March 30, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Cerveny SO Cocoa Beach 4:44.13 10
2 Joshua Torres SO Titusville 4:59.53 8
3 Ian Sardella SR Edgewood 4:59.71 6
4 Nathan Corley SO Edgewood 5:07.45 5
5 Jackson Bailey SR Astronaut 5:08.98 4
6 Wenn Gilbertson FR Cocoa Beach 5:16.31 3
7 Owen Carswell JR Merritt Island 5:16.50 2
8 Callum Van Duyne FR Titusville 5:26.75 1
9 Jonathan Pastermack SO Merritt Island 5:30.21 -
10 Blair Watson SR Merritt Island 5:30.66 -
11 Caleb Tilford SR Astronaut 5:33.95 -
12 Nolan Aycock JR Merritt Island 5:38.22 -
13 Brian Bautista JR Merritt Island 5:40.90 -
14 Adam Eadens JR Titusville 5:42.94 -
15 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 5:45.75 -
16 Keenan Hennis SO Titusville 5:48.45 -
17 Jack Malki JR Cocoa Beach 5:48.50 -
18 James Allarding 8 Edgewood 5:49.55 -
19 Hutchins Matt SR Astronaut 5:50.43 -
20 Zachary Hammer SO Titusville 5:53.65 -
21 Jacob Vellody 8 Edgewood 5:54.52 -
22 Joey Vicidomini SO Cocoa Beach 5:55.56 -
23 Tyler Ptague JR Cocoa 5:57.41 -
24 George Glaser JR Merritt Island 5:59.00 -
25 Derrick Caple 8 Edgewood 5:59.44 -
26 Jacob Dady JR Merritt Island 5:59.50 -
27 Isaak Starr 7 Cocoa Beach 6:02.05 -
28 Vincent Wright 8 Edgewood 6:02.30 -
29 Alexander Vanatta FR Titusville 6:12.23 -
30 Orlando Garcia JR Astronaut 6:13.25 -
31 Donovan Timmons SO Merritt Island 6:16.77 -
32 Maximillian Haines JR Astronaut 6:34.29 -
33 Trevyn Trent FR Cocoa Beach 6:37.99 -
34 Mark Deadwyler SO Cocoa Beach 6:45.16 -
35 Maximus Austin FR Astronaut 6:47.09 -
36 Kristopher Carman 7 Edgewood 7:18.40 -
  Rylan Reyes 8 Cocoa Beach NT   
  Aidan Kelly JR Cocoa Beach NT   
  Marlon Cutkelvin JR Astronaut NT   
  Brandon Faris SO Astronaut NT   
  Jackosn Champagne FR Astronaut NT   
  Ethan Broome JR Astronaut NT   
  Robert Gunn 8 Edgewood NT   
  Shane Kinsey FR Astronaut NT   
  Levi Anderson FR Astronaut NT   
  Samuel Galvis FR Titusville NT   
  Aiden Karl SO Cocoa Beach NT   
  Sawyer Kinsey FR Astronaut NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Cerveny SO Cocoa Beach 4:44.13 10
2 Joshua Torres SO Titusville 4:59.53 8
5 Jackson Bailey SR Astronaut 5:08.98 4
6 Wenn Gilbertson FR Cocoa Beach 5:16.31 3
7 Owen Carswell JR Merritt Island 5:16.50 2
8 Callum Van Duyne FR Titusville 5:26.75 1
9 Jonathan Pastermack SO Merritt Island 5:30.21 -
10 Blair Watson SR Merritt Island 5:30.66 -
12 Nolan Aycock JR Merritt Island 5:38.22 -
14 Adam Eadens JR Titusville 5:42.94 -
15 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 5:45.75 -
16 Keenan Hennis SO Titusville 5:48.45 -
17 Jack Malki JR Cocoa Beach 5:48.50 -
18 James Allarding 8 Edgewood 5:49.55 -
23 Tyler Ptague JR Cocoa 5:57.41 -
24 George Glaser JR Merritt Island 5:59.00 -
25 Derrick Caple 8 Edgewood 5:59.44 -
  Aiden Karl SO Cocoa Beach NT   
  Aidan Kelly JR Cocoa Beach NT   
  Sawyer Kinsey FR Astronaut NT   
  Shane Kinsey FR Astronaut NT   
  Ethan Broome JR Astronaut NT   
  Brandon Faris SO Astronaut NT   
  Marlon Cutkelvin JR Astronaut NT   
  Jackosn Champagne FR Astronaut NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ian Sardella SR Edgewood 4:59.71 6
4 Nathan Corley SO Edgewood 5:07.45 5
11 Caleb Tilford SR Astronaut 5:33.95 -
13 Brian Bautista JR Merritt Island 5:40.90 -
19 Hutchins Matt SR Astronaut 5:50.43 -
20 Zachary Hammer SO Titusville 5:53.65 -
21 Jacob Vellody 8 Edgewood 5:54.52 -
22 Joey Vicidomini SO Cocoa Beach 5:55.56 -
26 Jacob Dady JR Merritt Island 5:59.50 -
27 Isaak Starr 7 Cocoa Beach 6:02.05 -
28 Vincent Wright 8 Edgewood 6:02.30 -
29 Alexander Vanatta FR Titusville 6:12.23 -
30 Orlando Garcia JR Astronaut 6:13.25 -
31 Donovan Timmons SO Merritt Island 6:16.77 -
32 Maximillian Haines JR Astronaut 6:34.29 -
33 Trevyn Trent FR Cocoa Beach 6:37.99 -
34 Mark Deadwyler SO Cocoa Beach 6:45.16 -
35 Maximus Austin FR Astronaut 6:47.09 -
36 Kristopher Carman 7 Edgewood 7:18.40 -
  Levi Anderson FR Astronaut NT   
  Rylan Reyes 8 Cocoa Beach NT   
  Samuel Galvis FR Titusville NT   
  Robert Gunn 8 Edgewood NT