April 16, 2022
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Women's 1,600m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lily Henne SR Lake Minneola 5:08.46 10
2 Jazlyn Dailey SR Winter Park 5:20.63 8
3 Caitlin Foley SR Mount Dora 5:28.28 6
4 Hannah Foley JR Boone 5:28.29 5
5 Ava Baldauf SR West Orange 5:28.71 4
6 Hannah Douglas FR Mount Dora 5:30.63 3
7 Ava Aseere JR Lake Minneola 5:34.81 2
8 Maddie Heald SO Olympia 5:34.92 1
9 Hannah Kacer JR Timber Creek 5:37.13 -
10 Noelle Vu SO Mount Dora 5:37.70 -
11 Jasmine Williams FR Lake Minneola 5:41.89 -
12 Christina Feucht JR Winter Park 5:47.35 -
13 Sara Ashley SR Land O'Lakes 5:48.66 -
14 Maya Cabal SO Oviedo 5:53.18 -
15 Delaney Richgels SO Lake Nona 5:57.22 -
16 Chelsea Van Horn JR University (Orlando) 5:59.57 -
17 Hannah Atwell SO Oviedo 6:02.26 -
18 Aileen Castillo SO Land O'Lakes 6:04.64 -
19 Zoey Thomas SR Winter Park 6:10.57 -
20 Lily Waldrop SR Boone 6:20.95 -
21 Kylie Durney JR Dr. Phillips 6:31.59 -
22 Joslyn Armstrong FR Horizon 6:33.58 -
23 Leah Wands JR West Orange 6:37.72 -
24 Emma Krens JR Edgewater 6:44.30 -
25 Sydney Beu JR Timber Creek 6:46.18 -
26 Jordan Simeon SR University (Orlando) 6:46.88 -
27 Ruby Miranda SO Winter Haven 6:54.27 -
28 Dolanda Mesidor SR Winter Haven 6:55.52 -
29 Katelynn Lehman FR Horizon 6:56.10 -
30 Lainey Anthony FR Tavares 6:59.23 -
31 Ashlynd Sellers JR Boone 7:13.26 -
32 Alyssa Figueroa SR East River 7:44.29 -
33 Fidah Kabwita SR Cypress Creek 9:07.19 -
  Carly O'Toole JR Lake Nona DNS   
  Amberlyn Gonzalez JR Olympia DNS   
  Mia Englehart JR Freedom (Orlando) DNS   
  Hannah Claytor JR Dr. Phillips DNS   
  Sadie Klaff SR Freedom (Orlando) DNS   
  Shannon Matzner SR Dr. Phillips DNS   
  Gabriella Arroyo FR Colonial DNS   
  Amber Luther SR Lake Nona DNS   
Women's 1,600m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Maya Cabal SO Oviedo 5:53.18 -
17 Hannah Atwell SO Oviedo 6:02.26 -
20 Lily Waldrop SR Boone 6:20.95 -
22 Joslyn Armstrong FR Horizon 6:33.58 -
23 Leah Wands JR West Orange 6:37.72 -
24 Emma Krens JR Edgewater 6:44.30 -
25 Sydney Beu JR Timber Creek 6:46.18 -
26 Jordan Simeon SR University (Orlando) 6:46.88 -
27 Ruby Miranda SO Winter Haven 6:54.27 -
28 Dolanda Mesidor SR Winter Haven 6:55.52 -
29 Katelynn Lehman FR Horizon 6:56.10 -
30 Lainey Anthony FR Tavares 6:59.23 -
31 Ashlynd Sellers JR Boone 7:13.26 -
32 Alyssa Figueroa SR East River 7:44.29 -
33 Fidah Kabwita SR Cypress Creek 9:07.19 -
  Sadie Klaff SR Freedom (Orlando) DNS   
  Amberlyn Gonzalez JR Olympia DNS   
  Shannon Matzner SR Dr. Phillips DNS   
  Gabriella Arroyo FR Colonial DNS   
  Amber Luther SR Lake Nona DNS   
  Carly O'Toole JR Lake Nona DNS   
  Mia Englehart JR Freedom (Orlando) DNS   
Women's 1,600m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lily Henne SR Lake Minneola 5:08.46 10
2 Jazlyn Dailey SR Winter Park 5:20.63 8
3 Caitlin Foley SR Mount Dora 5:28.28 6
4 Hannah Foley JR Boone 5:28.29 5
5 Ava Baldauf SR West Orange 5:28.71 4
6 Hannah Douglas FR Mount Dora 5:30.63 3
7 Ava Aseere JR Lake Minneola 5:34.81 2
8 Maddie Heald SO Olympia 5:34.92 1
9 Hannah Kacer JR Timber Creek 5:37.13 -
10 Noelle Vu SO Mount Dora 5:37.70 -
11 Jasmine Williams FR Lake Minneola 5:41.89 -
12 Christina Feucht JR Winter Park 5:47.35 -
13 Sara Ashley SR Land O'Lakes 5:48.66 -
15 Delaney Richgels SO Lake Nona 5:57.22 -
16 Chelsea Van Horn JR University (Orlando) 5:59.57 -
18 Aileen Castillo SO Land O'Lakes 6:04.64 -
19 Zoey Thomas SR Winter Park 6:10.57 -
21 Kylie Durney JR Dr. Phillips 6:31.59 -
  Hannah Claytor JR Dr. Phillips DNS