March 4- 5, 2022
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 800m Run High School Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:23.86 10
2 Rachel Robertson SR Pembroke Pines Charter 2:27.32 8
3 Anika Kaufman JR Cypress Bay 2:28.25 6
4 Victoria Trap SR Carrollton 2:29.08 5
5 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:29.80 4
6 Madison Munroe SR Ransom Everglades 2:31.94 3
7 Carolina Merino SR Cypress Bay 2:33.59 2
8 Anaya Aristhomene SR Somerset Academy (PP) 2:35.73 1
9 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 2:35.99 -
10 Gabriella Kinsey JR Pembroke Pines Charter 2:36.10 -
11 Isabella Marty JR Varela 2:36.21 -
12 Elicia Bryant JR Homestead 2:37.46 -
13 Kyla Facey JR Fort Lauderdale 2:42.25 -
14 Stephanie Triana JR Miami Sunset 2:42.94 -
15 BARBARA HERNANDEZ JR Doral Academy 2:43.14 -

Girls 800m Run High School Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anika Kaufman JR Cypress Bay 2:30.82
2 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:31.21
3 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:31.56
4 Carolina Merino SR Cypress Bay 2:32.08
5 Victoria Trap SR Carrollton 2:32.36
6 Micah Hannah SO Ocoee 2:34.27
7 Rachel Robertson SR Pembroke Pines Charter 2:35.18
8 Gabriella Kinsey JR Pembroke Pines Charter 2:35.54
9 Kyla Facey JR Fort Lauderdale 2:36.64
10 Madison Munroe SR Ransom Everglades 2:37.05
11 Elicia Bryant JR Homestead 2:37.65
12 Anaya Aristhomene SR Somerset Academy (PP) 2:38.37
13 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 2:38.47
14 Isabella Marty JR Varela 2:38.49
15 Stephanie Triana JR Miami Sunset 2:40.28
16 BARBARA HERNANDEZ JR Doral Academy 2:41.76
17 Erieshell Coney SR Mater Academy 2:42.58
18 Alexa Leon 8 Carrollton 2:43.66
19 Alexis Villarose SR Boca Raton 2:44.25
20 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:45.38
21 Anne Bannon SR Gulliver Prep 2:45.50
22 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:45.80
23 Wynter Reid FR American 2:45.88
24 Sara Gumier FR Somerset Academy (PP) 2:46.71
25 Claudia Usabel JR Coral Reef 2:51.10
26 Jailyn Joseph JR Pembroke Pines Charter 2:51.27
27 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 2:51.57
28 Annabelle Sanders JR Ransom Everglades 2:52.68
29 Katelyn Williams SR Coral Reef 2:54.45
30 Eriesia Coney SO Mater Academy 2:55.05
31 Paola Garcia JR Mater Lakes 2:57.05
32 Jasmine Castro JR Braddock 2:57.69
33 Ximena Lara SO Ferguson 2:58.28
34 Mia Campbell FR Ransom Everglades 2:58.73
35 Cammie Noviot SO Braddock 2:58.79
36 Emily Gomez JR Coral Reef 2:59.06
37 Joyah Anderssohn JR Miami Killian 2:59.47
38 Chlesea Torres JR Somerset Academy (PP) 2:59.53
39 Alessia Hernandez SO Braddock 2:59.58
40 Gianna Lopez SO Mater Lakes 2:59.72
41 REBECCA VELA FR Doral Academy 3:00.05
42 Valeria Raxach SO Mater Lakes 3:00.79
43 Ines Ferreiro JR Gulliver Prep 3:00.85
44 SABRINA BICHEL SO Doral Academy 3:02.67
45 Bianca Castello SO Ferguson 3:03.40
46 Basilia Mantilla SO Ferguson 3:05.76
47 Sarah Daniel FR McArthur 3:05.76
48 Samanatha Hernandez SO NSU University 3:06.27
49 Jazmine Onate FR McArthur 3:06.88
50 Helen Pena JR Miami Coral Park 3:08.73
51 Iris Valladares SO iMater Prep 3:10.77
52 Denisse Castillo SO iMater Prep 3:15.54
53 Siloe Montiel JR North Miami 3:15.73
54 Kesha Bazile FR Miami Carol City 3:18.76
55 Carli Schmidt SO Westminster Christian 3:22.00
56 Paula Gomez JR Southwest Miami 3:22.71
57 Paola Oropeza JR Miami Coral Park 3:23.14
58 Gem Granofsky FR Boca Raton 3:24.60
59 Brenda Murillo SR Miami Washington 3:32.13
60 Erica Walls JR Miami Carol City 3:36.86
61 Emelie Monterey FR Westminster Christian 3:40.42
62 Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) 3:42.62
63 Lia Guzman JR Miami Jackson 3:46.63
64 Angelina Rodriguez FR Mater Academy (Cutler Bay) 4:19.77
  Jasmine Jeffers SO Miami Jackson DNF
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:31.21
7 Rachel Robertson SR Pembroke Pines Charter 2:35.18
17 Erieshell Coney SR Mater Academy 2:42.58
21 Anne Bannon SR Gulliver Prep 2:45.50
23 Wynter Reid FR American 2:45.88
24 Sara Gumier FR Somerset Academy (PP) 2:46.71
29 Katelyn Williams SR Coral Reef 2:54.45
31 Paola Garcia JR Mater Lakes 2:57.05
33 Ximena Lara SO Ferguson 2:58.28
36 Emily Gomez JR Coral Reef 2:59.06
55 Carli Schmidt SO Westminster Christian 3:22.00
59 Brenda Murillo SR Miami Washington 3:32.13
63 Lia Guzman JR Miami Jackson 3:46.63
  Jasmine Jeffers SO Miami Jackson DNF
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Kyla Facey JR Fort Lauderdale 2:36.64
14 Isabella Marty JR Varela 2:38.49
15 Stephanie Triana JR Miami Sunset 2:40.28
18 Alexa Leon 8 Carrollton 2:43.66
30 Eriesia Coney SO Mater Academy 2:55.05
32 Jasmine Castro JR Braddock 2:57.69
34 Mia Campbell FR Ransom Everglades 2:58.73
35 Cammie Noviot SO Braddock 2:58.79
41 REBECCA VELA FR Doral Academy 3:00.05
44 SABRINA BICHEL SO Doral Academy 3:02.67
49 Jazmine Onate FR McArthur 3:06.88
52 Denisse Castillo SO iMater Prep 3:15.54
54 Kesha Bazile FR Miami Carol City 3:18.76
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:31.56
8 Gabriella Kinsey JR Pembroke Pines Charter 2:35.54
16 BARBARA HERNANDEZ JR Doral Academy 2:41.76
19 Alexis Villarose SR Boca Raton 2:44.25
25 Claudia Usabel JR Coral Reef 2:51.10
28 Annabelle Sanders JR Ransom Everglades 2:52.68
39 Alessia Hernandez SO Braddock 2:59.58
45 Bianca Castello SO Ferguson 3:03.40
47 Sarah Daniel FR McArthur 3:05.76
48 Samanatha Hernandez SO NSU University 3:06.27
51 Iris Valladares SO iMater Prep 3:10.77
56 Paula Gomez JR Southwest Miami 3:22.71
60 Erica Walls JR Miami Carol City 3:36.86
64 Angelina Rodriguez FR Mater Academy (Cutler Bay) 4:19.77
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Carolina Merino SR Cypress Bay 2:32.08
5 Victoria Trap SR Carrollton 2:32.36
11 Elicia Bryant JR Homestead 2:37.65
20 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:45.38
26 Jailyn Joseph JR Pembroke Pines Charter 2:51.27
37 Joyah Anderssohn JR Miami Killian 2:59.47
40 Gianna Lopez SO Mater Lakes 2:59.72
57 Paola Oropeza JR Miami Coral Park 3:23.14
61 Emelie Monterey FR Westminster Christian 3:40.42
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anika Kaufman JR Cypress Bay 2:30.82
6 Micah Hannah SO Ocoee 2:34.27
10 Madison Munroe SR Ransom Everglades 2:37.05
12 Anaya Aristhomene SR Somerset Academy (PP) 2:38.37
13 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 2:38.47
22 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:45.80
27 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 2:51.57
38 Chlesea Torres JR Somerset Academy (PP) 2:59.53
42 Valeria Raxach SO Mater Lakes 3:00.79
43 Ines Ferreiro JR Gulliver Prep 3:00.85
46 Basilia Mantilla SO Ferguson 3:05.76
50 Helen Pena JR Miami Coral Park 3:08.73
53 Siloe Montiel JR North Miami 3:15.73
58 Gem Granofsky FR Boca Raton 3:24.60
62 Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) 3:42.62