March 23, 2022
|
Palm Bay - Melbourne, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alex Skaggs SR West Shore 2:13.96 1:49.85 2:48.79 2:17.98 1:43.15 1:40.47 10
2 Clarence Derisme SR Bayside 2:22.72 1:39.91 2:12.73 2:08.45 2:59.83 2:38.42 8
3 Gage Johnson JR Melbourne 2:32.86 1:50.06 2:09.94 3:11.08 2:16.05 2:20.64 6
4 Shaun Armstrong SR Eau Gallie 2:34.38 2:39.02 2:23.58 3:20.70 1:48.07 2:54.45 5
5 Gavin Oppelt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:39.73 3:18.07 3:24.46 1:55.01 2:26.96 2:01.40 4
6 Shawn Kelly SO Palm Bay 2:40.66 2:37.45 3:11.19 3:22.44 2:42.27 3:16.01 3
7 Luke Summer SO Odyssey Charter 2:42.01 2:16.09 3:04.70 1:59.89 2:04.75 3:04.70 2
8 Samuel Laurent SO Palm Bay 2:42.13 3:12.94 1:58.36 3:24.29 3:21.05 2:35.65 1
9 Nicholas Hernandez SO Eau Gallie 2:42.57 2:21.44 2:31.19 2:49.08 3:15.09 3:10.21 -
10 Austin Bevel FR Space Coast 2:43.18 2:57.87 2:15.44 2:59.50 2:38.29 3:14.19 -
11 Nathaniel Gaudette FR Brevard HEAT 2:43.31 2:59.65 2:10.65 2:12.29 3:09.44 3:09.44 -
12 Kasey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:44.75 3:29.24 2:20.04 3:27.59 2:43.11 2:38.16 -
13 James Allarding 8 Edgewood 2:45.41 3:13.53 3:01.96 3:26.77 2:55.34 2:23.91 -
14 Tommy Wyman FR Space Coast 2:45.42 2:38.81 3:23.47 2:55.35 3:20.16 3:16.85 -
15 Jackson Theiler 8 West Shore 2:45.51 2:02.48 3:25.24 3:05.38 3:25.24 2:10.76 -
16 Arman Gasparyan SR Florida Prep 2:46.80 2:26.79 2:35.13 3:31.84 2:16.78 2:41.80 -
17 Joshua Mika 8 West Shore 2:50.04 2:43.24 2:43.24 3:20.65 2:19.44 2:55.15 -
18 Eric Willie JR Eau Gallie 2:51.13 3:11.67 3:40.76 2:54.56 2:25.46 3:30.49 -
19 Markos Pongpipat FR Eau Gallie 2:52.32 2:59.22 2:31.65 3:04.39 3:16.45 2:45.43 -
20 Jack Kempf JR Melbourne 2:52.44 3:42.45 3:26.93 2:05.89 2:43.82 2:09.33 -
21 Matthew Moran 8 Brevard HEAT 2:57.07 2:21.66 2:11.04 2:42.91 2:18.12 3:50.20 -
22 Adrian Zelaya FR Bayside 3:00.65 2:26.33 2:55.23 3:40.40 3:16.91 2:49.82 -
23 Aiden Higgs FR Bayside 3:05.37 2:37.57 3:35.03 3:44.30 3:33.18 3:53.57 -
24 Cody Franklin JR Palm Bay 3:07.91 2:35.97 2:24.69 3:43.62 3:41.74 3:51.13 -
25 Anthony Austin 6 Florida Prep 3:15.25 4:09.92 3:25.02 2:47.92 2:57.68 3:32.83 -
26 Jerry Herndon JR Florida Prep 3:38.11 3:31.57 3:01.04 4:13.01 3:51.20 4:21.74 -
27 Izan Caballero 6 Florida Prep 4:55.52 6:18.27 6:15.31 5:04.39 4:37.79 4:08.24 -
  Yensen Ebanks FR Palm Bay NT NT NT NT NT NT   
  Torrin Gordon SO Bayside NT NT NT NT NT NT   
  Noah Nicholson FR Odyssey Charter NT NT NT NT NT NT   
  Nathan Charleston SO Melbourne NT NT NT NT NT NT   
  Evan Sanders JR Melbourne NT NT NT NT NT NT   
  Leo Cearra 8 Pineapple Cove (Palm Bay) NT NT NT NT NT NT   
  Christian Bon SO Pineapple Cove (Palm Bay) NT NT NT NT NT NT   
  Francis Lewandowski 8 West Shore NT NT NT NT NT NT   
  Caden Harmon FR Odyssey Charter NT NT NT NT NT NT