April 15, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Orison Domingo SR George Jenkins 2:02.50 10
2 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:02.54 8
3 Erikson Wills JR McKeel 2:06.27 6
4 Christopher Wheeler JR Lakeland 2:09.29 5
5 Byron Hayes SR George Jenkins 2:14.61 4
6 Spencer Louis JR Haines City 2:14.91 3
7 Quinn Dejarnette SO Lakeland 2:15.25 2
8 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:15.61 1
9 Trey Thompson SR Lakeland 2:15.67 -
10 Justin Williams SR Tenoroc 2:15.88 -
11 Isaiah Ridore JR Auburndale 2:16.13 -
12 Jackson Overholt SR Lakeland Christian 2:16.69 -
13 Jeremiah Austin SR Auburndale 2:17.13 -
14 Jack Smith SR Lakeland Christian 2:17.38 -
15 Connor Cook JR Kathleen 2:18.87 -
16 Amari Smith JR Lake Region 2:19.10 -
17 Kaheim Lennon SO Lake Wales 2:20.46 -
18 Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy 2:22.82 -
19 Yael Betancourt SR Frostproof 2:23.28 -
20 Miles Davis SO Lakeland Christian 2:24.47 -
21 Jackson Moxley SR McKeel 2:24.60 -
22 Emmanuel Mercado Gonzalez SR Ridge Community 2:26.24 -
23 Pedro Moran SO Ridge Community 2:30.02 -
24 Anthony Oldham SO Kathleen 2:30.17 -
25 Jackson Birge 8 McKeel 2:30.29 -
26 Wyatt Leverette SO Lake Region 2:31.76 -
27 Jahvoney Vital FR Lake Region 2:33.46 -
28 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:33.86 -
29 Eidon Stover FR Ridgeview Global Studies 2:34.39 -
30 Noxollys Almendarez FR Haines City 2:34.90 -
31 Sean Gonzales FR Davenport 2:35.66 -
32 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 2:36.57 -
33 Sean Miller FR Fort Meade 2:36.60 -
34 Brandon Hiddemen SO Auburndale 2:37.35 -
35 Josean Nieves JR Discovery 2:37.60 -
36 Robert Langs SO Lake Wales 2:37.91 -
37 Jamison Bennett SO Mulberry 2:38.38 -
38 Devin Seymour FR Ridgeview Global Studies 2:38.44 -
39 Marvens Lababy FR Lake Gibson 2:46.17 -
40 Noel Jackson SO Haines City 2:51.38 -
41 Jovian Velez-Martinez 6 Frostproof 2:51.59 -
42 Jesus St Jente SO Discovery 2:59.02 -
43 Derek Agard JR Mulberry 3:07.91 -
44 Alejandro Martinez JR Mulberry 3:11.15 -
45 Tyreke Pederedux SO Discovery 3:45.90 -
  Kenneth Canales JR Ridge Community DNS   
  Tyrece Beckford JR Kathleen DNS   
  Truett Williams FR Victory Christian (LL) DNS   
  Preston Lang SR Lake Gibson DNS   
  Marlon Tullis FR Winter Haven DNS   
  Nathan Valy 8 Oasis Christian Academy DNS   
  Aaron Riddle SO Victory Christian (LL) DNS   
  Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales DNS   
  Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic DNS   
  Dathan Glover FR Santa Fe Catholic DNS   
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DNS   
  Kade Maresh FR Ridgeview Global Studies DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jackson Overholt SR Lakeland Christian 2:16.69 -
21 Jackson Moxley SR McKeel 2:24.60 -
35 Josean Nieves JR Discovery 2:37.60 -
36 Robert Langs SO Lake Wales 2:37.91 -
39 Marvens Lababy FR Lake Gibson 2:46.17 -
42 Jesus St Jente SO Discovery 2:59.02 -
43 Derek Agard JR Mulberry 3:07.91 -
44 Alejandro Martinez JR Mulberry 3:11.15 -
45 Tyreke Pederedux SO Discovery 3:45.90 -
  Kenneth Canales JR Ridge Community DNS   
  Nathan Valy 8 Oasis Christian Academy DNS   
  Kade Maresh FR Ridgeview Global Studies DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Pedro Moran SO Ridge Community 2:30.02 -
25 Jackson Birge 8 McKeel 2:30.29 -
26 Wyatt Leverette SO Lake Region 2:31.76 -
27 Jahvoney Vital FR Lake Region 2:33.46 -
29 Eidon Stover FR Ridgeview Global Studies 2:34.39 -
30 Noxollys Almendarez FR Haines City 2:34.90 -
31 Sean Gonzales FR Davenport 2:35.66 -
33 Sean Miller FR Fort Meade 2:36.60 -
34 Brandon Hiddemen SO Auburndale 2:37.35 -
37 Jamison Bennett SO Mulberry 2:38.38 -
38 Devin Seymour FR Ridgeview Global Studies 2:38.44 -
40 Noel Jackson SO Haines City 2:51.38 -
41 Jovian Velez-Martinez 6 Frostproof 2:51.59 -
  Aaron Riddle SO Victory Christian (LL) DNS   
  Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:15.61 1
9 Trey Thompson SR Lakeland 2:15.67 -
11 Isaiah Ridore JR Auburndale 2:16.13 -
16 Amari Smith JR Lake Region 2:19.10 -
17 Kaheim Lennon SO Lake Wales 2:20.46 -
18 Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy 2:22.82 -
19 Yael Betancourt SR Frostproof 2:23.28 -
20 Miles Davis SO Lakeland Christian 2:24.47 -
22 Emmanuel Mercado Gonzalez SR Ridge Community 2:26.24 -
24 Anthony Oldham SO Kathleen 2:30.17 -
28 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:33.86 -
32 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 2:36.57 -
  Marlon Tullis FR Winter Haven DNS   
  Truett Williams FR Victory Christian (LL) DNS   
  Dathan Glover FR Santa Fe Catholic DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Orison Domingo SR George Jenkins 2:02.50 10
2 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:02.54 8
3 Erikson Wills JR McKeel 2:06.27 6
4 Christopher Wheeler JR Lakeland 2:09.29 5
5 Byron Hayes SR George Jenkins 2:14.61 4
6 Spencer Louis JR Haines City 2:14.91 3
7 Quinn Dejarnette SO Lakeland 2:15.25 2
10 Justin Williams SR Tenoroc 2:15.88 -
13 Jeremiah Austin SR Auburndale 2:17.13 -
14 Jack Smith SR Lakeland Christian 2:17.38 -
15 Connor Cook JR Kathleen 2:18.87 -
  Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales DNS   
  Tyrece Beckford JR Kathleen DNS   
  Preston Lang SR Lake Gibson DNS   
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DNS