February 16, 2022
|
Apopka HS - Apopka, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Keandre Brown SR Apopka 11.47 10 1.1
2 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 11.52 8 1.1
3 Kai Evans FR Lake Minneola 11.67 6 1.9
4 Joseph Goho SO Boone 11.69 4 1.1
5 Jalen Blake   Winter Springs 11.71 2 1.1
6 Braylon Knauth SO Lake Minneola 11.73 1 2.3
7 Shayne Grandison   Boone 11.76 - 2.3
8 Myles Todd SR Windermere 11.79 - 1.1
9 Julian Elam SR Windermere 11.83 - 1.9
10 Ralph Ortiz SR Lake Minneola 11.86 - 1.1
11 Malachi Britt SR Apopka 11.95 - 2.3
12 Jozef Miesak FR Windermere 11.99 - 1.1
13 Nehemiah Williams SO Windermere 12.15 - 2.3
14 Jason Wiggins SO Lake Minneola 12.18 - 1.9
15 Devin Girtman SO Apopka 12.23 - 1.9
16 Travens Nicolas SO Apopka 12.54 - 1.9
17 Relamp Ramirez SR Lake Brantley 12.60 - 1.9
18 Joshua Gantz FR Apopka 12.75 - 2.3
19 Alexander Catano SO Lake Brantley 12.94 - 1.9
20 Hasani Crayton FR Lake Brantley 13.10 - 2.3
21 Michael Northe FR Lake Brantley 13.27 - 1.9
Boys' 100 Meters Section 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keandre Brown SR Apopka 11.47 10
2 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 11.52 8
4 Joseph Goho SO Boone 11.69 4
5 Jalen Blake   Winter Springs 11.71 2
8 Myles Todd SR Windermere 11.79 -
10 Ralph Ortiz SR Lake Minneola 11.86 -
12 Jozef Miesak FR Windermere 11.99 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Braylon Knauth SO Lake Minneola 11.73 1
7 Shayne Grandison   Boone 11.76 -
11 Malachi Britt SR Apopka 11.95 -
13 Nehemiah Williams SO Windermere 12.15 -
18 Joshua Gantz FR Apopka 12.75 -
20 Hasani Crayton FR Lake Brantley 13.10 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Kai Evans FR Lake Minneola 11.67 6
9 Julian Elam SR Windermere 11.83 -
14 Jason Wiggins SO Lake Minneola 12.18 -
15 Devin Girtman SO Apopka 12.23 -
16 Travens Nicolas SO Apopka 12.54 -
17 Relamp Ramirez SR Lake Brantley 12.60 -
19 Alexander Catano SO Lake Brantley 12.94 -
21 Michael Northe FR Lake Brantley 13.27 -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Donovan Horne SR Apopka 22.47 10 2.1
2 Jalen Blake   Winter Springs 22.68 8 2.1
3 Najji Darcelin SR Apopka 23.55 6 2.1
4 Ethon Cole JR Lake Minneola 23.61 4 1.0
5 Braylon Knauth SO Lake Minneola 23.98 2 1.6
6 Malachi Britt SR Apopka 24.07 1 1.0
7 Joseph Goho SO Boone 24.10 - 1.6
8 Ashton Reed SR Apopka 24.50 - 1.0
9 David Ramos JR Lake Minneola 25.05 - 1.6
10 Nehemiah Williams SO Windermere 25.15 - 2.1
11 Adriel Santiago FR Windermere 25.50 - 1.0
12 Hayden Gutlay FR Lake Minneola 26.53 - 1.6
13 Joshua Gantz FR Apopka 26.65 - 1.0
14 Chrisanto Coldspring SO Lake Brantley 26.90 - 1.0
15 Hasani Crayton FR Lake Brantley 27.48 - 1.6
16 Michael Northe FR Lake Brantley 27.68 - 1.6
17 Luis Ayala SO Lake Brantley 27.84 - 1.0
Boys' 200 Meters Section 1
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donovan Horne SR Apopka 22.47 10
2 Jalen Blake   Winter Springs 22.68 8
3 Najji Darcelin SR Apopka 23.55 6
10 Nehemiah Williams SO Windermere 25.15 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Ethon Cole JR Lake Minneola 23.61 4
6 Malachi Britt SR Apopka 24.07 1
8 Ashton Reed SR Apopka 24.50 -
11 Adriel Santiago FR Windermere 25.50 -
13 Joshua Gantz FR Apopka 26.65 -
14 Chrisanto Coldspring SO Lake Brantley 26.90 -
17 Luis Ayala SO Lake Brantley 27.84 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Braylon Knauth SO Lake Minneola 23.98 2
7 Joseph Goho SO Boone 24.10 -
9 David Ramos JR Lake Minneola 25.05 -
12 Hayden Gutlay FR Lake Minneola 26.53 -
15 Hasani Crayton FR Lake Brantley 27.48 -
16 Michael Northe FR Lake Brantley 27.68 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan Mizell   Boone 48.53 10
2 Donovan Horne SR Apopka 49.83 8
3 Isaiah Mizell FR Boone 51.50 6
4 Luke Noto SO Windermere 51.76 4
5 Najji Darcelin SR Apopka 55.22 2
6 Ashton Reed SR Apopka 55.33 1
7 Lowendy Smith SR Apopka 56.58 -
8 Jadlen Davis SO Lake Brantley 56.86 -
9 Jordan Smith FR Apopka 57.74 -
10 Noah Spencer FR Windermere 58.53 -
11 Richard Holycross SR Windermere 59.40 -
12 Bernardo Marins JR Windermere 1:00.10 -
13 Ethan Isom FR Lake Minneola 1:00.77 -
14 Oliver Barfield FR Lake Brantley 1:01.80 -
15 Amari McCallister SO Lake Minneola 1:02.30 -
16 Malachi Jones SO Boone 1:02.64 -
17 Denver Lubin JR Windermere 1:03.29 -
18 Jayden Pope SO Lake Minneola 1:03.60 -
19 Marquis McDonald SO Lake Minneola 1:06.27 -
20 Luis Ayala SO Lake Brantley 1:07.44 -
21 Jayden Rutledge SO Lake Minneola 1:11.51 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan Mizell   Boone 48.53 10
2 Donovan Horne SR Apopka 49.83 8
3 Isaiah Mizell FR Boone 51.50 6
4 Luke Noto SO Windermere 51.76 4
5 Najji Darcelin SR Apopka 55.22 2
6 Ashton Reed SR Apopka 55.33 1
9 Jordan Smith FR Apopka 57.74 -
11 Richard Holycross SR Windermere 59.40 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Lowendy Smith SR Apopka 56.58 -
12 Bernardo Marins JR Windermere 1:00.10 -
14 Oliver Barfield FR Lake Brantley 1:01.80 -
15 Amari McCallister SO Lake Minneola 1:02.30 -
16 Malachi Jones SO Boone 1:02.64 -
17 Denver Lubin JR Windermere 1:03.29 -
19 Marquis McDonald SO Lake Minneola 1:06.27 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jadlen Davis SO Lake Brantley 56.86 -
10 Noah Spencer FR Windermere 58.53 -
13 Ethan Isom FR Lake Minneola 1:00.77 -
18 Jayden Pope SO Lake Minneola 1:03.60 -
20 Luis Ayala SO Lake Brantley 1:07.44 -
21 Jayden Rutledge SO Lake Minneola 1:11.51 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Musselwhite JR Apopka 1:57.61 10
2 Emmanuel Carrillo JR Lake Minneola 2:04.67 8
3 Nathan Braswell SR Windermere 2:05.93 6
4 Quinn Nieman JR Lake Minneola 2:09.77 4
5 Paden Whetten JR Lake Minneola 2:10.99 2
6 Landon Holt FR Lake Brantley 2:11.64 1
7 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 2:16.85 -
8 Michael Mandato FR Windermere 2:19.65 -
9 Matthew Bittner SR Windermere 2:20.87 -
10 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:22.02 -
11 Rosario Noto SR Windermere 2:24.00 -
12 Christopher Teodoru SO Lake Minneola 2:24.13 -
13 Trenton Stahll JR Lake Brantley 2:24.65 -
14 Relamp Ramirez SR Lake Brantley 2:24.92 -
15 Brian Trinh JR Windermere 2:30.67 -
16 Skyler Francois FR Lake Brantley 2:31.68 -
17 Dominick Crispino SO Lake Minneola 2:32.03 -
18 Bowen Overton FR Windermere 2:33.93 -
19 Jackson Branch FR Lake Minneola 2:35.85 -
20 Matthew McCullough FR Lake Minneola 2:36.60 -
21 Sean Dukes FR Lake Minneola 2:36.82 -
22 Cain Riegel Brown FR Windermere 2:36.96 -
23 Al Prada FR Windermere 2:37.05 -
24 Niklas Ekebergh FR Windermere 2:41.55 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Musselwhite JR Apopka 1:57.61 10
2 Emmanuel Carrillo JR Lake Minneola 2:04.67 8
3 Nathan Braswell SR Windermere 2:05.93 6
7 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 2:16.85 -
9 Matthew Bittner SR Windermere 2:20.87 -
10 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:22.02 -
13 Trenton Stahll JR Lake Brantley 2:24.65 -
14 Relamp Ramirez SR Lake Brantley 2:24.92 -
16 Skyler Francois FR Lake Brantley 2:31.68 -
17 Dominick Crispino SO Lake Minneola 2:32.03 -
21 Sean Dukes FR Lake Minneola 2:36.82 -
24 Niklas Ekebergh FR Windermere 2:41.55 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Quinn Nieman JR Lake Minneola 2:09.77 4
5 Paden Whetten JR Lake Minneola 2:10.99 2
6 Landon Holt FR Lake Brantley 2:11.64 1
8 Michael Mandato FR Windermere 2:19.65 -
11 Rosario Noto SR Windermere 2:24.00 -
12 Christopher Teodoru SO Lake Minneola 2:24.13 -
15 Brian Trinh JR Windermere 2:30.67 -
18 Bowen Overton FR Windermere 2:33.93 -
19 Jackson Branch FR Lake Minneola 2:35.85 -
20 Matthew McCullough FR Lake Minneola 2:36.60 -
22 Cain Riegel Brown FR Windermere 2:36.96 -
23 Al Prada FR Windermere 2:37.05 -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aaron Mercado SR Boone 4:44.61 10
2 Karl van Gelder   Boone 4:49.47 8
3 Paden Whetten JR Lake Minneola 5:03.78 6
4 Luke Ellenback JR Windermere 5:13.82 4
5 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:20.92 2
6 Matthew Bittner SR Windermere 5:22.60 1
7 Christopher Teodoru SO Lake Minneola 5:27.57 -
8 Landon Holt FR Lake Brantley 5:28.70 -
9 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 5:32.94 -
10 Michael Mandato FR Windermere 5:37.32 -
11 Skyler Francois FR Lake Brantley 5:42.99 -
12 Ryan Sanders FR Lake Minneola 5:52.12 -
13 Brian Trinh JR Windermere 5:53.17 -
14 Al Prada FR Windermere 5:54.58 -
15 Michael Beabey FR Apopka 5:58.19 -
16 Bowen Overton FR Windermere 6:02.47 -
17 James Cooke JR Lake Minneola 6:03.69 -
18 Niklas Ekebergh FR Windermere 6:03.74 -
19 Cain Riegel Brown FR Windermere 6:21.65 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aaron Mercado SR Boone 4:44.61 10
2 Karl van Gelder   Boone 4:49.47 8
3 Paden Whetten JR Lake Minneola 5:03.78 6
4 Luke Ellenback JR Windermere 5:13.82 4
6 Matthew Bittner SR Windermere 5:22.60 1
7 Christopher Teodoru SO Lake Minneola 5:27.57 -
9 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 5:32.94 -
11 Skyler Francois FR Lake Brantley 5:42.99 -
15 Michael Beabey FR Apopka 5:58.19 -
17 James Cooke JR Lake Minneola 6:03.69 -
18 Niklas Ekebergh FR Windermere 6:03.74 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:20.92 2
8 Landon Holt FR Lake Brantley 5:28.70 -
10 Michael Mandato FR Windermere 5:37.32 -
12 Ryan Sanders FR Lake Minneola 5:52.12 -
13 Brian Trinh JR Windermere 5:53.17 -
14 Al Prada FR Windermere 5:54.58 -
16 Bowen Overton FR Windermere 6:02.47 -
19 Cain Riegel Brown FR Windermere 6:21.65 -

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Roderick Horton   Boone 41.33 10
2 Julian Elam SR Windermere 42.76 8
3 Arthur Cavalcanti SO Windermere 43.26 6
4 Kevin Carman SR Lake Minneola 45.65 4
5 Luke Ellenback JR Windermere 46.32 2
6 Patrick Hughes SR Lake Brantley 46.65 1
7 Luke Harris SO Lake Brantley 47.18 -
8 Jalen Dickerson JR Lake Minneola 47.44 -
9 Javier Garcia-Rivero JR Windermere 48.62 -
10 Kenneth Smith FR Lake Minneola 48.91 -
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Roderick Horton   Boone 41.33 10
2 Julian Elam SR Windermere 42.76 8
3 Arthur Cavalcanti SO Windermere 43.26 6
5 Luke Ellenback JR Windermere 46.32 2
6 Patrick Hughes SR Lake Brantley 46.65 1
7 Luke Harris SO Lake Brantley 47.18 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Kevin Carman SR Lake Minneola 45.65 4
8 Jalen Dickerson JR Lake Minneola 47.44 -
9 Javier Garcia-Rivero JR Windermere 48.62 -
10 Kenneth Smith FR Lake Minneola 48.91 -

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Keandre Brown SR Apopka 1.89m 6' 2.25" 10
  • 1.54
    P
  • 1.59
    P
  • 1.64
    P
  • 1.69
    O
  • 1.74
    XO
  • 1.79
    O
  • 1.84
    XO
  • 1.89
    O
2 Tyshone Bolden JR Lake Minneola 1.84m 6' 0.5" 8
  • 1.54
    P
  • 1.59
    P
  • 1.64
    O
  • 1.69
    O
  • 1.74
    O
  • 1.79
    XO
  • 1.84
    O
  • 1.89
    XXX
3 Antonio Parker SO Apopka 1.79m 5' 10.5" 6
  • 1.54
    O
  • 1.59
    O
  • 1.64
    O
  • 1.69
    O
  • 1.74
    O
  • 1.79
    XO
  • 1.84
    XXX
4 Ian Kitko FR Lake Minneola 1.74m 5' 8.5" 4
  • 1.54
    P
  • 1.59
    XO
  • 1.64
    XO
  • 1.69
    XO
  • 1.74
    O
  • 1.79
    XXX
5 Devin Girtman SO Apopka 1.69m 5' 6.5" 2
  • 1.54
    O
  • 1.59
    O
  • 1.64
    O
  • 1.69
    O
  • 1.74
    XXX
6 Ethan Isom FR Lake Minneola 1.59m 5' 2.5" 1
  • 1.54
    O
  • 1.59
    O
  • 1.64
    XXX
7 Malachi Williams JR Lake Brantley 1.59m 5' 2.5" -
  • 1.54
    XO
  • 1.59
    O
  • 1.64
    XXX
8 Preston Lewis JR Lake Brantley 1.59m 5' 2.5" -
  • 1.54
    O
  • 1.59
    XO
  • 1.64
    XXX

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Keandre Brown SR Apopka 6.45m 21' 2" 10
  • 6.34  
  • 6.45  
  • FOUL  
2 Jadlen Davis SO Lake Brantley 6.39m 20' 11.75" 8
  • 6.39  
  • 4.10  
  • 4.40  
3 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 6.24m 20' 5.75" 6
  • 6.24  
  • 6.10  
  • FOUL  
4 Antonio Parker SO Apopka 6.18m 20' 3.5" 4
  • 6.18  
  • 5.68  
5 Ralph Ortiz SR Lake Minneola 6.09m 19' 11.75" 2
  • 5.90  
  • 5.30  
  • 6.09  
6 Antwan Walden SR Lake Minneola 6.00m 19' 8.25" 1
  • 6.00  
  • FOUL  
  • 5.85  
7 David Ramos JR Lake Minneola 5.89m 19' 4" -
  • 5.89  
  • 5.82  
  • 5.72  
8 Isaiah Mizell FR Boone 5.62m 18' 5.25" -
  • 4.88  
  • 5.48  
  • 5.62  
10 Malachi Jones SO Boone 5.39m 17' 8.25" -
  • FOUL  
  • 5.28  
  • 5.39  
11 Luke Ellenback JR Windermere 5.37m 17' 7.5" -
  • FOUL  
  • 5.37  
  • 5.32  
12 Ethan Isom FR Lake Minneola 5.29m 17' 4.25" -
  • 5.29  
  • 5.00  
13 Julian Elam SR Windermere 5.19m 17' 0.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.19  
14 Malachi Williams JR Lake Brantley 5.15m 16' 10.75" -
  • FOUL  
  • 5.15  
  • 4.89  
15 Preston Lewis JR Lake Brantley 5.10m 16' 8.75" -
  • 4.49  
  • 5.10  
  • 4.21  
16 Oliver Barfield FR Lake Brantley 4.95m 16' 3" -
  • 4.95  
  • 4.62  
  • 4.85  
17 Richard Holycross SR Windermere 4.91m 16' 1.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.91  
18 Kenneth Willits SO Lake Brantley 4.69m 15' 4.75" -
  • 4.69  
  • 4.57  
  • 4.30  
19 Chrisanto Coldspring SO Lake Brantley 3.01m 9' 10.5" -
  • 3.01  
  • FOUL  
  • FOUL  
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Keandre Brown SR Apopka 6.45m 21' 2" 10
3 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 6.24m 20' 5.75" 6
4 Antonio Parker SO Apopka 6.18m 20' 3.5" 4
8 Isaiah Mizell FR Boone 5.62m 18' 5.25" -
10 Malachi Jones SO Boone 5.39m 17' 8.25" -
18 Kenneth Willits SO Lake Brantley 4.69m 15' 4.75" -
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Jadlen Davis SO Lake Brantley 6.39m 20' 11.75" 8
11 Luke Ellenback JR Windermere 5.37m 17' 7.5" -
12 Ethan Isom FR Lake Minneola 5.29m 17' 4.25" -
13 Julian Elam SR Windermere 5.19m 17' 0.5" -
16 Oliver Barfield FR Lake Brantley 4.95m 16' 3" -
17 Richard Holycross SR Windermere 4.91m 16' 1.5" -
19 Chrisanto Coldspring SO Lake Brantley 3.01m 9' 10.5" -
Boys' Long Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
5 Ralph Ortiz SR Lake Minneola 6.09m 19' 11.75" 2
6 Antwan Walden SR Lake Minneola 6.00m 19' 8.25" 1
7 David Ramos JR Lake Minneola 5.89m 19' 4" -
14 Malachi Williams JR Lake Brantley 5.15m 16' 10.75" -
15 Preston Lewis JR Lake Brantley 5.10m 16' 8.75" -

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Amari Stapleton SR Lake Minneola 11.71m 38' 5" 10
  • FOUL  
  • 11.63  
  • 11.57  
  • 11.71  
2 Hayden Gutlay FR Lake Minneola 9.45m 31' 0" 8
  • 9.31  
  • 9.09  
  • 9.45  
  • 9.10  
3 Javier Garcia-Rivero JR Windermere 9.09m 29' 10" 6
  • 9.09  
  • 8.87  
  • 8.76  
  • FOUL  
4 Anthony Rosier SO Windermere 8.96m 29' 4.75" 4
  • 8.96  
  • 8.93  
  • 8.48  
  • FOUL  
5 Anthony Klier-Enos FR Windermere 8.72m 28' 7.5" 2
  • FOUL  
  • 8.72  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Tsar Lamour FR Windermere 8.30m 27' 2.75" 1
  • 7.53  
  • 8.06  
  • 8.30  
  • 7.89  
7 De'Mari Keith FR Lake Minneola 8.03m 26' 4.25" -
  • FOUL  
  • 7.18  
  • 8.03  
  • 7.49  
8 Jose Bacardi FR Lake Brantley 7.27m 23' 10.25" -
  • FOUL  
  • 7.27  
  • 6.78  
  • 6.82  
9 Micheal Gonzalez FR Lake Brantley 6.45m 21' 2" -
  • 6.24  
  • FOUL  
  • 5.67  
  • 6.45