February 23, 2022
|
Deltona - Deltona, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Myrick SR DeLand 2:06.03 10
2 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:10.16 8
3 Noah Ennabili SO DeLand 2:12.10 6
4 Ayden Burns SO DeLand 2:17.22 5
5 Jay Teters JR Seabreeze 2:18.39 4
6 Liam Winegardner JR DeLand 2:18.97 3
7 Ian York SR DeLand 2:19.16   
8 Emmanuel White SR Deltona 2:23.41 2
9 Benjamin Helms JR Deltona 2:23.89 1
10 Jesse Pack SO DeLand 2:24.61   
11 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:24.88 -
12 Lincoln Davis JR Deltona 2:26.25 -
13 Tyler Miller SO Seabreeze 2:27.62 -
14 Josiah Tejeda JR Deltona 2:28.63 -
15 Renn Telles FR Deltona 2:30.41 -
16 Devin Buster SO DeLand 2:31.05   
17 Noah Parris JR Seabreeze 2:31.20 -
18 Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) 2:32.82 -
19 Chadaiden Walker FR Deltona 2:33.52 -
20 Freddy Tejada SR Deltona 2:34.46 -
21 Kevin Reid SO DeLand 2:35.14   
22 Alexander Smith SO DeLand 2:35.90   
23 Chandler Edwards JR Seabreeze 2:36.27 -
24 Gabriel McCaskey FR University (OC) 2:38.04 -
25 Jayse Ballotti SO Seabreeze 2:44.07 -
26 Angel Aviluz SR DeLand 2:48.00   
27 Gavin Gilmer FR University (OC) 2:48.08 -
28 Kole Dangleman JR Pine Ridge 2:50.49 -
29 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 3:16.06 -
  Andreas Schulz JR University (OC) NT   
  Caleb Elkind JR University (OC) NT   
  Kyle Yasses SO Deltona NT   
  Zane Hair SR Deltona NT   
  Carson Chiumento SO Seabreeze NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Liam Winegardner JR DeLand 2:18.97 3
8 Emmanuel White SR Deltona 2:23.41 2
10 Jesse Pack SO DeLand 2:24.61   
15 Renn Telles FR Deltona 2:30.41 -
16 Devin Buster SO DeLand 2:31.05   
19 Chadaiden Walker FR Deltona 2:33.52 -
21 Kevin Reid SO DeLand 2:35.14   
22 Alexander Smith SO DeLand 2:35.90   
23 Chandler Edwards JR Seabreeze 2:36.27 -
24 Gabriel McCaskey FR University (OC) 2:38.04 -
26 Angel Aviluz SR DeLand 2:48.00   
27 Gavin Gilmer FR University (OC) 2:48.08 -
28 Kole Dangleman JR Pine Ridge 2:50.49 -
29 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 3:16.06 -
  Zane Hair SR Deltona NT   
  Carson Chiumento SO Seabreeze NT   
  Andreas Schulz JR University (OC) NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Myrick SR DeLand 2:06.03 10
2 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:10.16 8
3 Noah Ennabili SO DeLand 2:12.10 6
4 Ayden Burns SO DeLand 2:17.22 5
5 Jay Teters JR Seabreeze 2:18.39 4
7 Ian York SR DeLand 2:19.16   
9 Benjamin Helms JR Deltona 2:23.89 1
11 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:24.88 -
12 Lincoln Davis JR Deltona 2:26.25 -
13 Tyler Miller SO Seabreeze 2:27.62 -
14 Josiah Tejeda JR Deltona 2:28.63 -
17 Noah Parris JR Seabreeze 2:31.20 -
18 Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) 2:32.82 -
20 Freddy Tejada SR Deltona 2:34.46 -
25 Jayse Ballotti SO Seabreeze 2:44.07 -
  Kyle Yasses SO Deltona NT   
  Caleb Elkind JR University (OC) NT