April 8, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Logan Chapman JR Space Coast 4:40.49 5:05.74 10
2 Alex Skaggs SR West Shore 4:57.89 4:37.04 8
3 Jackson Wangensteen JR Melbourne 4:59.14 5:32.05 6
4 Wesley Knoblock JR Melbourne 5:03.75 5:31.09 5
5 Joshua Torres SO Titusville 5:05.81 5:57.80 4
6 Devon Giuliani SO West Shore 5:08.49 5:20.83 3
7 Jackson Bailey SR Astronaut 5:09.44 4:16.84 2
8 Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic 5:10.23 4:48.52 1
9 Carter Tabin JR Astronaut 5:23.00 5:45.61 -
10 Alex Hilmes SR West Shore 5:23.29 5:36.23 -
11 Austin Bevel FR Space Coast 5:25.19 6:20.48 -
12 Callum Van Duyne FR Titusville 5:25.59 5:15.83 -
13 Kody Kest 7 Faith Christian 5:34.53 6:11.33 -
14 Asher Cerveny 7 Cocoa Beach 5:35.15 4:18.07 -
15 Kyle Ryan FR Melbourne 5:40.04 4:52.44 -
16 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 5:40.10 4:35.49 -
17 Aidan Kelly JR Cocoa Beach 5:41.05 6:15.16 -
18 Adam Eadens JR Titusville 5:46.39 7:19.92 -
19 Jack Malki JR Cocoa Beach 5:50.99 6:22.58 -
20 Liam Buchanan FR Melbourne Central Catholic 5:52.12 5:59.17 -
21 Trip McHenry FR Holy Trinity 5:53.62 7:29.10 -
22 Santiago Sanchez JR Faith Christian 6:06.18 5:51.54 -
23 Orlando Garcia JR Astronaut 6:08.09 5:38.65 -
24 Keegan Caster FR Brevard HEAT 6:08.32 6:19.37 -
25 Brett Boss SR West Shore 6:09.78 7:23.74 -
26 Nathaniel Gaudette FR Brevard HEAT 6:13.79 5:32.68 -
27 Matthew Moran 8 Brevard HEAT 6:13.86 5:10.31 -
28 Alexander Kramer FR Melbourne Central Catholic 6:15.27 5:45.25 -
29 Trevyn Trent FR Cocoa Beach 6:16.02 5:19.62 -
30 Maximillian Haines JR Astronaut 6:19.22 6:04.06 -
31 Alexander Vanatta FR Titusville 6:22.24 6:52.82 -
32 Maximus Austin FR Astronaut 6:40.59 7:20.65 -
  Casey Bowen SO Space Coast NT NT -
  Erick Rochette SO Space Coast NT NT -
  Arman Gasparyan SR Florida Prep NT NT -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Kody Kest 7 Faith Christian 5:47.92 4:20.94 5:21.15 5:44.57 5:34.53 5:34.53 -
14 Asher Cerveny 7 Cocoa Beach 6:18.72 6:35.48 6:28.78 5:31.80 5:35.15 6:38.83 -
20 Liam Buchanan FR Melbourne Central Catholic 7:09.59 4:17.05 4:41.70 4:52.26 5:52.12 7:30.72 -
21 Trip McHenry FR Holy Trinity 4:42.90 5:28.87 4:18.15 7:32.64 5:53.62 6:11.31 -
22 Santiago Sanchez JR Faith Christian 7:19.42 7:19.42 7:45.05 6:24.49 6:06.18 4:38.30 -
23 Orlando Garcia JR Astronaut 7:32.75 4:43.43 7:40.12 6:55.95 6:08.09 6:08.09 -
24 Keegan Caster FR Brevard HEAT 7:14.62 7:03.57 6:37.79 6:45.16 6:08.32 6:45.16 -
25 Brett Boss SR West Shore 5:32.81 8:00.72 4:37.34 4:41.04 6:09.78 4:52.13 -
26 Nathaniel Gaudette FR Brevard HEAT 7:58.46 7:28.55 4:55.30 7:24.81 6:13.79 5:06.51 -
27 Matthew Moran 8 Brevard HEAT 6:43.77 6:21.34 5:36.48 7:28.64 6:13.86 7:54.81 -
28 Alexander Kramer FR Melbourne Central Catholic 5:41.50 4:41.46 5:49.01 5:07.73 6:15.27 7:00.31 -
29 Trevyn Trent FR Cocoa Beach 8:01.31 7:23.71 4:23.22 4:45.78 6:16.02 7:08.67 -
30 Maximillian Haines JR Astronaut 5:45.09 4:59.59 6:11.64 7:35.07 6:19.22 5:03.38 -
31 Alexander Vanatta FR Titusville 6:49.00 7:27.22 5:32.55 5:28.73 6:22.24 6:26.07 -
32 Maximus Austin FR Astronaut 8:28.75 7:04.63 4:44.42 5:04.45 6:40.59 7:28.66 -
  Casey Bowen SO Space Coast NT NT NT NT NT NT -
  Arman Gasparyan SR Florida Prep NT NT NT NT NT NT -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Logan Chapman JR Space Coast 5:16.96 4:40.49 4:15.25 3:50.01 10
2 Alex Skaggs SR West Shore 6:03.43 4:57.89 6:09.39 3:52.36 8
3 Jackson Wangensteen JR Melbourne 5:20.08 4:59.14 5:26.07 5:44.01 6
4 Wesley Knoblock JR Melbourne 6:04.50 5:03.75 3:50.85 5:25.02 5
5 Joshua Torres SO Titusville 4:59.70 5:05.81 5:33.34 6:13.09 4
6 Devon Giuliani SO West Shore 4:25.31 5:08.49 5:11.58 6:10.19 3
7 Jackson Bailey SR Astronaut 5:31.10 5:09.44 6:29.90 6:23.71 2
8 Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic 5:59.87 5:10.23 4:42.31 5:50.56 1
9 Carter Tabin JR Astronaut 4:11.94 5:23.00 4:50.70 5:32.69 -
10 Alex Hilmes SR West Shore 4:28.33 5:23.29 6:37.65 6:08.55 -
11 Austin Bevel FR Space Coast 7:02.75 5:25.19 4:59.18 4:20.16 -
12 Callum Van Duyne FR Titusville 5:35.36 5:25.59 6:27.46 4:13.96 -
15 Kyle Ryan FR Melbourne 4:55.84 5:40.04 7:18.66 6:10.65 -
16 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 6:03.91 5:40.10 6:41.32 5:26.50 -
17 Aidan Kelly JR Cocoa Beach 4:05.56 5:41.05 5:58.11 5:34.23 -
18 Adam Eadens JR Titusville 6:52.21 5:46.39 5:25.61 7:26.85 -
19 Jack Malki JR Cocoa Beach 6:47.15 5:50.99 4:12.72 4:58.35 -
  Erick Rochette SO Space Coast NT NT NT NT -