartow 12:21.15 -
20 Forrest Thompson FR Lake Wales 12:22.12 -
21 Manuel Miranda SO Winter Haven 12:28.91 -
22 Richard Ramirez 8 Frostproof 12:51.73 -
23 Austin Jordan 8 McKeel 12:53.11 -
24 Terrance Williams SO Auburndale 12:53.91 -
25 Andrew McKnight 7 McKeel 12:55.13 -
26 Juan Sanchez FR Frostproof 12:55.28 -
28 Joniel Torres Hernandez SO Tenoroc 13:26.78 -
29 Conner Davis SO Auburndale 13:58.04 -
30 Nicholas Knowles JR Auburndale 14:05.91 -
31 Elvin Ramirez FR Haines City 15:50.95 -
32 Guillermo Miranda FR Haines City 15:54.17 -
33 Sean Ward FR Winter Haven 17:06.20 -
  Ivan Chaez JR Lake Region NT   
  Carter McCastlain FR Geneva Classical Academy DNS   
  Nate Chenowith FR Victory Christian (LL) DNS   
  Garret Miller FR Ridgeview Global Studies DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 9:58.64 10
2 Payson Keown JR Haines City 10:14.51 8
3 Israel Mirtil JR Lake Region 10:26.76 6
4 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 10:39.50 5
5 Caden Baker FR George Jenkins 10:41.23 4
6 Jackson Overholt SR Lakeland Christian 10:45.04 3
8 Kruz Schembri FR Ridge Community 10:53.47 1
9 Paulos Kicklighter 8 Lakeland Christian 11:01.64 -
10 Brandon Milo FR George Jenkins 11:07.81 -
11 Luke Spann JR Lakeland Christian 11:10.90 -
12 Samuel Otero FR George Jenkins 11:18.40 -
15 Cameron White SO Kathleen 11:38.13 -
27 Jacob Moran SO Tenoroc 13:05.35 -
  Isaac Morrison JR McKeel DNS   
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DNS