April 5, 2022
|
Yulee - Yulee, FL
|
Timing: JACTiming
ICON KEY: FHSAA 2A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Connor Simonton JR West Nassau 6:05.24 4:47.86 5:09.52 4:01.43 3:39.76 8
2 Adam Wilking SR Fernandina Beach 6:35.99 5:02.45 5:11.80 5:52.34 6:11.05 6
3 Troy Winkler SO Baker County 5:30.09 5:36.38 5:14.37 6:48.69 5:45.81 4
4 Calvin Rewis FR Baker County 4:29.88 5:27.71 5:21.28 4:58.79 6:54.46 2
5 William Ruiz-Coria JR Fernandina Beach 6:13.79 5:41.00 5:27.88 6:49.85 4:48.54 1
6 Keaton DeVaul FR Fernandina Beach 4:56.68 5:23.05 5:29.64 6:12.50 6:02.61 -
7 Zach Moser FR Fernandina Beach 5:37.20 5:37.20 5:40.60 6:11.26 6:41.91 -
8 Wyatt Pickett FR Baker County 5:23.49 6:12.18 5:47.83 7:32.18 6:08.70 -
9 Vincent Drakus FR Fernandina Beach 5:19.43 5:51.02 5:51.02 5:22.94 4:54.86 -
10 Tyler Maurer FR Baker County 5:46.95 5:36.33 5:54.03 5:18.63 4:43.23 -
11 Orion Hocking SR Fernandina Beach 5:09.22 5:44.76 5:55.42 6:30.97 6:52.29 -
12 Charles Rowland SO Baker County 5:21.90 6:33.43 5:57.66 5:18.32 6:29.85 -
13 Wyatt Kittrel SO Baker County 7:43.34 7:35.87 6:13.66 7:35.87 5:28.82 -
14 Gavin Moore FR Baker County 4:27.87 6:43.69 6:17.28 7:55.38 8:02.92 -
15 Peyton Dube SR Baker County 8:03.75 6:55.73 6:17.93 8:07.53 5:36.36 -
16 Noah Finley FR Baker County 7:45.57 6:37.44 6:18.51 4:24.96 8:08.28 -
17 Sebastian Gancerez FR West Nassau 6:49.29 5:44.87 6:18.97 7:42.35 6:41.71 -
18 Garrett Dugger FR Baker County 6:41.92 7:27.42 6:19.17 7:53.97 6:45.72 -
19 Allen Price SO West Nassau 6:45.96 5:33.88 6:19.40 7:12.52 4:36.97 -
20 Landon Roughton SO Yulee 6:21.59 7:03.99 6:25.44 6:48.57 6:52.42 -
21 Braxton Lee SO West Nassau 6:31.56 8:16.23 6:27.68 5:41.16 6:23.81 -
22 Lucas Moore SO West Nassau 6:04.83 8:16.78 6:28.11 6:08.71 5:02.73 -
23 Gabriel Hatcher FR West Nassau 6:39.26 7:24.07 6:47.40 7:36.29 7:03.70 -
24 Elijah Cornwell JR Yulee 5:28.13 7:13.30 7:00.68 5:07.10 7:13.30 -
  Mason Card SO Hilliard DNS DNS DNS DNS DNS   
  Byron Brinkley SO Yulee DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zac Hartford SR West Nassau DNS DNS DNS DNS DNS   
  Khristian Collins FR West Nassau DNS DNS DNS DNS DNS   
  Christopher Cregg JR Baker County DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Connor Simonton JR West Nassau 5:09.52 8
2 Adam Wilking SR Fernandina Beach 5:11.80 6
3 Troy Winkler SO Baker County 5:14.37 4
4 Calvin Rewis FR Baker County 5:21.28 2
5 William Ruiz-Coria JR Fernandina Beach 5:27.88 1
6 Keaton DeVaul FR Fernandina Beach 5:29.64 -
7 Zach Moser FR Fernandina Beach 5:40.60 -
8 Wyatt Pickett FR Baker County 5:47.83 -
9 Vincent Drakus FR Fernandina Beach 5:51.02 -
10 Tyler Maurer FR Baker County 5:54.03 -
11 Orion Hocking SR Fernandina Beach 5:55.42 -
12 Charles Rowland SO Baker County 5:57.66 -
  Mason Card SO Hilliard DNS   
  Christopher Cregg JR Baker County DNS   
  Zac Hartford SR West Nassau DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Wyatt Kittrel SO Baker County 4:55.20 5:47.51 4:29.04 5:36.30 6:13.66 -
14 Gavin Moore FR Baker County 5:35.78 6:32.38 6:55.01 5:16.92 6:17.28 -
15 Peyton Dube SR Baker County 4:39.67 4:39.67 7:14.62 5:06.13 6:17.93 -
16 Noah Finley FR Baker County 6:10.94 6:48.79 7:15.29 6:33.65 6:18.51 -
17 Sebastian Gancerez FR West Nassau 7:46.14 5:06.97 5:29.71 4:44.23 6:18.97 -
18 Garrett Dugger FR Baker County 7:46.38 8:09.13 8:05.34 7:53.97 6:19.17 -
19 Allen Price SO West Nassau 6:04.23 5:45.26 6:19.40 6:23.20 6:19.40 -
20 Landon Roughton SO Yulee 5:43.05 6:25.44 7:46.39 7:34.82 6:25.44 -
21 Braxton Lee SO West Nassau 5:56.67 5:14.02 6:47.07 8:23.99 6:27.68 -
22 Lucas Moore SO West Nassau 8:01.26 5:33.78 6:47.52 8:12.90 6:28.11 -
23 Gabriel Hatcher FR West Nassau 5:25.92 8:21.11 7:15.92 8:25.18 6:47.40 -
24 Elijah Cornwell JR Yulee 8:41.65 8:54.27 8:58.47 7:38.55 7:00.68 -
  Byron Brinkley SO Yulee DNS DNS DNS DNS DNS   
  Khristian Collins FR West Nassau DNS DNS DNS DNS DNS