March 19, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Morrison JR McKeel 1:58.77 10
2 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:00.51 8
3 Orison Domingo SR George Jenkins 2:04.13 6
4 Erikson Wills JR McKeel 2:05.97 5
5 Byron Hayes SR George Jenkins 2:07.82 4
6 Keven Estael JR Kathleen 2:12.32 3
7 Daniel Welling SO Santa Fe Catholic 2:12.57 2
8 Justin Williams SR Tenoroc 2:12.73 1
9 Javien Burnham FR McKeel 2:15.16 -
10 Paulos Kicklighter 8 Lakeland Christian 2:15.76 -
11 Christopher Wheeler JR Lakeland 2:15.79 -
12 Connor Cook JR Kathleen 2:17.36 -
13 Jack Smith SR Lakeland Christian 2:23.23 -
14 Mena Gars-Yousef JR George Jenkins 2:26.81 -
15 Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy 2:26.86 -
16 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:26.94 -
17 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:31.72 -
18 Anthony Oldham SO Kathleen 2:35.75 -
19 Aaron Riddle SO Victory Christian (LL) 2:36.85 -
20 James Wonders JR Lakeland 2:42.14 -
21 Levi Berry FR Victory Christian (LL) 2:47.14 -
  Nathan Yates SR Geneva Classical Academy DNF   
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS   
  Miles Davis SO Lakeland Christian DNS   
  Rylee Fountain 8 Lakeland Christian DNS   
  Antonio Shaw JR Lakeland DNS   
  James Lovely SO Santa Fe Catholic DNS   
  Tyrece Beckford JR Kathleen DNS   
  Dathan Glover FR Santa Fe Catholic DNS   
  Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic DNS   
  Bryson Cottingham JR Tenoroc DNS   
  Ian Caram-Andruet FR McKeel DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Paulos Kicklighter 8 Lakeland Christian 2:15.76 -
11 Christopher Wheeler JR Lakeland 2:15.79 -
14 Mena Gars-Yousef JR George Jenkins 2:26.81 -
15 Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy 2:26.86 -
17 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:31.72 -
18 Anthony Oldham SO Kathleen 2:35.75 -
19 Aaron Riddle SO Victory Christian (LL) 2:36.85 -
20 James Wonders JR Lakeland 2:42.14 -
21 Levi Berry FR Victory Christian (LL) 2:47.14 -
  Bryson Cottingham JR Tenoroc DNS   
  Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic DNS   
  Dathan Glover FR Santa Fe Catholic DNS   
  Antonio Shaw JR Lakeland DNS   
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS   
  Miles Davis SO Lakeland Christian DNS   
  Rylee Fountain 8 Lakeland Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Morrison JR McKeel 1:58.77 10
2 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:00.51 8
3 Orison Domingo SR George Jenkins 2:04.13 6
4 Erikson Wills JR McKeel 2:05.97 5
5 Byron Hayes SR George Jenkins 2:07.82 4
6 Keven Estael JR Kathleen 2:12.32 3
7 Daniel Welling SO Santa Fe Catholic 2:12.57 2
8 Justin Williams SR Tenoroc 2:12.73 1
9 Javien Burnham FR McKeel 2:15.16 -
12 Connor Cook JR Kathleen 2:17.36 -
13 Jack Smith SR Lakeland Christian 2:23.23 -
16 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:26.94 -
  Nathan Yates SR Geneva Classical Academy DNF   
  James Lovely SO Santa Fe Catholic DNS   
  Ian Caram-Andruet FR McKeel DNS   
  Tyrece Beckford JR Kathleen DNS