February 23, 2022
|
Palm Bay - Melbourne, FL
|
Timing: BVTiming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 1:04.08 10
2 Reagan Henry SR Melbourne Central Catholic 1:05.30 8
3 Caroline Bergstrom SO Melbourne 1:06.03 6
4 Lauren Mallinger FR Melbourne 1:06.27 5
5 Laila Jenkins FR Edgewood 1:07.94 4
6 Natalie Allen SO Eau Gallie 1:08.56 3
7 Mehek Niwas SO Melbourne 1:12.57 2
8 Kiera DeFile 7 Brevard HEAT 1:14.30 1
9 Gabrielle Flores SO Bayside 1:16.16 -
10 Sydney Koblitz FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:16.60 -
11 Scarlett Mallory SO Edgewood 1:21.96 -
12 Zoie Bendict FR Odyssey Charter 1:22.74 -
13 Alyssa Gunn 7 Edgewood 1:23.97 -
14 Riley Ondo FR Edgewood 1:26.52 -
15 Schmardyne Milfort SR Palm Bay 1:42.87 -
  Natalie Fox JR Palm Bay NT   
  Fiona Hardin SR Eau Gallie NT   
  Darrianna Gayle 8 Odyssey Charter NT   
  Rachel Schloff 8 Florida Prep NT   
  Thea Bakken JR Florida Prep NT   
  Amelia Kleinsorge FR Odyssey Charter NT   
  Chinhayi Evans SO Bayside NT   
  Ella Richardson SO West Shore NT   
  Charlotte Dahclain SO Odyssey Charter NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Reagan Henry SR Melbourne Central Catholic 1:05.30 8
5 Laila Jenkins FR Edgewood 1:07.94 4
6 Natalie Allen SO Eau Gallie 1:08.56 3
7 Mehek Niwas SO Melbourne 1:12.57 2
9 Gabrielle Flores SO Bayside 1:16.16 -
11 Scarlett Mallory SO Edgewood 1:21.96 -
13 Alyssa Gunn 7 Edgewood 1:23.97 -
  Ella Richardson SO West Shore NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 1:04.08 10
3 Caroline Bergstrom SO Melbourne 1:06.03 6
8 Kiera DeFile 7 Brevard HEAT 1:14.30 1
12 Zoie Bendict FR Odyssey Charter 1:22.74 -
  Charlotte Dahclain SO Odyssey Charter NT   
  Darrianna Gayle 8 Odyssey Charter NT   
  Amelia Kleinsorge FR Odyssey Charter NT   
  Thea Bakken JR Florida Prep NT   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Lauren Mallinger FR Melbourne 1:06.27 5
10 Sydney Koblitz FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:16.60 -
14 Riley Ondo FR Edgewood 1:26.52 -
15 Schmardyne Milfort SR Palm Bay 1:42.87 -
  Chinhayi Evans SO Bayside NT   
  Fiona Hardin SR Eau Gallie NT   
  Rachel Schloff 8 Florida Prep NT   
  Natalie Fox JR Palm Bay NT